Skocz do zawartości

Wędkarstwo :-)))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Paprock napisał:

jak zobaczyłem szczupaka większego ode mnie

A to błąd ( mógł być ten....... rekordowy ) wbrew pozorom leszczynówki były mocniejsze od bambusówek , wydaje mnie się  , że w wodzie wszystko jest " 2 razy " większe:bye:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos zimnej wody, to mi się dowcip przypomniał. Wsiada starsza kobitka do PKS-u i pyta kierowcę:

- Panie, ten autobus leci do Chojnowa?

- Nie, bo tam nie ma lotniska.

- A w Zimnej Wodzie staje?

- Chyba pingwinowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, aboz napisał:

to mi się dowcip przypomniał

Jaki dowcip . Samo życie . Koło Łukowa jest wieś Zimna Woda.

A  z upływem lat akcja się  przerodziła w dowcip ,a kaczor zamienił się w pingwina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cezary napisał:

potwory z morskich glebin istnieja - niesamowite zdjecia rybaka

 

Jeżeli te potwory rzeczywiście pływały w głębinach to po wyciągnięciu ich na powierzchnię została by z nich bliżej nie określona "galareta" z powodu dekompresji komórek 

 

ciśnienie w wodzie (ciśnienie hydrostatyczne) zwiększa się co 10 m o jedną atmosferę techniczną.  

 

czyli na głębokości 1 km to "tylko" ~100  barów 

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta! Tylko że to są ruskie stwory, a z tym się nie dyskutuje. ;-) :evil:

A stwory po dekompresji komórek to bardziej kumulują się w okolicach Wiejskiej. :evil:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, Jakich komórek, ja sie pytam ? 

Na Wiejskiej, to jednej komórki by trzeba ze świecą szukać. Chyba, że masz na myśli komórki, w których te dziady się chowają. Tych tam sporo jest chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ryba piękna :ok, ,ale jako zatwardziały spiningista wolę drapieżniki......... Dlaczego nikt " głośno " nie mówi , że hodowlana - " rekord świata karpia hodowlanego ". Wydaje mnie się , że to ten sam osobnik co rok temu,  tylko ( trochę podrósł ).Niedawno  co wróciłem z " małej " wyprawy można ją skwitować krótko - " cały dzień biczowania wody " - bezskutecznego :cry:. Przynajmniej śniadanie na łonie natury lepiej smakuje ... i kawka.  Pozdrawiam po kiju :wink:

karp 1.JPG

karp2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem reportaż o hodowlanych rybach. Panga hodowana w rtęci delty Mekongu. Łosoś z norweskiego fiordu karmiony żarciem zrobionym z mielonych, młodych węgorzy. Zaiste, ryba to zdrowe żarcie.

Ciekawe czym karmili te karpie żeby tak urosły? Świńskim boczkiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wrc69 napisał:

Panga hodowana w rtęci delty Mekongu. Łosoś z norweskiego fiordu karmiony żarciem zrobionym z mielonych, młodych węgorzy

I to jest właśnie to, co mamy w sklepach:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wrc69 napisał:

Panga hodowana w rtęci delty Mekongu

Do tego karmiona paszą wyprodukowaną ze śniętych ryb.

Po zbiciu i wypatroszeniu mieszana 3 godziny w "betoniarce" wypełniona woda z chemią aby naciągnęła wilgoci i straciła posmak mułu, w którym spędziła całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wrc69 napisał:

Łosoś z norweskiego fiordu karmiony żarciem zrobionym z mielonych, młodych węgorzy.

akurat to zły przykład, łosoś to drapieżnik, żywi się między innymi rybami, węgorz to ryba, czyli gdyby pokarm był zrobiony tylko z tych rybek nie byłoby w tym  nic złego, niestety dodają tam antybiotyki, barwniki a to już powoduje, że mięso łososia nie jest tak zdrowe jak by się wydawało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

norweskie hoduje się w Chile

Dlatego jak już, to preferuję łososia atlantyckiego ( najlepiej wędzonego na zimno ):icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko flądry. Preferuję polskie zdrowe rasowe flądry. Przysadziste, denne , pękate, biuśćiaste , pyskate, szczekate! :evil:

A! I normalka, że ościste! :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

I normalka, że ościste! 

Bo jadłeś tylko ( flądry prawooczne ) - a są jeszcze ( flądry lewooczne ) - Nagład bardzo dobre mięso, a tak na marginesie to  " zalewa octowa " załatwia temat.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.