Skocz do zawartości

Nawigacja satelitarna ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

My będziemy się tylko edukować dlatego nie pojedziemy "wężykiem"... :D

 

[ Dodano: 05-06-2006, 13:31 ]

iPlus pilot to system nawigacji satelitarnej, szybki dostęp do Internetu i pełny zakres funkcji telefonu komórkowego w jednym niewielkim urządzeniu.ięki ofercie iPlus pilot, dostępnej w sieci Plus już od 2 czerwca br., podróżujący dotrą zawsze prosto do celu. iPlus pilot wskazuje drogę do miejsca przeznaczenia na lądzie, wodzie i w powietrzu z tak dużą dokładnością, że mogą korzystać z niego nie tylko kierowcy, ale także żeglarze, piloci awionetek, szybowców, baloniarze, paralotniarze, a nawet rowerzyści - podała Elżbieta Sadowska, rzecznik prasowy sieci Plus.

 

iPlus pilot to jedyny na rynku kompletny i nowoczesny zestaw do nawigacji i komunikacji multimedialnej, w którego skład wchodzą:

komputer kieszonkowy HP iPAQ hw6515 z telefonem, Bluetooth®, GPS i odtwarzaczem muzyki (format MP3),

program do nawigacji satelitarnej AutoMapa®, samochód

uchwyt i ładowarka samochodowa,

zestaw głośnomówiący,

aktywacja w sieci Plus w taryfach Godziny lub BiznesKlasa wraz z usługą iPlus, umożliwiającą nieograniczony dostęp do Internetu.

 

Zestaw iPlus pilot jest wyjątkowo atrakcyjną alternatywą dla systemów nawigacji samochodowej montowanych fabrycznie w pojazdach nie tylko ze względu na rozszerzoną funkcjonalność i prostą, intuicyjną obsługę, ale przede wszystkim ze względu na cenę. Podczas gdy koszt zestawu zamontowanego w droższych samochodach przez producenta sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych, kompletny zestaw iPlus pilot z terminalem i programem AutoMapa można nabyć już od 499 zł + VAT. Opłata miesięczna za korzystanie z usługi iPlus pilot to suma abonamentu za wybrany plan taryfowy BiznesKlasa dla firm lub Godziny dla klientów indywidualnych i opłaty miesięcznej za usługę iPlus w wysokości 49 zł + VAT. Należy przy tym zaznaczyć, że w cenie tej abonent otrzymuje pakiety godzin na rozmowy oraz możliwość nielimitowanego dostępu do Internetu niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

 

źródło www.wirtualnemedia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    10

  • berecik

    8

  • blakop

    8

  • ijm

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Posiadam HP rx 5710. Przetestowałem Autopilota, Automape. IGO, Destinator, i jak narazie najbardziej przypadł mi do gustu programik IGO. Ciekawi mnie jaki wy używacie program i jakie macie opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że nikt nie sprawdza ! Generalnie "moim zdaniem" uważam iż najlepiej dopracowany jest " Autopilot" na kraj a za granicą IGO. Automapa jest kiepska jeśli chodzi o numeracje a i nic nieoferuje dodatkowego. IGO zmienia automatycznie tryb dzienny i nocny na podstawie wschodów i zachodów słońca ma bardzo dobrą numeracje ulic i chyba najładniejszy interfejs, ma wiele funkcji do wprowadzenia nawigacji czego mi brakuje w pozostałych programach. Moja klasyfikacja:

1. Autopilot (kraj)

2. IGO (Kraj i Europa)

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - obiecuję poprawe -postaram wypróbowac autopilota jesli tak zachwalasz. A może jest gdzieś demo- screeny itp? (wiem wiem - mogę sobie poszperac w necie- ale jesli dasz konkretne namiary to będe wdzięczny za zaoszczędzenie czasu).

Do AutoMapy przekonuje mnie w miare klasyczno-kartograficzny design map, oraz jak dodtąd osobiście uważam dokładne dane adresowe wraz z zarysami budynków w miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysko czego szukamy tu znajdziemy ! ::hey

 

[ Dodano: 24-10-2007, 07:23 ]

Producenci samochodowych zestawów nawigacyjnych dążą do jak największego zbliżenia wyglądu mapy na ekranie do tego, co kierowca widzi za szybą. Mapy 2D, powszechne jeszcze dwa lata temu, zostały zastąpione przez widok 3D. Coraz częściej pojawiają się obiekty 3D: znaki drogowe, drogowskazy, trójwymiarowe, teksturowane modele budynków… Wszystko to zajmuje coraz więcej pamięci i wymaga coraz większej mocy obliczeniowej. Ale przecież podobny efekt można uzyskać prościej…

 

Wystarczy w samochodzie zainstalować niewielką kamerę i obraz z niej wyświetlić na ekranie GPSu. Na to można nałożyć linię zaplanowanej trasy i inne, typowe w nawigacji dane. Taki system umożliwia bardzo łatwe przyswojenie informacji z ekranu i odniesienie jej do rzeczywistego wyglądu skrzyżowania. Prekursorem takiego rozwiązania jest TomTom, który uzyskał na nie europejski patent.Może się wydawać, że użycie kamery nokautuje konkurencję, usiłującą naśladować rzeczywistość poprzez modelowanie 3D. Na pewno ma spore perspektywy rozwoju. Zastosowanie kamery widzącej w podczerwieni lub wyposażonej we wzmacniacz światła szczątkowego poprawiłoby bezpieczeństwo kierowców jeżdżących nocą. Jeszcze większym udogodnieniem byłoby rzucenie obrazu na przednią szybę i faktyczne nałożenie go na rzeczywistość. Nie jest to wcale pomysł rodem z fantastyki naukowej - takie systemy (HUD - Head-Up Display) od dawna funkcjonują w lotnictwie, umożliwiając np. niskie, nocne loty w terenie górzystym.

gps-hud-130.jpeg.a61dcec4dc58350172b62ddd0f95573f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Nie testowałem - utknąłem na Automapie :(
Norbert IGO jest bajka, interfrejs dla ludzi. Automapa nieco przechwalona, wolę IGO lub nawet najnowszego Navigeo. Jako że mam odblokowana nawigację i mam wszystkie trzy to takie moje doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś urządzenie Lark-a? Jak ono się sprawuje?

 

Ja mam - dostałem w prezencie :D Prosta w obsłudze, skuteczna, wada- Mapa-Map nie ma ulic małych miejscowości. Podobno można wgrać mapę Tom-Toma ale nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wada- Mapa-Map nie ma ulic małych miejscowości
Mam ten wynalazek i mysle ze jak za 200 zl to spisuje sie ok, a co do ulic to mniejsze miescowosci maja nazwy ulic, ale nie ma numeracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Jeżdżę na IGO super wygląd i obsługa ale przymierzam się do zakupu Garmina z LMU , może jakieś sugestie. Zależy mi na częstych aktualizacjach i legalnym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.