Skocz do zawartości

Bez DR od 1-go pażdziernika


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wadi napisał:

Kilka dni temu robiłem OBT pewnego pojazdu , był on również 3 lata temu w  mojej stacji . W systemie CEPiK jako ostatnie było badanie właśnie z przed 3 lat , natomiast nie było informacji o poźniejszych badaniach mimo ,że w dowodzie były pieczątki z innych stacji. Nie jest to odosobniony przypadek,że badania nie trafiły do cepiku.

Sporadycznie sprawdzam moje badania czy trafiają do CEPiK'u i jest OK. Masowo występuje natomiast brak informacji o ważnej polisie OC.

 

Inna sprawą jest to, iż jak wykazał raport NIK istnieją SKP, które nie są SKP.

W konsekwencji zapewne nigdy nie miały i nadal nie mają dostępu do CEPiK'u, a pieczątki dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe co z pojazdami, gdzie DR został wirtualnie zatrzymany przez Policję? Przypuszczam że właściciel będzie dalej jeździł na niezatrzymanym dowodzie rejestracyjnym, do momentu gdy skończy mu się badanie. A jak przyjedzie na SKP, to czy my będziemy wiedzieć , że DR został zatrzymany przez Policję i za jakie usterki został zatrzymany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mirek.g napisał:

Czy od 1-go nie trzeba wymieniać DR po wyczerpaniu miejsc na pieczątkę?

Trzeba, ale to że nie wymienił wyjdzie dopiero przy kolejnym badaniu. Bo po co wymieniać  DR jak nie trzeba go wozić ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rewers napisał:

wyjdzie dopiero przy kolejnym badaniu.

i niczego to nie zmieni gdyż:

8 minut temu, rewers napisał:

po co wymieniać

jak nie ma z tego powodu restrykcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego widzicie jakiś problem w tym unormowaniu - przecież dla Nas nic się nie zmieni - i osobiście w ogóle nie będę wnikał czy wymienił DR czy nie - do badania ma przedstawić jak do tej pory DR,KP lub pokwitowanie - więc w czy problem - resztą niech się martwi Policja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cezary napisał:
4 godziny temu, keymil7 napisał:

ubezpieczyciel dawał świstek z pieczątką i podpisem (że niby OC ważne)

to nie był ubezpieczyciel tylko oszust.

Dlatego też napisałem, że pieniążki wpłaciłem bezpośrednio na konto TU  a skoro to była kontynuacja przysłana bezpośrednio przez TU to o żadnej lewej polisie mowy być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytam o przypadki badań wypunktowane przez Michała, tylko zwykłe kolejne, takie powiedzmy klasyczne wręcz OBT. Bo wg mojej wiedzy nie każde tak od razu jest w systemie. Ba - po moim ostatnim przerejestrowaniu moje auto w ogóle z systemu na kilka ładnych dni zniknęło. 

 

A czy jest to problem wyłącznie dla OKRD tudzież właścicieli? Niekoniecznie. Skoro policjant w trakcie kontroli powie mi, że mojego ostatniego badania nie widać w systemie (a przecież dopiero co je robiłem) to wiadomo że winna jest SKP gdzie robiłem badania. Nieprawdaż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blakop napisał:

Skoro policjant w trakcie kontroli powie mi, że mojego ostatniego badania nie widać w systemie (a przecież dopiero co je robiłem) to wiadomo że winna jest SKP gdzie robiłem badania. Nieprawdaż?

Niekoniecznie SKP, bo ona akurat mogła poprawnie przekazać badanie do CEPIK-u a, że przez jakiś czas jest ono niewidoczne to już nie wina stacji.

20 minut temu, leski66 napisał:

Odnośnie polisy OC ( można sprawdzić )

Na stronie UGF widnieje moja polisa, o której niestety brak adnotacji w CEPIK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni wprowadzić wirtualny stempel do dowodu rejestracyjnego , bo podejrzewam,że będzie masę klientów przyjeżdzających bez DR na OBT, tymbardziej ,że takie przypadki już miały miejsce.

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wadi napisał:

Powinni wprowadzić wirtualny stempel do dowodu rejestracyjnego , bo podejrzewam,że będzie masę klientów przyjeżdzających bez DR na OBT, tymbardziej ,że takie przypadki już miały miejsce.

Jeszcze bez KP, i jak wczorajszy klient chciał OBT, bo przecież to co w pojeżdzie porówna pan  z tym co w internecie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wadi napisał:

wirtualny stempel do dowodu rejestracyjnego

Po 1 października to właśnie CEP będzie wirtualnym stemplem w DR.:icon_wink: A co do dokumentów i samych klientów........ hmm.....hm.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wpis o badaniu w cep czy go nie ma, polisa widnieje w ufg, czy jej tam nie ma, a co nas to obchodzi, wiemy co jest potrzebne do badania i jak się je przeprowadza i to jest dla nas ważne, reszta nam wisi i powiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rewers napisał:

A ciekawe co z pojazdami, gdzie DR został wirtualnie zatrzymany przez Policję? Przypuszczam że właściciel będzie dalej jeździł na niezatrzymanym dowodzie rejestracyjnym, do momentu gdy skończy mu się badanie. A jak przyjedzie na SKP, to czy my będziemy wiedzieć , że DR został zatrzymany przez Policję i za jakie usterki został zatrzymany?

Ja tam nie widzę problemu - kontrola drogowa - ma pan DR to poproszę, tak nie musi pan mieć, sprawdza misiek w CEP "każdorazowo" status dokumentu. Ot co. Nawet jak będzie miał DR to będą sprawdzać. Przynajmniej ja bym tak robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jacdiag napisał:

Na razie takie kary są dla firm transportowych. Powinni wprowadzić przynajmniej 1000 zł za brak aktualnych badań jak pojazd porusza się po drodze publicznej. Tylko strach przed taką karą sprawi, że znikną z dróg pojazdy bez aktualnych badań technicznych ( dowód - kary za brak OC).

 

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.