Skocz do zawartości

Pytanie opisowe Kraków 19.09. 13.30


BakuPaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poniżej zamieszczam treść pytania nie jest przepisana słowo w słowo ,ale sens pytania i dane pojazdu są zgodne z oryginałem.Moja odpowiedz nie spodobała się komisji -oblałem.Proszę napiszcie co mogło wpłynąć na wynik negatywny.

W jaki sposób wykonasz dodatkowe badanie techniczne pojazdu samochodowego do przewozu towarów niebezpiecznych typu AT DMC 24 tony data pierwszej rejestracji 22.11.2000 .Wymień niezbędne dokumenty wymagane do wykonania badania oraz opisz  jak wykonasz to badanie.

 

Przed przystąpieniem do badania sprawdzam ważność protokołu i decyzji wydanych przez TDT potwierdzające dopuszczenie cysterny do eksploatacji.

-protokół i decyzja tdt  ważne w dniu badania 

-dokument na abs kat.1

-dokument na zwalniacz typu 2a

-dokument na ogrzewacz

-dokument na ogranicznik prędkości jeżeli nie można inaczej stwierdzić jego zamontowania(tabliczka znamionowa lub wklejka)

Pobieram dane z cepik-u

Pobieram opłatę zgodnie z tabelą opłat za dodatkowe badanie pojazdu przystosowanego do przewozu towarów niebezpiecznych

 

Badanie polega na sprawdzeniu spełnienia wymagań pojazdu przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami do przewozu towarów niebezpiecznych w zakresie:

-wyposażenie elektryczne

-układ hamulcowy

-zabezpieczenie przeciwpożarowe

-ogranicznik prędkości

-ogrzewanie spalinowe

Po zakończeni badania wystawiam zaświadczenie o dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych w uwagach podając numer i datę protokołu oraz decyzji TDT

 

 

(dodano)

Zapomniałem w mojej odpowiedzi jaką zamieściłem wcześniej wpisać w dokumentach do badania DOWODU REJESTRACYJNEGO  na egzaminie był na pewno!!!!!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A identyfikacja? Jaki dokument? Tacho? Akumulatory? załącznik nr 5 do regulaminu nr 13 EKG ONZ? Jeżeli posiada urządzenie do podłączenia przyczepy to jakie wymagania? W umowie ADR w D9 masz tabelkę i wg niej trzeba to opisać ( str 659, 660). ABS kat I, zwalniacz typ IIA - tak jak jest napisane w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym sprostować jedną rzecz. Mojego posta przerabiałem i zjadło mi jego część tzn. w mojej odpowiedzi było napisane że wymagany jest dowód rejestracyjny i była przeprowadzona identyfikacja  pojazdu (szczegółowo).W pytaniu nie było mowy żeby opisać badanie szczegółowo (a może tak chcieli?) i nie było napisane nic o tym  jest przystosowany do ciągnięcia przyczep a w tabelce 9.2.6 pojazd AT obowiązuje po 31.03.2018 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blędnie napsałeś typ zwalniacza : nie 2a  tylko IIA  ato jest różnica .

za mało szczegółów co dotyczy pojęcia  - wyposażenie elektryczne ( trzeba rozwinąć ) , wyposażenie przeciwopżarowe ( ile i jakie gaśnice , gdzie umieszczone ) , ogrzewcz spalinowy ( czy dotyczy próba wybiegu ) . brakuje wyłaczników awaryjnych , oznaczenia EX na tacho , umieszczenia tłumika i / lub osłon termicznych , tylny zderzak  , uziemienie , skrzynka ADR . protokół / decyzję na cysternę wydaje DYREKKTOR TDT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na egzaminie napisałem typ zwalniacza || A. Myślę że faktycznie komisja życzyła sobie żeby opisać to badanie szczegółowo,ale w pytaniu nie było o tym mowy a opisanie wszystkich warunków(hamulce, elektryka,ogrzewanie itd.)to całe wypracowanie-skąd na to czas?Jeżeli chodzi o dokumenty, to protokół wydaje inspektor a decyzję dyrektor, a właściwie ktoś w jego imieniu.Na egzaminie napisałem:

Przed przystąpieniem do badania sprawdzam ważność protokołu i decyzji wydanych przez TDT potwierdzające dopuszczenie cysterny do eksploatacji.

-protokół i decyzja tdt  ważne w dniu badania 

Jeżeli  protokół i decyzja są ważne to  wydawało mi się że oczywistym jest to że decyzje wydał dyrektor TDT . 

Edytowane przez BakuPaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.