Skocz do zawartości

Średnia cena za badania techniczne


marcel1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Szukałem na forum ale bez powodzenia. Chciałem zapytać jaka wychodzi średnia cena badania technicznego na oskp w skali np. 1 roku. U nas na pskp około 103,00 zł.    Pozdrawiam

Edytowane przez marcel1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak średnia może wyjść wyższa skoro kwota wyjściowa niższa. Ale cóż... ZUS też tak umie liczyć, że każdy emeryt pachnie szmalem, luksusem, dobrobytem ponad miarę.

Może bardziej chodzi o ilość wpisów do rejestru przedzielonych przez jakąś sumę, kwotę. No tak to się jeszcze zgodzę. Ale mówiąc szczerze, to u mnie średnia za badanie/wpis wynosi deko ponad 60 złotych netto z powodu dużej ilości motocykli i dodatkowych badań "do nauki jazdy". 

25 minut temu, Paprock napisał:

Nie wiem jak średnia może wyjść wyższa skoro kwota wyjściowa niższa. Ale cóż... ZUS też tak umie liczyć, że każdy emeryt pachnie szmalem, luksusem, dobrobytem ponad miarę.

Może bardziej chodzi o ilość wpisów do rejestru przedzielonych przez jakąś sumę, kwotę. No tak to się jeszcze zgodzę. Ale mówiąc szczerze, to u mnie średnia za badanie/wpis wynosi deko ponad 60 złotych netto z powodu dużej ilości motocykli i dodatkowych badań "do nauki jazdy". 

 

Kurcze z pisaniem...

OK. OK. Bo dopiero teraz doczytałem, że chodzi o OKRĘGOWĄ stację. Sorry! 

 

 

Czy idzie ten post jakoś usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychód podzielić na ilosc badań i tyle. Oskp jest górą wzgledem pskp bo ma badania, które mogą podnieść średnią (ciężarowe, autobusy, pow. 3,5t). Nauka jazdy, motocykle itp. nic w temacie nie zmieniają bo te badania robi też pskp. 

23 minuty temu, Paprock napisał:

Nie wiem jak średnia może wyjść wyższa skoro kwota wyjściowa niższa. Ale cóż... ZUS też tak umie liczyć, że każdy emeryt pachnie szmalem, luksusem, dobrobytem ponad miarę.

Może bardziej chodzi o ilość wpisów do rejestru przedzielonych przez jakąś sumę, kwotę. No tak to się jeszcze zgodzę. Ale mówiąc szczerze, to u mnie średnia za badanie/wpis wynosi deko ponad 60 złotych netto z powodu dużej ilości motocykli i dodatkowych badań "do nauki jazdy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Paprock napisał:

Jakim cudem tyle wychodzi:

???

Cud tu nie potrzebny. Poprostu tak jest i tyle. U was jak jest? Nikt widzę nie chce napisać. Ściśle tajne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcel1979 napisał:

Oskp jest górą wzgledem pskp bo ma badania, które mogą podnieść średnią (ciężarowe, autobusy, pow. 3,5t)

Za to badania VAT obniżają średnią cenę.

Ja osobiście robię więcej badań VAT niż badań pojazdów pow. 3,5 t to średnia raczej nie rośnie. 

Inną kwestią jest ilość badań poprawkowych, bo one mocno zaniżają średnią cenę.

Za zmiany konstrukcyjne stacje w moim rejonie pobierają 82 zł to też obniża średnią.

Raczej na OSKP, przy której nie ma serwisu aut ciężarowych średnia cena badania nie będzie specjalnie wyższa niż na PSKP, ale badań może być więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcel1979 napisał:

Przychód podzielić na ilosc badań i tyle. 

 Konkretnie co i przez co:

1. przez ilość badań?

2. przez ilość wpisów do rejestru?

3. przez ilość samochodów przegonionych przez stację w roku?

 

Dla jasności przykład dopowiem: wykonano dwa badania po 98 złotych - jakim cudem sto trzy złote średnia wychodzi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017 rok 112,19 zł brutto

Bieżący rok (do końca września) 110,88 brutto.

Mam sporo jednak składów ciągnik/naczepa (177+178 PLN).

Poza tym "wynalazki": dźwigi, autobusy, choć też "badania dodatkowe" (VAT) czy "warunki dodatkowe" (HAK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

 Konkretnie co i przez co:

1. przez ilość badań?

2. przez ilość wpisów do rejestru?

3. przez ilość samochodów przegonionych przez stację w roku?

 

Dla jasności przykład dopowiem: wykonano dwa badania po 98 złotych - jakim cudem sto trzy złote średnia wychodzi?

 

 

Kwota brutto za np. miesiąc podzielić przez ilosc wpisów i tyle. 

A czy stacje robią tylko badania po 98zł żeby takie działanie robic??!

24 minuty temu, danielg539 napisał:

Za to badania VAT obniżają średnią cenę.

Ja osobiście robię więcej badań VAT niż badań pojazdów pow. 3,5 t to średnia raczej nie rośnie. 

Inną kwestią jest ilość badań poprawkowych, bo one mocno zaniżają średnią cenę.

Za zmiany konstrukcyjne stacje w moim rejonie pobierają 82 zł to też obniża średnią.

Raczej na OSKP, przy której nie ma serwisu aut ciężarowych średnia cena badania nie będzie specjalnie wyższa niż na PSKP, ale badań może być więcej.

Zgadza się dlatego też pytam jak wychodzi na oskp bo nigdy nie pracowałem.

30 minut temu, blakop napisał:

Bez kozery powiem pińcet :)

500+? :)

5 minut temu, yatsek napisał:

Na OSKP się zgodzę, ale na PSKP trudno jest wykręcić średnią ponad stówkę.

U nas dużo LPG

11 minut temu, wrc69 napisał:

2017 rok 112,19 zł brutto

Bieżący rok (do końca września) 110,88 brutto.

Mam sporo jednak składów ciągnik/naczepa (177+178 PLN).

Poza tym "wynalazki": dźwigi, autobusy, choć też "badania dodatkowe" (VAT) czy "warunki dodatkowe" (HAK).

Dzięki. O to właśnie mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcel1979 napisał:

A czy stacje robią tylko badania po 98zł żeby takie działanie robic??!

 

Nie ukrywam, że zamotało mnie w pierwszym poście "oskp" & "pskp". Nie wiem jak o kto co liczy, ale 98 złotych to najwyższa kwota za badanie okresowe na podstawowej stacji kontroli. Więc jeżeli średnia wychodzi wyższa za badania, to to na bank nie jest badanie, a kilka badań pod jednym numerem rejestru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

98 złotych to najwyższa kwota za badanie okresowe na podstawowej stacji

Zapomniałeś o badaniach pojazdów z gazem!

Jeżeli jest sporo aut z gazem i mało motocykli, ciągników, motorowerów to średnia wyjdzie sto kilka PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

Więc jeżeli średnia wychodzi wyższa za badania, to to na bank nie jest badanie,

Faktycznie zamotałeś się kapkę ,,,

Gdyby nie poprawkowe, miałbym powyżej setki dzięki pojazdom z gazem ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

 

Nie ukrywam, że zamotało mnie w pierwszym poście "oskp" & "pskp". Nie wiem jak o kto co liczy, ale 98 złotych to najwyższa kwota za badanie okresowe na podstawowej stacji kontroli. Więc jeżeli średnia wychodzi wyższa za badania, to to na bank nie jest badanie, a kilka badań pod jednym numerem rejestru!

Najwyższa 98? A LPG to gdzie? :)

3 minuty temu, danielg539 napisał:

Zapomniałeś o badaniach pojazdów z gazem!

Jeżeli jest sporo aut z gazem i mało motocykli, ciągników, motorowerów to średnia wyjdzie sto kilka PLN.

U mnie tak wlaśnie jest. Dzięki za zrozumienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie lipa. Co drugi to nowa "L" albo jeszcze moto choć sezon chyli się ku końcowi.

Ale OK, to przy dwudziestu tysiącach przerobu brutto ile było tych aut z LPG, że dźwigło o piątaka średnią w porównaniu do wyjściowej kwoty wynoszącej 98 złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcel1979 napisał:

Są dni, że 10 badań i wszystkie LPG

Generalnie zasada jest taka, że czym bogatszy rejon i nowsze pojazdy to tym badań z gazem jest mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.