Skocz do zawartości

Zatrzymanie "wirtualnie" dowodu rejestracyjnego


arekkos

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany zmiany oczywiście wszystkie na gorsze ja mam już  tylko jedno marzenie niech Ci łebscy urzędnicy nic nowego niewprowadzaja bo niedługo już pracować się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wolf napisał:

samochód z gazem ?i wykonamy BT,

 

Jeśli wykonasz OBT to nic się nie stanie. Tylko do badania dodatkowego wymagany jest dokument z TDT z datą późniejszą.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego, przynajmniej mnie rozśmieszało, "milcz jak do mnie mówisz", albo " pokazać prawo jazdy, nie, pokazywać muszą ci co nie mają", ale ten kabaret jest chyba lepszy, są co prawda błędy w tekście, ale chodzi o sedno.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przeglad-wazny-ale-wedlug-policji--,158,0,2418590.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam W temacie z życia /błąd w CEPIK2.0/

Miałem klienta na BT z gazem wszystko ok autko w idealnym stanie dokumenty ok . Wykonałem badanie 

i wystawiłem zaświadczenie. Po badaniu klient wyjmuje zaświadczenie z Policji ,że chce jeszcze badanie powypadkowe. No i zonk 

jak to zrobić skoro już wykonałem BT ,a co z nowym badaniem butli.

Problem w tym że diagności nie widzą  w Cepiku zatrzymania dowodu . Pytanie i co ztym faktem zrobić?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canter trzy wpisy wyżej @michal_k napisał, że w przypadku obt "no problem" ,  do badania po kolizyjnego musisz żądać  badania doraźnego zbiornika  z datą po kolizji lub nowy zbiornik z datą dopuszczenia późniejszą niż kolizja, klient nie ma nie robisz badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś okresowe i oki bo nie wiedziałeś co i jak.

Teraz jednak do powypadkowego żądasz j/w napisał cazary. Nie ma dokumentu, nie robisz powypadkowego.

Ogólnie, zrobiłeś okresowe (i dobrze), teraz masz zrobić powypadkowe. oczywiście zgodnie z pokwitowaniem (co tam napisali)

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mecher napisał:

Zrobiłeś okresowe i oki bo nie wiedziałeś co i jak

To jest ułomność systemu, że ten sam zbiornik gazu w jednym BT jest OK a w innym nie :shock:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły - w teorii w Cep powinniśmy operować pojęciem DR - praktycznie wpisuję nr pokwitowania a " po powrocie" poprawia na DR 

Jest ślad w rejestrze iż DR był zatrzymany

Ale już kiedyś temat był - jedni pokwitowanie drudzy DR

Brak procedury -ćwiczymy na żywym organizmie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzisz w cepie a klient ma DR w reku więc nie wiesz że miał zatrzymany DR. Klient ci nic nie powie

 

Wrócił ten klient z tym badaniem ,które wykonałem z gazem OBT /a powinno być powypadkowe z nowym badaniem zbiornika/  i policja mu cofneła zatrzymanie DR.

Oni się tak znają na przepisach że aż strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.