Skocz do zawartości

Zatrzymanie "wirtualnie" dowodu rejestracyjnego


arekkos

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od 1 października będzie można jeździć bez dowodu i mam dwa pytania.

1) czy w przypadku jeżeli Policja zatrzyma dowód wirtualnie za usterkę lub kolizję to po badaniu oczywiście pozytywnym klient będzie musiał jechać do wydziału komunikacji czy my będziemy w systemie "oddawać" dowód

i

2) czy jeżeli będzie zatrzymany za brak badań to czy my wpisujemy się do dowodu od razu po badaniu czy też klient musi wrócić się do wydziału i potem z powrotem do nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dobre piwo zrobię wiele;

1 godzinę temu, arekkos napisał:

czy my będziemy w systemie "oddawać" dowód

Założenie jest takie, aby zatrzymany DR mógł oddać organ, który go wystawił, bądź  ten który zatrzymał.

Oznaczałoby to, iż my moglibyśmy oddać tylko te przez nas zatrzymane ,,,

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arekkos napisał:

 

2) czy jeżeli będzie zatrzymany za brak badań to czy my wpisujemy się do dowodu od razu po badaniu czy też klient musi wrócić się do wydziału i potem z powrotem do nas?

 

I właśnie tej informacji w podanym wyżej linku nie ma, albo nie zauważyłem? I co teraz z nami??Znowu nadchodzą ciężkie chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arekkos napisał:

2) czy jeżeli będzie zatrzymany za brak badań to czy my wpisujemy się do dowodu od razu po badaniu czy też klient musi wrócić się do wydziału i potem z powrotem do nas?

 klient przy sobie go fizycznie nie ma podczas kontroli drogowej, wynikło z niej, że obt nieważne, okrd odnotował w systemie brak ważności badań, wydał pokwitowanie z odpowiednią adnotacją, klient z papierowym dr przyjeżdża na skp, albo i nie ( przecież mają wystarczać zaświadczenia, wpis w dr nie będzie konieczny), po wykonaniu obt z wynikiem P (lub N), wydajemy zaświadczenie z bt, na życzenie klienta dokonujemy wpisu w dr, albo i nie, na pewno klient nie będzie ganiał do wk, bo i po co, oczywiście ta część mojego postu zyska na aktualności gdy wejdzie rozwiązanie o możliwości niewpisywania badania do dr, od 1 października(przez okres przejściowy nie wiem jak długi i chyba nikt nie wie), dokonujemy wpisu do dr, przesyłamy badanie  do cepa i klient już nigdzie nie ma potrzeby łazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy klient przyjedzie z zabranym " wirtualnie" DR za usterkę, usterki i będzie dodatkowo wnioskował o OBT, to po pozytywnym OBT będziemy mogli wstawić w DR pieczątkę ? Bo z tego co można wywnioskować  :

 - zatrzymany DR oddaje organ, który go wystawił, bądź  ten który zatrzymał, a  w Cep będzie informacja, że DR jest zatrzymany (ale wirtualnie), a klient fizycznie będzie go miał w ręku.

Czy w opisanym przeze mnie przypadku będzie można postąpić jak przedstawił to @cezary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66, w/g mnie najpierw dodatkowe za usterkę,usterki, jeżeli P to następnie obt, bo w przypadku N za usterki bez sensu byłoby wykonywać obt i dać N, a dlaczego tak, ponieważ dodatkowe jest niejako z urzędu ( zatrzymanie dr), a za obt wnioskuje klient, niemniej uwaga, gdyby klient jednak chciał obt mimo N z dodatkowego to wykonałbym, ale ewentualne usterki z obt powiększyłyby pulę  niedociągnięć, oczywiście dwa osobne wpisy, no i dwie wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cezary napisał:

w/g mnie najpierw dodatkowe za usterkę,usterki, jeżeli P to następnie obt

Ok. Jeżeli OBT wynik P (oczywiście po "usterkowy" też wynik P) to pieczątkę w DR będzie można wstawić ? A co wtedy z CEP jak będzie informacja, że zatrzymany DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak jak napisał @cezary

Jeśli chodzi o zabrany wirtualnie DR za brak OBT: musimy na OBT zidentyfikować pojazd. Jeśli klient będzie miał "wirtualne" pokwitowanie (w przeciwieństwie "kwitu" na ręce) to i tak musi do nas przyjechać z DR lub KP, bo jak inaczej (na podstawie czego) zidentyfikować pojazd.

Edit:

 

Edytowane przez wrc69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leski66 napisał:

A co wtedy z CEP jak będzie informacja, że zatrzymany DR ?

nic, Ty wykonasz swoje i przekażesz dane do cep, które w tym momencie staną się najbardziej aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I mam pierwszego klienta,zatrzymany dr wirtualnie,pokwitowanie wypisane,a dr w szufladzie w domu,stawił się pojazdem na badanie z pokwitowaniem i dowodem,wynik p,pojechał wlasnie na komendę żeby mu dr wirtualnie zwrócili,w cep nic nie było o zatrzymaniu dr.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JANUSZ60 napisał:

P zaświadczenie, pieczątka do DR i do WK,,

i tu rodzą się pytania, po co do wk, badanie w dr ma, do cepa wprowadziłeś i badanie, i wynik, co mu kto zrobi jak do wk nie pójdzie? niby wirtualnie blokady nie zdjęto, tylko czym to skutkuje? w/g mnie to jedna wielka głupota, gdyby wykonanie badania skutkowało zdjęciem tych wirtualnych blokad to jeszcze by miało jakiś sens, a tak to o kant d... można to potłuc.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postraszyli Go ponoć na granicy, że jeśli nie zgłosi w WK to będzie figurował w Cepie jako zatrzymany no i może mieć problemy z policją,,,

6 minut temu, cezary napisał:

tylko czym to skutkuje?

Zgadzam się z Tobą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymiarki są do likwidacji kp, to już lepszym wyjściem byłaby likwidacja dr, jak i tak robi się z nim jakieś chocki-klocki wirtualne i nic z tego nie wynika, niczego nie poprawia, niczego nie ułatwia itd itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mamy dostępu do tych danych. Policja ma pełny dostęp, skp niestety nie. I pewnie wirtualne zatrzymanie jest odnotowywane tam gdzie "wojewoda ma dostęp a pospólstwo nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.