Skocz do zawartości

Bez DR od 1-go pażdziernika


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Inna sprawa, że brak wymiany DR nie będzie już powodem do jego zatrzymania, więc de facto nikt nikogo nie zmusi do wymiany.

 

Ciekawi mnie jednak jak będzie w praktyce wyglądało funkcjonowanie kontroli policyjnej, bo:

- jest jeszcze pewna ilość starszych pojazdów, których w ogóle nie ma w CEP (nie przeszły tzw. migracji, a były rejestrowane jeszcze w gminach)

- jest jeszcze pewna ilość starszych pojazdów, które co prawda przeszły migrację, ale dane w CEP nie odpowiadają danym w DR (rodzaj pojazdu, dane techniczne)

- jest pewna grupa pojazdów, których status w CEP (np. wycofanie z ruchu) nie odpowiada stanowi faktycznemu (zostały już przywrócone "ręcznie"), bo DXC (firma "obsługująca" WK) nie jest w stanie sobie poradzić z większością zgłaszanych problemów, a WK musi "kombinować" żeby załatwiać sprawy

- są pewne adnotacje w DR (choćby HAK), które nie są widoczne w CEP z powodu złego funkcjonowania programu do rejestracji (patrz DXC) - w WK wpisane są w "notatkach"

- jeśli SKP wykonała badanie w trybie awaryjnym to policjant nie będzie go widział w CEP do czasu aż zostanie tam przekazane

- pewna ilość rejestracji czasowych (na czerwone tablice) odbywa się ręcznie z powodu złego funkcjonowania programu do rejestracji - takich pojazdów w ogóle nie ma w CEP.

 

To tylko kilka problemów, a będzie ich znacznie więcej. Minister, który podjął taką decyzję, nie ma pojęcia o rzeczywistości, w której urzędy muszą funkcjonować od 13.11.2017 r.

 

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodatkowy problem będzie przy kolizji drogowej... Nawet nie jesteś w stanie spisać oświadczenie ze sprawcą. Jedyne wyjście to wezwać policje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadki zaprezentowane przez Michała są następstwem nieprawidłowości w systemie i po jakimś czasie zapewne zostaną wyeliminowane lub zmarginalizowane ale przypadek wykonanie BT w trybie awaryjnym jak najbardziej jest przewidziany prawnie.

 

32 minuty temu, michal_k napisał:

Minister, który podjął taką decyzję, nie ma pojęcia o rzeczywistości,

Temat BT i terminów przekazania ich do CEP jest nam znany, a co z OC.

Może ktoś się orientuje kto wprowadza informacje do CEP o zawarciu umowy OC i po jakim czasie jest ona widoczna w systemie?

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, danielg539 napisał:

i po jakim czasie jest ona widoczna w systemie?

 

Dla mojego samochodu przy zmianie ubezpieczyciela dane o polisie pojawiły się w CEP po kilku dniach. Czyli przez około 3-4 dni policjant nie widział by w ogóle ważnej polisy.

 

24 minuty temu, danielg539 napisał:

i po jakimś czasie zapewne zostaną wyeliminowane lub zmarginalizowane

 

Tak, niektóre za kilkadziesiąt lat nawet - np. stare przyczepy lekkie, które nie podlegają OBT, a nie ma ich w CEP, bo nie zostały zmigrowane i dopóki właściciel nie przyjdzie do urzędu zmienić coś w DR - dopóty się nie pojawią w CEP.

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michal_k napisał:

 

Dla mojego samochodu przy zmianie ubezpieczyciela dane o polisie pojawiły się w CEP po kilku dniach. Czyli przez około 3-4 dni policjant nie widział by w ogóle ważnej polisy

Takiej odpowiedzi się spodziewałem.

Ja mam pojazd, którego OC zawarłem 11 miesięcy temu (była to kontynuacja ubezpieczenia) kasę wpłaciłem na rachunek bankowy TU i do dzisiejszego dnia nie ma informacji o ważności polisy w CEPIK-u a wszystkie dane w polisie zgadzają się z tymi z DR.

Oj będzie się działo za kilka dni. A jak służby mundurowe dogadzają się z ministerstwem odnośnie podwyżek pensji to będzie się działo ze zdwojoną siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego OC nie widać od lipca, a była to też kontynuacja, która była wcześniej widoczna. Dzwoniłem do ubezpieczyciela i mieli wyjaśnić sprawę, ale niestety olali temat bo minęło już 1,5 miesiąca i dalej nic. Będzie jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Demart napisał:

Mojego OC nie widać od lipca, a była to też kontynuacja, która była wcześniej widoczna. Dzwoniłem do ubezpieczyciela i mieli wyjaśnić sprawę, ale niestety olali temat bo minęło już 1,5 miesiąca i dalej nic. Będzie jazda. 

W moim regionie była taka sytuacja że ubezpieczyciel dawał świstek z pieczątką i podpisem (że niby OC ważne), a pieniążki faktycznie szły do kieszeni.

Wyszło szydło z worka:silent: jak doszło do pierwszej kolizji.... Podobno siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że po tych mądrych zmianach spadnie sporo ilość badań technicznych dużo ludzi zacznie to olewać a policja no na pewno będzie im się chciało łączyć z cepikiem i sprawdzać już to widze jak w ogóle się połączą no i odejdą badania dodatkowe zatrzymanych dowodów szok oby tak dalej panowie ministrowie u mnie w rejonie znowu wracają promocje na badania darmowe talony na paliwo,płyny aby tylko przyjechać na badanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, keymil7 napisał:

W moim regionie była taka sytuacja że ubezpieczyciel dawał świstek z pieczątką i podpisem (że niby OC ważne), a pieniążki faktycznie szły do kieszeni.

To nie był ubezpieczyciel tylko agent/broker ubezpieczeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aboz napisał:

To nie był ubezpieczyciel tylko agent

Parę lat temu stuknął do mnie Czech z Pragi,

też miał niezarejestrowaną polisę Generali,

po pół roku dopiero UFG wypłacił ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu robiłem OBT pewnego pojazdu , był on również 3 lata temu w  mojej stacji . W systemie CEPiK jako ostatnie było badanie właśnie z przed 3 lat , natomiast nie było informacji o poźniejszych badaniach mimo ,że w dowodzie były pieczątki z innych stacji. Nie jest to odosobniony przypadek,że badania nie trafiły do cepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wadi napisał:

Nie jest to odosobniony przypadek,że badania nie trafiły do cepiku.

Tylko, że w moim przypadku nie chodziło o brak w cepie, lecz o to, że faktycznie nie robił badań przez 20 lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz takich będzie więcej dużo cwaniaczków nie będzie robiło przeglądów a szczególnie słabszych pojazdów bo co mu zrobi dowodu  nie zabierze no zrobi adnotacje może w cepie że nie ma przeglądu no ale i tak go niemiał i dalej będzie hulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.