Skocz do zawartości

Wędkarstwo :-)))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, cezary napisał:

rad byłbyś, czy może przeciwnie ?

Pewnie, że rad byłbym , ale po parokrotnych bezrybnych " wypadach/wyjazdach  -  oczywiście ze mną " żona moja całkowicie  zatraciła " werwę " wędkarską . Z jednej strony źle... :silent:, ale z drugiej strony dobrze...... :wink:.

 

Karpisko z artykułu git,  gratulacje dla Pani Anity.

 

Niedawno co wróciłem z wędkowania ( nastawiliśmy się na pasiaki - czyli sprzęt ultra lekki ) i muszę powiedzieć, że odnośnie wielkości ryb to słabizna,  ilościowo  OK - dominowały 15-25cm - zabawy było :wink:

 

995125140_oko.JPG.92cd5de5514de6e128ab3c88f11bef74.JPG

 

Na fotce taki pasiaczek szesnastaczek. 

Jutro trza powtórzyć :icon_wink: może się " coś " trafi ( konkretnego ).:silent: Pozdrawiam Wszystkich po kiju. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moczykije czytajcie .

Następna kolacja na VII Konferencji  OSDS  jest oparta na rybach które nałapiecie i przywieziecie.

Tegoroczna była pod znakiem dzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Dzika razem z Waldkiem przejechaliśmy między Nową Solą a Zieloną Górą.

 

W sumie taki średni był - zalatywał gumą i blachą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 22:20, blakop napisał:

W sumie taki średni był - zalatywał gumą i blachą

Najwyraźniej w ryju pozostał jeszcze smak tego co ostatnio jadł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty taki wstydliwy? Pokaż się od przodu?? :)

 

Co ciekawe - nikt nie zamieścił info o największym karpiu złowionym w Polsce. Dlaczego? Panowie rzekomo rybacy? No? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, blakop napisał:

nikt nie zamieścił info o największym karpiu złowionym w Polsce

nie wiem czy o tę wiadomość Ci chodziło, ale jeżeli tak, to przeczytaj kiedy zamieszczony :razz:

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/1346-wędkarstwo/&do=findComment&comment=273524

dla ścisłości jest to o największym karpiu złowionym przez KOBIETĘ !!!, absolutny rekord Polski podany w tekście z powyższego linku. :wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie " oczko wodne " to i jak chciałbym mieć :wink: W naszych warunkach jedna wizyta wydry , no może dwie i po wszystkim...... niestety :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna rozpacz człowieka ogarnia i nie tylko dlatego, że jestem wędkarzem:

 

toteż dziwne miałem wrażenie nienaturalnego koloru wody w Wiśle podczas ostatniego wędkowania z niedzieli na poniedziałek, oraz kompletnego braku brań, nawet drobnicy. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ktoś za to powinien beknąć.

Dlatego wolę myśliwych. Łowy, to zawsze coś więcej niż Łowienie. No i w takich przypadkach ich argumenty, które trzymają w rękach, są nie do odparcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę , że drapieżniki ( te zębate szczególnie ) muszą być chyba na " urlopie " bo od pewnego czasu ( nic konkretnego ) nie mogę trafić. :?

Brak jakiegokolwiek maleńkiego puknięcia - większej ryby, nawet te duże " pasiaki " się obraziły i przyłowem na paproch są te najmniejsze.8/

Dzisiaj na mojej łódce rodzinnie ( syn, żona ) i oczywiście od jedzenia i picia trza było spłynąć na pierwszą lepszą wyspę w celach wiadomych ( siku itp.), a na wyspie sami zobaczcie na fotach ( chociaż dział wędkarstwo 8/). Właśnie się " gotują " ekstra będą w śmietanie :wink:

grzyby.JPG

grzyby 1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leski66 napisał:

trza było spłynąć na pierwszą lepszą wyspę

 

Grzybiarze nie wybierają się do lasu z kajakiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wrc69 napisał:

U nas piekielnie sucho i w lesie można znaleźć co najwyżej "papierzaka"

Zwyczajowo napotkać " je " najczęściej można na obrzeżach lasu i pogoda ( temperatura, wilgotność ) na ich " rozrost i występowanie " wpływu nie mają.:icon_wink:

Wracając do moich fotek , jak w sobotę będę na rybach to wyspę odwiedzam , bo to może być dobre miejsce " borowikowe ":icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro z ryb ogołocił.

Las z runa leśnego również.

Do tego okolicę w niewybredny sposób zanieczyścił.

I wszystkim jeszcze publicznie na forum się chwali... Normalnie miłośnik przyrody jak Szyszko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście śmietany prawdziwej do grzybów już nigdzie nie kupi, niech się za karę tą mąką rozpuszczoną w wodzie raczy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JANUSZ60 napisał:

Na szczęście śmietany prawdziwej do grzybów już nigdzie nie kupi

Szczera prawda.:icon_wink:

Akurat mam sprytną żonę, która do grzybów preferuje ( śmietanę z orzechów nerkowca - sama przyrządza ), wiem , że do grzybów potrzebna jak najtłuściejsza ale ta " wegańska " jest git. Polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.