Skocz do zawartości

ODPOWIEDŻ MSWiA W SPRAWIE BAD.POWYPADKOWEGO


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

NIE WIEM JAK U WAS ALE U NAS SPRAWA OPłaty za badanie powypadkowe wzbudzała wiele kontrowersji. Na szczęście w końcu mamy interpretację pobierania tej opłaty.Możecie się z nią zapoznać na stronie http://www.piskp.pl/www/lobby.php w folderze lobbing. Ciekawi mnie jak to było u was do tej pory. Druga sprawa . Przyjeżdża klient na badanie okresowe z wymienionym silnikiem.Wykonuję badanie okresowe plus dodatkowe.kasuję gościa 98 i ... no właśniewydaje mi się że powinienem pobrać opłatę związaną zwymianą elementów powodujących zmianę w dowodzie rejestracyjnym tylko że klient ma nowy dowód rejestracyjny w którym nie ma numeru silnika. czyli wymiana silnika nie powoduje zmian w dowodzie rejestracyjnym. acha klient ma instalacje gazowa czy powinienem zrobić jakieś badanie w związku z ingerencja kolesia w lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to gość nie ma TYLKO w dowodzie rejestracyjnym numeru silnika , w wydziale komunikacji oraz w rejestrze on widnieje , zatem niech sie cieszy klient ze nie ma numeru silnika i niech płaci [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wymianą silnika to na dwoje babka wróżyła. Jeśli klient ma skierowanie z wydziału komunikacji to robię mu dod. za 82 pln. Ale ale... miałem następujący przypadek. Audi 100 przystępuje do okresowego ( w zeszłym roku też był), nowy dowód rej, wszystko gra i przy wpisywaniu w komputer okazuje się, że... nie zgadza mi się nr silnika z poprzednim rokiem. I co teraz ?? Dosłownie mówiąc - nic. Skąd mam wiedzieć, że go ściu nie wymienił silnika legalnie, że tego nie zgłosił i że nie zrobił badania dod. na innej stacji? I dupa blada, leżę. Mogę sobie naskoczyć bo w dowodzie nie ma numeru.

To tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno była konferencja na Targach w Poznaniu jak się dowiedziałem my diagości mamy wpisywać do rejestru taki numer silnika jaki widzimy bez wnikania skąd on sie pojawił.Choć osobiście spotykam się z wydziałami komunikacji którzy PROSZĄ klienta, aby na coroczne badanie techniczne miał ze sobą jak nie kartę pojazdu to decyzje o rejestracji (w niej jest też nr silnika). A krótko mówiąc miało być tak pięknie sprawa numerów silnika miała być "załatwiona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym projekcie zmian do Prawa o Ruchu Drogowym znika numer silnika jako cecha identyfikacyjna. Tylko czy to oznacza całkowity koniec kłopotów ? Jak znam życie ktoś znowu czegoś nie przewidzi ... Co prawda ustawa jest wyższa rangą nad rozporządzeniami, ale boję się kolejnego (być może mnejszej rangi) bałaganu w przepisach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KACZY-- NA POPRZEDNIEJ KONFERENCJI ..BODAJZE W GRUDNIU TO PYTANIE ZADALELEM PANU BOGDANOWICZOWI FAKT ZE MUSIAL SIE Z TYM PROBLEMEM SKONSULTOWAC PRZEZ PARE MINUT Z OBECNYMI FACHOWCAMI OBECNYMI OBECNYMI PRZY STOLE PREZYDIALNYM - ODPOWIEDZ BYLA "NATURALNIE ZE BADAC GAZ"

 

[ Dodano: 15-06-2005, 10:35 ]

stylistyka cos mi nawala sory

 

[ Dodano: 15-06-2005, 10:39 ]

o tym gazie to pytalem " czy podczas powypadkowego badania "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - na forum nie krzyczymy !!!!

W nomenklaturze internetowej wielkie litery oznaczają KRZYK !! Prosze się tego wystrzegać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przapraszam wszystkich ! to nie byl krzyk to byla niewiedza zachowania w internecie sory winternecie siedze od niedawna ,choc latek mam sporo - a moze dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu musicie znać netykietę - ważne, żeby się jej uczyć i o niej pamiętać :D

Człowiek uczy się całe życie - mi też od czasu do czasu koparka opada - a w swojej branży siedzę już 15 lat ...

 

Miłego wieczorku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie - ale muszę jakąś ładną wersję znaleźć w necie ... Może poszukasz i dasz znać ? Chodzi mi wersję dla forum, a nie list dyskusyjnych ... Trochę nie mam czasu (patrz - moja stopka) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.