Skocz do zawartości

Zdawalność egzaminów


resecik

Zdawalność egzaminu teoretycznego cz.I  

31 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich UDS-ów i adeptów na UDS

 

Proszę o wypełnienie ankiet po każdym egzaminie zaliczonym lub oblanym. Ankiety maja na celu ułatwienie najlepszego wyboru ośrodka szkolącego w danym regionie dla przyszłego diagnosty. Nie jest sztuką ukończyć kurs w pierwszym lepszym ośrodku i później "bujać się" po egzaminach i poprawkach marnując czas i pieniądze. Również pomoże ośrodkom szkolącym zwrócić uwagę na które części materiału należy lepiej przedstawić słuchaczom.

 

Ankieta będzie w kilku wątkach ze względu na ograniczoną ilość pytań w ankiecie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100 punktów;

jaki związek z jakością szkolenia w dowolnym ośrodku ma miejsce egzaminu :?: i ewentualny jego wynik  

 

ps

pisanie w kilku wątkach o tym samym narusza regulamin 

czyli pozostałe tematy zostały usunięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety forum jest tak zrobione, że jest ograniczona ilość pytań w ankiecie. Poza tym zgłaszałem juz prośbę o połączenie tych wątków w jeden ale jakoś admin nie połączył jeszcze wszystkiego, na PW dostałem informację aby zgłaszać wszelkie zmiany poprzez zgłoszenia w poście. Propozycję statystyki wysłałem już 7 września ale do tej pory nie zostało to nawet odczytane więc sam to zrobiłem.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie:

Zdecydowana większość słuchaczy wybiera najbliżej swojego zamieszkania ośrodki szkolenia. Jadąc na 1 egzamin też najczęściej jest to najbliższa miejscowość od zamieszkania. Tym sposobem będzie widoczna zdawalność w danej lokalizacji co będzie świadczyło o jakości szkolenia. Problemem będzie wybór ośrodka w danej lokalizacji bo nie można napisać wprost, że szkoła X jest super a szkoła Y jest do bani. Tutaj już zadziała marketing szeptany a chyba wszystkim zależy na jak najlepszym kształceniu adeptów na UDS. Bynajmniej taki wysnuwam wniosek przeglądając wpisy doświadczonych UDSów. W różnych wątkach wspomina się że szkolenia pozostawiają wiele do życzenia co przekłada się na zdawalność. Do tego jest to nie ocenione źródło wiedzy dla tych co prowadzą kursy bo będą wiedzieli na której części najwięcej osób sie wykłada i z której części trzeba lepiej przedstawić zagadnienia.

 

Teraz mam wrażenie, że chodzi o koszenie młodych aby nie robić sobie konkurencji bo wcześniej jak pisałem na PW z adminem (który ma więcej uprawnień) to nic takiego mi nie zarzucał a Ty - mod (który ma mniej uprawnień) negujesz mój pomysł i kasujesz to co zrobiłem mimo, że ludzie chętnie zaznaczali odpowiedzi.

 

Bez urazy bo nie mam zamiaru nikogo atakować i nikomu dowalać. Z drugiej strony tak sie poczułem po Twoim wpisie i kasowaniu wątków które konsultowałem z adminem i on mi napisał aby założyć takie wątki i zgłosić jemu aby je połączył.

 

EDIT:

Aaaa no i jeszce jedno. W kazdym wątku były inne pytania w ankiecie a tym samym nie były one takie same. Nie ma możliwości zrobienia samej ankiety bez postu bo wywala błąd "coś poszło nie tak, spróbuj jeszcze raz". Z tego powodu w każdym wątku był ten sam post a Ty wywaliłeś całe wątki.

Edytowane przez resecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym moderatorem nie wygrasz... W zasadzie tylko on tu został :(

Ale w sumie ja się cieszę, bo dzięki jego działaniom jest szansa, że więcej ludzi zacznie korzystać z faktycznego forum dla Diagnostów, czyli forum OSDS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak to debilne...

Oddałem głos: zdałem za pierwszym razem wszystko w Białymstoku.

Jak się ma to do ośrodka szkolącego, jeśli kurs miałem w Nowym Dworze Mazowieckim (Dekra)????

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debilne, ale tylko dla ograniczonych umysłowo widzących własny czubek nosa i nic więcej.

Z drugiej strony napisz co Ty próbowałeś zrobić albo co zrobiłeś w tej kwestii po za destruktywną krytyką i obrażaniem innych, którzy coś jednak próbują zamiast biadolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki w ankiecie nie będzie wyboru ośrodka, dopóty jej wyniki mają się do niego nijak. Więc w jaki sposób ma to komukolwiek pomóc skoro nie wiadomo, w którym ośrodku ktoś się szkolił?

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, resecik napisał:

Zdecydowana większość słuchaczy wybiera najbliżej swojego zamieszkania ośrodki szkolenia. Jadąc na 1 egzamin też najczęściej jest to najbliższa miejscowość od zamieszkania. Tym sposobem będzie widoczna zdawalność w danej lokalizacji co będzie świadczyło o jakości szkolenia. Problemem będzie wybór ośrodka w danej lokalizacji bo nie można napisać wprost, że szkoła X jest super a szkoła Y jest do bani. Tutaj już zadziała marketing szeptany a chyba wszystkim zależy na jak najlepszym kształceniu adeptów na UDS. Bynajmniej taki wysnuwam wniosek przeglądając wpisy doświadczonych UDSów. W różnych wątkach wspomina się że szkolenia pozostawiają wiele do życzenia co przekłada się na zdawalność. Do tego jest to nie ocenione źródło wiedzy dla tych co prowadzą kursy bo będą wiedzieli na której części najwięcej osób sie wykłada i z której części trzeba lepiej przedstawić zagadnienia.

Zdecydowana większość  ≠ wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo bo taki ośrodek może wszcząć działania, że ktoś mu robi antyreklamę i trzeba będzie się przepychać i udowadniać kto ma rację. Ja wolę się w to nie pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając BARDZO WIELE wpisów tutaj widać, że ludzie wybierają dowolnie miejsca zdawania egzaminów. Jadą tam gdzie akurat jest termin, gdzie im pasuje, gdzie słyszeli, że komisja ok, czy po prostu gdzie są miejsca lub korelacja wszystkich tych (i innych) czynników.

Skąd założenie, że wszyscy zdają w miejscu zamieszkania? Przecież zdawać można tylko w kilku miejscach i w skali kraju trudno nawet określić gdzie kto ma bliżej bo często nie decyduje geografia, ale np. lepszy dojazd itd.

 

Śledzę forum i to środowisko od nastu lat - stąd powyższe wnioski. Skąd pochodzą Twoje?

 

Więc zamiast biadolić spróbuj rozbudować tą ankietę tak, żeby stała się naprawdę obiektywna i pomocna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje założenie wynika z rozmów z diagnostami. Większość z nich wybierała najbliższy ośrodek szkolenia i tak samo wybierane było miejsce zdawania pierwszego egzaminu, trochę rzadziej drugiej podejście. Głównie chodzi tutaj o egzamin praktyczny bo na teorii pytania wszędzie są takie same o danej godzinie. Zdarzali się tacy co jeździli daleko na kursy a nawet natrafiłem na jednego diagnostę do którego przyjeżdżali aby go przeszkolić. Odpowiednio za to zapłacił a od kilku lat pracuje na SKP. Mimo wszystko, osób jeżdżących daleko było zdecydownie mniej. Co jeszcze ciekawe tylko jedna znała to forum.

 

Co do ankiety to próbowałem to zrobić, zresztą napisałem w poście wyżej jak to wyglądało ale... chyba nie na tym forum.

A moze Wy macie jakieś sugestie i razem stworzymy rzetelną ankietę rozważając za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj na forum dla Diagnostów. Tylko tam jest kompletna baza materiałów, zagadnień. Tu to tylko luźna relacja...

 

Twoje założenie, że nie można opisywać ośrodków jest błędne - na tym forum wielokrotnie oceniano ośrodki, kursy i szkolenia. Nikomu włos z głowy nie spadł.

 

Jak mieszkam w Kutnie to gdzie mam zdawać egzamin? W Wawie czy w Poznaniu?

Ankieta to dobry pomysł, ale nie w tak uproszczonej formie która na pewno wypaczy ewentualne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2018 o 22:06, resecik napisał:

jest ograniczona ilość pytań w ankiecie.

 

tak - aż 3 pytania 

ale do każdego może być 20 możliwości odpowiedzi 

 

41 minut temu, resecik napisał:

macie jakieś sugestie i razem stworzymy rzetelną ankietę rozważając za i przeciw.

 

podałeś 4 lokalizacje miejsc egzaminów (+ inne miejsce)

czyli na mapie Polski rysujemy w połowie szerokości linię pionową i w połowie wysokości poziomą 

i przykładowo lewa górna ćwiartka to egzamin w Poznaniu ...

więc wszystkie ośrodki szkolące ze Szczecina, Poznania, Bydgoszczy, Gdańska i innych miejsc z tej "ćwiartki mapy" będą miały jednakową ocenę  ze względu że kandydaci na egzamin mieli najbliżej 

 

@resecik - jakie wnioski wyciągniesz z zaznaczonej odpowiedzi Zdałem/oblałem całość w pytaniu 3

Gdzie zdałeś częściowo egzamin teoretyczny? (zaliczona podstawa) 

pytasz o miejsce a w odpowiedzi jest wynik egzaminu :?: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jacdiag napisał:

...przykładowo lewa górna ćwiartka to egzamin w Poznaniu ...

więc wszystkie ośrodki szkolące ze Szczecina, Poznania, Bydgoszczy, Gdańska i innych miejsc z tej "ćwiartki mapy" będą miały jednakową ocenę  ze względu że kandydaci na egzamin mieli najbliżej 

 

 Wówczas chciałem zrobić kolejną ankietę dla każdej lokalizacji w której byłyby już konkretne miejscowości np te, które wymieniłeś i na tym zakończyć aby nie wchodzić w konflikty z konkretnymi ośrodkami szkolącymi.

 

14 godzin temu, Jacdiag napisał:

jakie wnioski wyciągniesz z zaznaczonej odpowiedzi Zdałem/oblałem całość w pytaniu 3

Gdzie zdałeś częściowo egzamin teoretyczny? (zaliczona podstawa) 

pytasz o miejsce a w odpowiedzi jest wynik egzaminu :?: 

 

Na to pytanie była odpowiedź w wątku  "Zdawalność egzaminów cz.I",  który Ty skasowałeś. Okazało się, że w ankiecie trzeba zaznaczyć odpowiedź w każdym punkcie bo jak się pominie pytanie to ankieta zostanie odrzucona. Dla tego to zmieniłem, zakładając nowy wątek, bo nie ma możliwości edycji samej ankiety ( jak zrobiłem zgłoszenie do admina to też nie wiedział jak edytować ankietę i zalecił mi utworzenie nowego wątku i zgłoszenie jemu co ma usunąć a które wątki połączyć w jeden i wówczas Ty się pojawiłeś i wszystko poszło do kosza) tak jak postu.

Jeżeli uważasz, że odpowiedź  "Zdałem/oblałem całość"  jest niestosowna to zmień ją np na  "Nie dotyczy".

16 godzin temu, blakop napisał:

Twoje założenie, że nie można opisywać ośrodków jest błędne - na tym forum wielokrotnie oceniano ośrodki, kursy i szkolenia. Nikomu włos z głowy nie spadł.

 

Jak mieszkam w Kutnie to gdzie mam zdawać egzamin? W Wawie czy w Poznaniu?

Ankieta to dobry pomysł, ale nie w tak uproszczonej formie która na pewno wypaczy ewentualne wnioski.

 

Każda ankieta jest obarczona jakimś błędem. Nie ma idalnej ankiety. Nikt też nigdy nie poda złotego środka i zawsze będą jakieś wątpliwości. Jednakże po takiej ankiecie już będzie zawsze "bliżej" i łatwiej dokonać wyboru. Uważam, że zdecydowanie wszyscy na tym mogą skorzystać. Poczynając od kandydatów na diagnostów, przez organizatorów kursów i lokalne samorządy, może i TDT a kończąc w ministerstwie. Każdy w mniejszym lub większym stopniu by coś zyskał.

 

W przypadku jednej czy kilku osób zachwalających bądź ganiących konkretne ośrodki szkolące i to w różnych wątkach, do tego na różnej przestrzeni czasowej, jest marginalne w porównaniu do ankiety, do której chętnie zajrzy więcej osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎21 o 22:06, resecik napisał:

Większość z nich wybierała najbliższy ośrodek szkolenia i tak samo wybierane było miejsce zdawania pierwszego egzaminu,

to nie jestem w większości gdyż na pierwszy ( i jedyny ) chciałem jechać do poznania ( dalej ) bo były jeszcze wolne miejsca . niestety , nie zdążyłem ( byli szybsi ode mnie ) i zosatłem niejako "z automatu " zapisany do warszawy na najbliższy możliwy termin .wybrałem dalsze miejsce egzaminu bo teoretycznie było wolne miejsce w szybszym terminie a zależało mi na czasie. gdyby było wolne miejsce szybciej to pojechałbym nawet do krakowa czy gdanska a tam mam najdalej .

Ośrodek szkolenia akurat miałem najbliżej domu ale nie odległość decydowała tylko inne okoliczności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - bez podawania konkretnych nazw i miejsc - czego z kolei autor ankiety się boi - jej wartość jest taka, jak wartość papieru na jakiej te zestawienia się wydrukuje.

Autor pisze, że rozmawiał z diagnostami. Jakimi, gdzie? Jeździł po Polsce i we wszystkich regionach rozmawiał, że ma takie informacje?

Ankieta w tej formie nie jest obarczona błędem statystycznym tylko zwyczajnie wypacza realne wskaźniki. Już to forum  pokazuje, że zdawanie w miejscu zamieszkania ABSOLUTNIE NIE JEST regułą. Oprócz zmarnowanego czasu własnego autora ankieta taka (w obecnej formie!) nie wniesie nic do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.