Skocz do zawartości

Wędkarstwo :-)))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

wiadomość w zasadzie dla Kolegów Wędkarzy w sprawie ważności Kart Wędkarskich, w linkach info.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/42/wiadomosci/180017/pliki/ldzgrw_8_5_2018.pdf

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/42/wiadomosci/180017/pliki/zalacznik_nr_1.pdf

no i otworzyłem sezon wędkowania spod lodu :mrgreen:, połów, co prawda niewielkie okonki, ale to stukanie w blaszkę, ugięcie kijka, wkoło cisza, zero ludzkiego ducha, a w oddali przemykające zające, skrzeczące bażanty, chmarki sarenek, nic tylko przyroda i ja, po prostu bajka :viva:

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj podobnie jak wczoraj ( pasiakowy drobiazg ) , choć jeden się trafił ( ok.35 cm ) zd. poniżej , ogólnie na lodzie żadnych rewelacji w postaci czy to ilości czy długości ryb. Dosyć duża liczba wędkarzy ( obstawiam niehandlową niedziele ) . Przez te twa dni obcując z  przyrodą można było choć w jakimś stopniu podładować " swoje akumulatory " . Pozdr. po kiju . ;-)

okoń 1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kto jeszcze zrobił taki sam porządek z sobotami. Tyle co się na milicję kamieniami naciskałem w tej sprawie, a teraz... Co druga sobota równa się robota!  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paprock napisał:

Żeby kto jeszcze zrobił taki sam porządek z sobotami.

Oby nie .:silent:  Bo każdy z  " braku laku " na ryby zacznie chodzić , a to wiąże się z taką presją , że ho,ho ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzył to taki " możliwy " ;-) . Trafił się jako pierwszy  ( a miny moich kolegów wędkarzy bezcenne - bo to zawsze oni inicjowali/mieli szczęście na pierwsze większe ryby ) i myślałem , że jak od takich się zaczyna to " nie przelewki " , a tak  tylko  - " jak ślepej kurze ziarno " :?. Najgorsze , że temperatura pnie się do góry  i zapowiadają opady deszczu , czyli następny weekend może być pod znakiem zapytania :silent:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, leski66 napisał:

z  " braku laku " na ryby zacznie chodzić

czwórką koni byś mnie nie zaciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrc69nie namawiam, ale czy takie coś nie porusza zmysłów :

 

Cytat

połów, co prawda niewielkie okonki, ale to stukanie w blaszkę, ugięcie kijka, wkoło cisza, zero ludzkiego ducha, a w oddali przemykające zające, skrzeczące bażanty, chmarki sarenek, nic tylko przyroda i ja, po prostu bajka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

wkoło cisza, zero ludzkiego ducha, a w oddali przemykające zające, skrzeczące bażanty, chmarki sarenek, nic tylko przyroda i ja, po prostu bajka 

Ja to mam pod domem. Sikorki stukają w okna wkurzając koty. Na nic nie muszę polować, choć te "chmarki sarenek" zżerają mi w ogrodzie jukę i w sposób niekontrolowany tymi aksamitnymi pyszczkami przycinają jagody kamczackie.

Zdjęcie z wczesnej wiosny zeszłego roku, zrobione telefonem przez okno w salonie.

Zagadka: co to bydle robi?

20171117_072341.jpg

Edytowane przez wrc69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej co robi ... :)

A tobie jakby ktoś przeszkadzał, to też by przy okazji zapytał, dlaczego masz takie duże oczy ? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 20:11, Mecher napisał:

A tobie jakby ktoś przeszkadzał,

Wcale nie przeszkadzałem, zrobiła swoje i poszła. Później człowiek zdziwiony czemu w lesie wilki wyją, jak takich śladów zapachowych zwierzyna płowa zostawi.

Dnia 5.02.2019 o 10:11, jast napisał:

"Domek w Karkonoszach"

Nieeeee... Lubelskie. Dziki Wschód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heee, hee ,he, pod koniec tej ciekawej " opowiaski " nawet sam lektor zaczął  się śmiać z czytanego teksu.Dobre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo! Specjaliści od motania żyłki, czy możecie mi udzielić odpowiedzi, co to jest za wynalazek "BYCZEK",  który w tomato sosie pokupiony na promocji w samie smakuje wyśmienicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przypomnieć, o zachowaniu  ostrożności ( jeżeli są zakupione całe ryby ), gdyż ząbkowane twarde promienie płetw piersiowych i grzbietowej są ostre i o skale­czenie nietrudno. Promienie u nasady mają gruczoły jadowe. Rany goją się długo. Nie wiem jak inni ale ja sumika smażę jak każdą inną rybę czyli w panierce z mąki pszennej. Rybę przed smażeniem można skropić cytryną i przyprawiać ( sól, pieprz ). Mięso ma smaczne a przy tym nie ma ości i nie jest suche . Ale mowa jest o ( całych świeżych rybach );-) , a tu :

42 minuty temu, Paprock napisał:

który w tomato sosie pokupiony na promocji w samie

Jadłem też ok.:ok

 

A tak to rybka wygląda :

 

sumik.JPG

Ps. Życzę smacznego :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest sama natura, czy może coś na wzór tęczowego pstrąga, który nic nie robi ino żre i spindala z hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

to jest sama natura

No właśnie i wtedy świadomie wiemy co we " własnych  podrobach "  po zjedzeniu ( się mieli/kręci )  , bo dzisiaj to ( bywa różnie ) , nie wiadomo co z super/hiper samu/marketu lub " bazarku " można zakupić ;-). I dziwnym trafem wtedy " łapiduchy " mówią, że to wirusówka panuje :?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.