Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Luboń k/Poznania 26.09.2018


Gannigus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Tego dnia miałem przyjemność uczestniczenia na egzaminie praktycznym. Auta standardowe jak na Luboń.

- ADR Volvo FL

- autobus miejski MAN

- Skoda Fabia

- Renault Kangoo (gaz)

Zdawalność tego dnia była dość wysoka. Chyba jakieś 5 osób nie zdało. Zadania powtarzały się z poprzednich terminów , które są wypisane na forum. To co utkwiło mi w pamięci to:

- zbadanie przepuszczalności szyb w autobusie miejskim 

- sprawdzenie układu zasilania gazem ( homologacje - jeden przewód od reduktora do wtryskiwaczy nie jest homologowany, zbiornik na gaz - skorodowany, luźny sterownik od gazu ) 

- ADR oczywiście dokumentacja na zwalniacz i ABS ( jedna osoba poległa na tym zadaniu) 

- badanie autobusa miejskiego na BUS100 ( warto pamiętać nr regulaminów EKG ONZ )

- opony w autobusie ( homologacja , sprawdzenie czy są one przystosowane w zakresie nośności) 

- w Skodzie przeprowadzenie badania okresowego ( haczyk był w określeniu kolejnego badania okresowego , jako że to było drugie badanie to na 2 lata ) 

 

Egzaminatorzy są bardzo w porządku. Można z nimi normalnie porozmawiać. Gdy się czegoś do końca nie pamiętało to naprowadzali. Dziennik Ustaw 776 dostępny do wypisania usterek. 

 

Ja wylosowałem badanie autobusu miejskiego czy spełnia warunki dla busa szkolnego. Oczywiście wynik badania negatywny. Wszystkie usterki są w tabeli punkt 9.10. 

Po sprawdzeniu przez egzaminatorów zaświadczenia zaczęły sie pytania i żebym wymienił wszystkie warunki dla busa szkolnego. Wymieniłem jakies 90% warunków , stwierdzili że wiem co i jak.

Dodatkowe pytania jakie mi zadali to były o MMC i DMC ( różnice , która jest administracyjna a która konstrukcyjna ) 

Oczywiście egzamin zdany. 

 

Jak ktoś będzie chętny to mogę wrzucić swoje notatki jak sie przygotowywałem. Wszystkich rzeczy tam nie ma, ale są najważniejsze według mnie ;) Może się komuś przydadzą 

 

Powodzenia w zdawaniu ! :D

 

  • Polub 2
  • Piwo 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też zdawałem w Luboniu i potwierdzam komisja egzaminacyjna super pozytywnie nastawiona bez spiny.

Ja wszedłem jako pierwszy i poprsiłem o ADR, wylosowałem pytanie o warnki zderzaka tył i uziemienie + zaświadczenie.

Kilka szybkich pytań i po 15min po wszystkim. ZDANE:))))

Pozdrawiam i polecam LUBOŃ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałem egzamin w Luboniu 2 lata temu. Wylosowałem samochód z instalacją gazową.

Egzamin zdany bez problemu. Trzeba było wykazać się wiedzą praktyczną i teoretyczną.

Egzaminatorzy zadają pytania wyciągające, chyba że samemu się pogrąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2018 o 19:08, resecik napisał:

Hmmm to ciekawe, że na egzaminie zdający wybiera sobie zakres z którego będzie losował pytania egzaminacyjne.

Nie ma to jak szukac w sytuacji drugiego dna. Tak sie sklada ze kolege kjauto znam osobiscie i mowil mi, ze bedzie sie staral wejsc pierwszy na egzamin, zeby nie dzwigac stresu ze soba. A ze ADR? Przewaznie kazdy sie tego boi, wiec w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrek1606 napisał:

 ... wiec w czym problem?

A ktoś pisał, że problem ? Jakoś nie doczytałem chyba. Zdziwienie owszem.  

 

A sam napisałeś ...

 

9 godzin temu, Piotrek1606 napisał:

Nie ma to jak szukac w sytuacji drugiego dna....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce egzamin więc dodatkowe materiały ze sprawdzonego źródła na pewno się przydadzą. Czy mógłbyś przesłać mi materiały: krzysieks72@gmail.com

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam "Niezbędnik diagnosty" jak najbardziej aktualne wydanie oczywiście. Jest tam fajne opisane jak przeprowadzić badanie, wzory zaświadczeń wystawianych do konkretnego badania 

i wiele innych aspektów.Jak dla mnie to ta książka była bardzo pomocna,polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam bardzo chętnie przejrzę twoje notatki tym bardziej ze 13 grudnia w Poznaniu mam praktyczny egzamin.

Mam jednak mały problem z pobraniem tego linku. 

Jakbyś mógł przesłać na maila kriscarkoronowo@interia.pl  z góry dziękuje.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.