Skocz do zawartości

Bez DR od 1-go pażdziernika


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

A jest ich coraz więcej myśle że te wszystkie zmiany przepisów od dwóch lat mają odwrotny wpływ coraz więcej pojazdów jest bez badań a teraż to pewnie i zestanem technicznym będzie coraz gożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba19787 nie siej znowu fermentu. Wiemy, wiemy, jest coraz gorzej, diagności za skrupulatni, ludzie i pinionc uciekają, przepisy chore, bo nakazują sprawdzić pojazd, bla, bla, bla. Ile jeszcze kont założysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to prawda napewno badań będzie mniej i właściciele skp skarb państwa i diagnosci na tym stracą a i wszyscy pozostali myślę że stracą na bezpieczeństwie na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego badań ma być mniej, kto robił do tej pory to będzie robił dalej a dla policji czy ma dowód przy sobie czy niema nie ma znaczenia , tylko niech zajmą się kontrolą ważności terminu badań i stanu tech. pojazdów i zaczną za to dawać mandaty a nie tylko pomiarem prędkości  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, smaug napisał:

niech zajmą się kontrolą ważności terminu badań

 

To może być mocno utrudnione albo niewykonalne - jeśli badanie nie zostało przesłane do CEP (albo przesłane z opóźnieniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz jak?
kontrola drogowa -w trakcie zaistnieje przesłanka do zatrzymania DR, ale go nie ma. Policjant wprowadzi do systemu informacje o zatrzymaniu DR (chociaz bardziej o niedopuszczeniu do ruchu, bo przeciez fizycznie nie zatrzymuje DR). pojawia sie klient na SKP z pokwitowaniem. ogarniamy badanie, wysylamy do CEP, wystawiamy zaswiadczenie i co?  samo nasze wysłanie badania do CEP bedzie zezwalało na ponowne dopuszczenie pojazdu do ruchu czy bedzie leciało przez WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, uzytkownik2 napisał:

bedzie leciało przez WK?

Co ma lecieć?

OKR zatrzymuje DR w CEP (wirtualnie).

SKP Odnotowuje "Ustała przyczyna zatrzymania..." w CEP (wirtualnie).

DR cały czas leży w szufladzie. WK o niczym nawet może nie wiedzieć, chyba że dostanie sygnał z CEP że "ich" DR (przez nich wydany) właśnie został zabrany lub oddany (wirtualnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, uzytkownik2 napisał:

samo nasze wysłanie badania do CEP bedzie zezwalało na ponowne dopuszczenie pojazdu do ruchu czy bedzie leciało przez WK?

 

Po ustaniu przyczyny uzasadniającej zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) i przekazaniu informacji o ustaniu tej przyczyny przez posiadacza zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) organowi, który zatrzymał dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe), lub organowi, który go wydał, organ ten przekazuje do centralnej ewidencji pojazdów informację o zwrocie zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z zaświadczeniem z takiego badania na policję lub "własnego" WK. A z policją to jak ...  komenda, która zatrzymała czy ogólnie jako organ (zatrzymany w Gdańsku a zgłaszam w Krakowie - bo tam mieszkam) ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w razie kolizji to jak spisać Oświadczenie sprawcy kolizji? DR- brak, polisy ubezpieczeniowej- brak, w DO adresu- brak, TR -lewe. Jedyne wyjście to do każdej kolizji wzywać Policję, choć oni też wiele rzeczy nie udostępnią - bo RODO. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dziś rano w polskojęzycznym, niemieckim radiu, że na zgłoszenie takiego zdarzenia w Policji masz rok. Trzeba tylko spisać oświadczenia uczestników po zdarzeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! Czyli to taki był sen modyfikacji przepisów co do dokumentów 'niemania', że do każdej bomby patrol wzywać, a ci z osobna i zasłużenie jednemu i drugiemu po mandacie, po lawecie i sio do warsztatu naprawiać auto a nie oświadczenia bazgrać na kolanie! :evil: 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj klienta na OBT.W jednej ręce pokwitowanie z policji z adnotacją za brak aktualnego terminu badania tech.,w drugiej DR.Pojazd uzyskał pozytywny wynik badania,wpis do DR i zaświadczenia. I co wpisać w pole DR w rejestrze? Czy nr.DR.czy nr pokwitowania z policji.Przed zmianą był wpisywany nr pokwitowania policji.Ja zrobiłem tak ,w polu nr DR ,nr dowodu,w uwagach zaświadczenia nr,pokwitowania policji.Co ciekawe,klient uzyskał info.od policjanta że z zaświadczeniem musi udać się do wydziału komunikacji i oddać pokwitowanie z zaświadczeniem. WK zrobiono zapis. Z relacji klienta, w  WK  dowiedział się że ,zaświadczenie z pokwitowaniem musi zanieść na policję. Z tej relacji wynika że ta zmiana, to jakaś  paranoja od Kajfasza do Alasza. Można żylaków się nabawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz56 napisał:

Z tej relacji wynika że ta zmiana, to jakaś  paranoja od Kajfasza do Alasza. Można żylaków się nabawić. 

a konkluzja taka, przynajmniej dla mnie, kilkanaście przypadków opisanych w prasie, pokazanych w necie i tv, gehenna klientów i każdy po usłyszeniu co go może czekać, papiery będzie woził przy du..., dla świętego spokoju, ot dobra zmiana.:faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomasz56 napisał:

I co wpisać w pole DR w rejestrze?

Nr dokumentu na podstawie którego wykonujesz badanie.

Jeśli klient posiadał DR, dlaczego miałbyś robić na pokwitowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JANUSZ60 napisał:

A żeby cokolwiek spisać, trzeba mieć DR oraz polisę ,,,

OŚWIADCZENIE.

Ja, niżej podpisany, będąc świadomy grożących mi konsekwencji z Art. 233 KK, oświadczam.......

Żadne dokumenty nie są tu potrzebne.

Jest paragraf na składanie fałszywych zeznań, wystarczy zacząć go wreszcie egzekwować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JANUSZ60 napisał:

A żeby cokolwiek spisać, trzeba mieć DR oraz polisę ,,,

 

No właśnie o tym pisałem.

2 godziny temu, wrc69 napisał:

 

Ja, niżej podpisany, będąc świadomy grożących mi konsekwencji z Art. 233 KK, oświadczam

 

Wierzysz w to co napisałeś? Kredyty, pożyczki, mieszkania przejmują na lewe papiery, a Ty wierzysz w to co Ci cwany "kark" mówi czy pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.