Skocz do zawartości

Bez DR od 1-go pażdziernika


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno będzie mniej badań dodatkowych bo jak kolega pisze ludzie będą to olewali a i policji nie będzie się chciało pisać i głowić z tym cepikiem jak fizycznie dowód był zatrzymany to zmuszało do naprawy i badania a teraz wątpię myśle że spadek takich badań do 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kuba19787 napisał:

Na pewno będzie mniej badań dodatkowych bo jak kolega pisze ludzie będą to olewali a i policji nie będzie się chciało pisać i głowić z tym cepikiem jak fizycznie dowód był zatrzymany to zmuszało do naprawy i badania a teraz wątpię myśle że spadek takich badań do 80%

OKRD zatrzymał DR za brak OBT pojazdu. Wieczorem odwieźli klientowi DR , gdyż jakoby bezpodstawnie zatrzymali.  Następnego dnia klient  grzecznie wykonuje OBT pojazdu na podstawie DR.. Ile zaoszczędzone w tym czasu i biurokracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie to w cepik -u że pojazd ma zatrzymany DR i za co ,bo inaczej będzie lipa koledzy znów Panowie nie przemyśleli w Ministerstwie ale cóż oni mogą ,my nie

Sprawdzałem kolegi pojazd UFG o ubezpieczeniu, zmienił nr rejestracyjne i już go nie widać informacja  brak ubezpieczenia,zaczyna się dobra zmiana.

Edytowane przez jarek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jarek1 napisał:

Myślę że będzie to w cepik -u że pojazd ma zatrzymany DR

Pytanie po jakim czasie . Z informacji jakie mam wynika że służby nie będą miały takiego dostępu jak my(on-line) i do systemu będą wrzucały po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi znajomy policjant powiedział że odpuszcza zatrzymywanie dowodów terminale raz działają raz nie ostatnio mówił że zatrzymał pojazd bez badania nawet klijent mu powiedział ale nie miał dowodu a terminal nie działal nie miał jak połączyć się z cepem i olał to niech ministerstwo się martwi policja w wiekrzości to olewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba!!!!! zacznij pisać po polsku!!! używaj interpunkcji, sprawdzaj pisownię,  a jak nie potrafisz, to poproś niech ktoś przed wysłaniem posta sprawdzi, albo daj sobie spokój z pisaniem.

p.s. jak w taki sam sposób wykonujesz badania jak piszesz, to..... zgroza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba19787 nie ma co się  ( odgryzać ) tylko zastosować się do pewnych " zasad " a na pewno będzie dużo lepiej ( w życiu również ) :OK:. Tym bardziej , że to nie jeden forumowicz ma uwagi ( oczywiście związane z treścią Twoich postów ).:icon_wink: 

p.s.  Więcej optymizmu i realizmu to " świat " będzie bardziej kolorowy.:smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kuba19787 napisał:

Mi znajomy policjant powiedział , że odpuszcza zatrzymywanie dowodów .  terminale raz działają  a raz nie . ostatnio mówił  ,  że zatrzymał pojazd bez badania  , nawet klient  (a nie klijent ) mu powiedział ale nie miał dowodu a terminal nie działal  i  nie miał jak połączyć się z cepem i olał to .  niech ministerstwo się martwi  , policja w  większości  (wiekrzości ) to olewa.

kuba - tak mniej więcej powinna brzmieć twoja wypowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmujcie się pisownią tylko tragedią w przepisach i drastycznym pogorszeniem stanów technicznych i rentownością stacji po tych bezmózgowych zmianach

No  ale diagnostom może dogodzili mniej badań leżysko a wypłata ta sama a co tam pracodawcy kij im w ucho

A samochody niech tam jeżdżą te wraki bo kto im dowód zatrzyma po co w ogóle remontować brawo rząd oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jarek1 napisał:

Myślę że będzie to w cepik -u że pojazd ma zatrzymany DR

Jeszcze raz zacytuję to samo .

Fragment informacji jaką otrzymały stacje patronackie ITS :

Cytat

Informujemy również, że na podstawie otrzymanych informacji, przesyłanie danych do CEP przez Policję (np. związanych z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego) w miarę możliwości będzie odbywało się niezwłocznie, jednak z przyczyn niezależnych może trwać dłużej. Informacja o „elektronicznym zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego” nie jest i w najbliższym czasie nie będzie widoczna dla Stacji Kontroli Pojazdów oraz Ubezpieczycieli. Oznacza to, że jeśli pojazd przyjechał na badanie techniczne po fakcie stwierdzenia usterek, które powodują konieczność zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez Policję lub z powodu braku ważnych badań technicznych czyli po „elektronicznym zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego”, informacja taka nie jest i nie będzie na razie dostępna dla uprawnionego diagnosty samochodowego.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co @DARIO64 cytuje , wynika raczej że nie istotne jaki program -(nie będzie widoczna dla Stacji Kontroli Pojazdów oraz Ubezpieczycieli).

Po prostu CEPiK-2 nie będzie informował o takiej sytuacji. :icon_eek: Eh........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek1 napisał:

@kuba19787  

Kolego, jesteś diagnostą czy kowalem?

Bardziej właścicielem ... Wierz mi, polemika nie ma sensu. Co jakiś czas tylko o jednym pisze ... o drastycznym spadku ilości BT, oczywiście owiniętym w troskę o BRD. 

Najlepiej włączyć w głowie funkcję "ignoruj  jego posty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbitur napisał:

Po prostu CEPiK-2 nie będzie informował o takiej sytuacji.

 

Będzie informował - przynajmniej WK. Mieliśmy dzisiaj w pracy zatrzymany DR w dniu 01.10.2018 r. (wirtualnie i fizycznie - stare przyzwyczajenia :P ). W CEP widoczny był jego status jako zatrzymany z przyczyną "zagrożenie bezpieczeństwa". Na pokwitowaniu wpisane było uczestnictwo w kolizji.

 

Niestety z poziomu programu do rejestracji Pojazd zatrzymanie DR widoczne jest dopiero po "głębokim" wejściu do oznaczeń pojazdu i bardzo łatwo je przegapić. Może to kiedyś poprawią, żeby ta informacja od razu była widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DARIO64 napisał:

Pytanie po jakim czasie . Z informacji jakie mam wynika że służby nie będą miały takiego dostępu jak my(on-line) i do systemu będą wrzucały po robocie.

wrzucane jest od ręki z tego co ja wiem, wpisuje się też godzinę zatrzymania taką jak na pokwitowaniu które się wystawia a nie po skończonej zmianie i zjeździe na firmę.

10 godzin temu, kuba19787 napisał:

Mi znajomy policjant powiedział że odpuszcza zatrzymywanie dowodów terminale raz działają raz nie ostatnio mówił że zatrzymał pojazd bez badania nawet klijent mu powiedział ale nie miał dowodu a terminal nie działal nie miał jak połączyć się z cepem i olał to niech ministerstwo się martwi policja w wiekrzości to olewa.

policja strajkuje jak większość służb MSWiA ;)

Niczego nie olewają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DARIO64 napisał:

informacja taka nie jest i nie będzie na razie dostępna dla uprawnionego diagnosty samochodowego.

Przed chwilą miałem kliena który miał zatrzymany wirtualnie DR za brak przeglądu. Przyjechał z zaświadczeniem z poliji i z  DR, w cepiku nie było żadnej informacji o zatrzymaniu DR. Zrobiłem badanie  na kwitek z policji i kazałem mu się udać na komisariat aby zaznaczyli że ustała przyczyna zatrzymania. Po godz. klient wraca i informuje mnie że oni też nie mają w swojej bazie że został zatrzymany DR. Podbiłem mu dowód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smaug napisał:

jak zawsze na początku jest chaos 

a później już tylko czarna dziura, jak to u nas i pozostaje tylko .:cry: i zgrzytanie zębów ze złości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.