Skocz do zawartości

Wędkarstwo :-)))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, blakop napisał:

Wyczyn? Walka? Gratulacje?

 

Żałuj  kolego "blakop", że nigdy nie doświadczysz tych emocji. W tym temacie trzeba poświęcić się całkowicie pasji wędkarstwa. TY zawsze będziesz "elektrykiem" 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie doświadczyłem. Faktycznie. Jakoś nie żałuję, że nie czerpię przyjemności z uczestniczenia w polowaniu na żywe istoty...

Ale spoko - z takimi skłonnościami wielka przyszłość przed Tobą w razie wojny :)

 

Ale jakby co - gdyby ktoś na ulicy chciał Ci wpakować hak w gębę i ciągać Cię tak po mieście w imię sportu przez 1,5h to będę też mu gratulował, ok? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blakop napisał:

No nie doświadczyłem.

 

Łowienie ryb to hobby, które daje możliwość wyciszenia, obcowania z naturą oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wszystko to skutecznie regeneruje organizm po tygodniu pracy. Wędkarstwo to także ćwiczenie cierpliwości oraz doskonalenie strategii i precyzji działania. Konsekwencja jest premiowana dużą dozą adrenaliny i namacalną nagrodą, jaką stanowi własnoręcznie złowiona ryba. Może troszkę zmienisz Swój stosunek ?.... Warto czasami się zastanowić...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na grzyby idź...

Czy wszystkich tych celów nie idzie realizować bez narażania na cierpienie WYŁĄCZNIE DLA SPORTU innych żywych  istot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie jestem wrogiem spożywania mięsa. Ale zwierze przeznaczone na dowolny ubój nie jest męczone przez 1,5h w imię sportu.

 

Chcesz prawdziwej walki ze zwierzęciem ćwiczącej charakter? Idź do zoo, wejdź na 1,5h do klatki z lwem i ... walcz :)

Wytrzymasz 1,5h to Ci pogratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam ale nigdy nie byliśmy na ty.

I tego sobie nie życzę. Niema to nic wspólnego z tematem.

Proszę nie pogarszać jakości tego forum i to tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpienie zwierząt,ryb oceniasz bardzo wybiórczo.Prosiak  pędzony na ubój  to chwilowe cierpienie, hol ryby na włosku 0,08mm , następnie wypuszczony do wody,a to wielkie cierpienie i męczarnie. Wiesz co kolego śmiechu warte twoje argumenty. 

Wypowiedz kolegi "leski66" to motto mojego wędkarstwa.

Ja osobiście kończę  dyskusję na ten temat ,bo ona do niczego nie zaprowadzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę, że po 1,5h godzinnej walce wypuszczanie tej ryby miało jakikolwiek sens, bo zapewne i tak nie przeżyła. Dlatego dla mnie Twoje argumenty też są śmiechu warte. To tylko stwarza pozory etycznego postępowania. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ludzka etyka wymyśliła sztućce, aby nie tykać rękoma tego, co tymi samymi łapami zabite. I jeszcze ludzka etyka nakazuje długo małymi kawałkami się smakować, przeżuwać, delektować...

Nie ma to jak normalnie chwycić, złapać, przegryźć grdykę, łeb ukręcić i na surowo póki jeszcze mięsko świeże i ciepłe. Gdzie tam. Opiekać trzeba, gotować trzeba, smażyć trzeba, doprawiać, solić, pieprzyć, bo takiego smaku naturalnego nie idzie przełknąć. A wszystko po to aby się usprawiedliwić minimalizując zezwierzęcenie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

Opiekać trzeba, gotować trzeba, smażyć trzeba, doprawiać, solić, pieprzyć,

Chcesz żeby chłopaków szlag trafił jak sobie boczek przypomną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2018 o 18:45, leski66 napisał:

Łowienie ryb to hobby, które daje możliwość wyciszenia

Jeszcze nie tak dawno w cywilizowanej Jugosławii dla rozrywki zabijano i gwałcono,,,

Zatem , zamiast atakować blakopa, chwalcie się swoimi osiągnięciami no forum wędkarzy,  nie każdy z nas musi to czytać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież dział hobby to dział hobby. Czy może tu wypada  klikać tylko o hobby związanym z rejestracją i badaniami technicznymi, a o szydełkowaniu to trzeba poszukać tematycznego forum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

No ale przecież dział hobby to dział hobby.

I tak cały czas myślałem. Jeżeli Ktoś poczuł się urażony to .... przepraszam i myślę, że temat jest w tej sprawie zakończony.:$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - zgłębiłem temat i nawet szefostwo PZW - o innych autorytetach nie wspominając - kwestionuje wypuszczanie ryb (szczególnie po "długiej walce", która jakże cieszy i satysfakcjonuje wędkarzy najbardziej). Zatem można nie zająć jednoznacznego stanowiska, ale na pewno nie można po prostu zbyć tematu jako nieistotnego, czy też wyniku pieniactwa i innych takich.

Ja nie zamierzam gonić nad wodą wędkarzy, którzy łowią w tych czy innych celach, ale też nie dam sobie wcisnąć, że gadam głupoty, bo tak nie jest, co nawet znawcy (świadomi!) tematu sami przyznają.

 

Przykład pierwszy z brzegu:

Jesteśmy bowiem zdania, że znęcanie się nad zwierzętami to wielka podłość ze strony człowieka, a tym jest łowienie dla wypuszczania – najczystszą formą sadyzmu.

* Wędkarz Polski

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JANUSZ60 napisał:

nie każdy z nas musi to czytać,,,

a jaki to impuls zmusza do czytania? jest temat który kogoś nie interesuje to go pomija, rozważania co do etyki palą z założenia na panewce, bo z każdym hobby jest tak jak w powiedzeniu "syty nigdy nie zrozumie głodnego", a przywoływanie i porównanie wędkarstwa do :

 

6 godzin temu, JANUSZ60 napisał:

Jeszcze nie tak dawno w cywilizowanej Jugosławii dla rozrywki zabijano i gwałcono,,

jest, że tak oględnie napiszę nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

sparafrazuję trochę to powiedzenie, co tam koledzy wędkarze w wodzie piszczy? :biggrin: , wróciłem dziś  z nocnego wędkowania wiślanego i kicha, jakiś tam przyłów białoryby typu certa, krąp, leszczyk :cry:

do poprzedniego wpisu, nie co to ten gość :biggrin:

https://video.wp.pl/i,walka-z-rekinem,mid,2024694,cid,5050,klip.html?ticaid=11bddd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w niedzielę , trochę pływałem za" zębatymi" (jezioro Dadaj) to na spadach ok 5m z blatami "trochę gryzły", ale tak leniwie, że ciężko było zaciąć. Żadnych konkretnych efektów, zaobserwowałem w tym roku, że drapieżniki "z moich miejsc" zmieniły przyzwyczajenia- biorą wtedy kiedy by nikt się nie spodziewał (czyli pogoda, pora dnia). Znajomi wędkarze w tym roku niejednokrotnie łowili ładne ryby w środku dnia ( a przecież jakie gorące i słoneczne mamy lato ). Więc głowy do góry i "połamania Wszystkim wędkarzom życzę":hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.