Skocz do zawartości

Wędkarstwo :-)))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc dzieckiem to łapało się sumy w byty gumowe lub wyciągało z dziur pod korzeniami. W Iraku łapaliśmy na mięso i to takie po 40-50 cm. ale były jasno brązowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszych warunkach trudno o "okaz" 30 cm, raczej 15-20 cm,  a w ogóle to chwast (szkodnik) rybi, którego po złowieniu przez wędkarza należy zgodnie z prawem unicestwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 21:58, cezary napisał:

a w ogóle to chwast (szkodnik) rybi

Identycznie dzieje się to z jazgarzami.......  z których jest przepyszna zupa ;-).

jazgarz.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czyli koniec z "cmokaskiem" z okonkiem po złowieniu przed wypuszczeniem delikwenta do wody.

Podstępna ryba mści się szczując wędkarza nicieniem. Fuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kolega wędkarz mi podesłał. Osobiście mam z tym spokój, bo akurat ( w odróżnieniu do fotki ) żona moja wie kogo zaciągnęła ( ładnych parę lat temu ) " przed ołtarz ":silent:

Szczupaki miejcie się jutro na baczności, pozdrawiam Wszystkich po kiju i połamania .:smile:

IMG-20190430-WA0000 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pozdrawiam wszystkich zapalonych wędkarzy. Szczupak być może gdzieś tam czeka w szuwarach, może nie... Ale wasze żony czekają na pewno i za to Was pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 03:25, blakop napisał:

wasze żony czekają na pewno i za to Was pozdrawiam

To teraz już wiem skąd " ta dodatkowa filiżanka do kawy ( i nie tylko ) :silent: " w zmywarce . - oczywiście taki " mały " żarcik na tę okoliczność :-P

Powiem krótko sezon rozpoczęty z " przytupem " - bez rewelacji rekordowych, ale połapać było można , pogodowo - tragedia .:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem taka historię od jednego z forumowych kolegów. W ostatni majowy weekend - jakże ciepły i pogodny postanowił wbrew wszystkiemu rozpocząć sezon.

Ubrał się wyszedł po cichu żeby nie budzić żony i wyszedł z domu. Jednak już po pierwszych metrach stwierdził, że tegoroczny maj to bardziej grudzień i nie ma sensu to całe łowienie. Wrócił więc szybko do domu, rozebrał się i hyc z powrotem pod kołdrę do żony i się ugrzać. Ta zaspana nie otwierając nawet oczu zapytała tylko:

- To ty kochanie?

- Tak. Nie masz pojęcia jaki ziąb na dworze.

- Aha - no a ten mój idiota przed chwilą na ryby pojechał...

 

:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie osobiście , że w tej historyjce napisane jest  " wędkarz " a nie " rybak " ( bo to jest różnica ):wink:. @wrc69 może koleżanka coś Tobie chciała  zasugerować tą historyjką.:cool::ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee.. Ona dokładnie wie jakie mam hobby i jest lepszą koleżanką mojej żony niż moją. Jeśli by chodziło o jakieś sugestie...

Szwagier, zapalony wędkarz, kiedyś wytłumaczył mi różnicę:

-Bo wiesz... -powiedział- wędkarz to ma wędki a rybak to ma ryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos młodzieży - Jarek kumpla zaprosił na ryby, więc ten zaraz wziął nowego Black Hawk'a i dawaj do kumpla. Ale nie było gdzie lądować, to mecz trampkarzy w Choszcznie przerwali, żeby lądować na stadionie, żeby tylko Joachim do guru dołączyć mógł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale minister  w ( podzięce ) - trampkarzom zezwolił na ( oględziny z dotykaniem )  nowego Black Hawk'a - nawet można było za stery się wpasować :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrzyłem się temu ( piecykowi/grillowi ) git,  rybka na brzozowym ogniu ( na pewno pychota )  :wink: , ale od razu rzuca się w oczy niechlujnie " obrana/oskrobana " ryba na tej patelni, ponieważ ma dużo krwi przy kręgosłupie - przypomina mi to taką " tanią smażalnie ryb " oczywiście z minionych czasów :silent:

grillik.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 20:31, leski66 napisał:

darował mu życie

 

Raczej nie miał innego wyjścia, bo na wymiarowego to nie wygląda ... 

o ile się orientował, że istnieje taki przepis 

 

 
Cytat

 

Szczupak wymiar ochronny: 50 cm 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie ja wędkuję dodatkowo w regulaminie ( co mnie osobiście cieszy odnośnie szczupaka ) jest :

Cytat

szczupak do 50cm i powyżej 90cm,

i dodatkowo są limity ilościowe na dobę :

Cytat

sandacz, sum, szczupak, sieja (łącznie) 2 szt. lub 5 kg. Złowienie jednej sztuki z wymienionych gatunków o masie powyżej 5 kg wyczerpuje limit dzienny na te gatunki.

Dlatego też od pewnego czasu np. na jeziorze Dadaj " częściej  trafiają się " metrowe i większe szczupaki :icon_wink:

-------------------------------------------------

Zapomniałem o " pasiakach " :icon_wink::

Cytat

okoń do 15 cm i powyżej 40cm

A takich ( powyżej 40cm ) czasami z pod lodu można połowić -  gorzej , że zima ( z roku na rok ) jest " porą roku - ale tylko z nazwy ":silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, wymiary, okresy, limity dzienne powinny i są usankcjonowane regulaminami i każdy wędkarz (nie będę podkreślał, że prawdziwy) musi się do nich stosować, niemniej ja mam jeszcze dodatkową zasadę, jeżeli już zabieram rybę, żeby ją zjeść (zdarza się, bo lubię :mrgreen: ), mam swoje wymiary, które przekraczają minimalne przynajmniej o 15-20 cm, natomiast maksymalne i ponad obowiązkowo z powrotem do wody,   limity i okresy ochronne pozostają zgodne z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cezary napisał:

(...)mam swoje wymiary, które przekraczają minimalne przynajmniej o 15-20 cm (...)

I to mnie bardzo mocno cieszy. :ok  :piwo Oby więcej wędkarzy podchodziło do tego tematu , że to minimum " to tylko minimum ":silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.