Skocz do zawartości

Czy liczymy dni robocze, czy kalendarzowe


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wojteczek napisał:

Pierwszy dzień to 05-10 bo tak sobie wymyśliłeś

Skoro ma być nie później niż 14 dni od dnia badania (tak stanowi przepis) to nie da się inaczej, bo dzień badania trwa do końca 04.10, więc następnym dniem jest 05.10. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś księgową: ilość dni urlopu koreluje z wymiarem czasu pracy.

Jeśli jesteś na urlopie: bierzesz go przed długim "łykendem" (to chyba wyraz pochodzi od łyku świeżego powietrza na wolnym, hmm.. a może łyku zimnego piwa??), jednakowoż.. Dla biorącego urlop liczą się dni kalendarzowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wrc69 napisał:

Dla biorącego urlop liczą się dni kalendarzowe.

Nie-e. Wypełniając wniosek urlopowy określasz ile dni tegoż urlopu wykorzystujesz, a w tym wypadku bierzesz pod uwagę wyłącznie dni robocze. Co innego termin - tu określasz od do. Ale zbaczamy z sedna wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wrc69 napisał:

Określasz 5 dni roboczych urlopu

to jest wymiar urlopu, jaki wykorzystujesz

 

1 minutę temu, wrc69 napisał:

byczysz się 7 bo dochodzi sobota i niedziela

a to jest termin urlopu.

Kończę spamowanie ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2018 o 20:06, leski66 napisał:

 6.  Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje stacja, w której te usterki stwierdzono. Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki istotne oraz usterki stwarzające zagrożenie zostały usunięte, wpisuje do dowodu rejestracyjnego kolejny termin okresowego badania technicznego. Termin ten jest liczony, począwszy od daty przeprowadzenia badania, w którym stwierdzono te usterki.

nie ma jednoznacznie powiedziane, że kalendarzowe 14 dni liczymy czy robocze,  ot jest dylemat, to które mam liczyć dni?. Pytałem diagnostów jak u nich program wylicza te dni i okazuje sie ,że robocze dni wylicza. Pokażcie mi przepis który jednoznacznie nakazuje wyliczać dni kalendarzowe. Ale żeby było jasne sam wyliczam kalendarzowe.

Wiem mam reset dzisiaj, nie wyżywajcie się dzisiaj na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma zapisu jakie dni to oczywistym jest, że chodzi o wszystkie kolejne dni (a nie tylko robocze). Gdyby miało to być zawężone do dni roboczych to stosowny zapis powinien być moim zdaniem w rozporządzeniu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przepis mówi o 14 dniach, to mamy do czynienia z kalendarzowymi. Jeśli w przepisie stoją wyłączenia (dni wolne od pracy, święta, dzień świstaka itp.) to liczysz zgodnie z wyłączeniami.

 

@michal_k uprzedziłeś mnie ;-)

 

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest napisane jakie mają być te dni, to są to po prostu dni. Jeśli zapadł termin w dniu roboczym (bo przecież zrobiłeś to badanie w dniu roboczym) to kiedy zapadnie koniec 14-to dniowego terminu? Tak... w dniu roboczym po 2 tygodniach.

Te "dni robocze" odnoszą się do końca terminu według KPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wrc69 napisał:

to kiedy zapadnie koniec 14-to dniowego terminu? Tak... w dniu roboczym po 2 tygodniach.

No nie do końca. Jeśli w 14 dniu wypadnie święto to klientowi strzeliło w jednego dnia. Ot, życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nazywajcie sobie TE dni :giggle: jak chcecie, ma być tak jak tu wyliczone :

a programy na podstawie jakiś norm prawnych napisano i zatwierdzono, np w "Patronacie" do 14 dnia wyskakuje okienko z usterkami i umożliwia to wykonanie poprawki, w przypadku przekroczenia terminu można wykonać tylko następne obt.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielg539 napisał:

A jeśli w dniu wolnym od pracy

nie mogło być w dniu wolnym, ponieważ pracował, a jak pracował to był dla niego dzień roboczy, mimo tego, że dla innych był to dzień wolny.:what:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cezary napisał:

programy na podstawie jakiś norm prawnych napisano i zatwierdzono, np w "Patronacie" do 14 dnia wyskakuje okienko z usterkami i umożliwia to wykonanie poprawki

W SKP PRO też wylicza, ale nawet do 17 dni umożliwia zrobienie poprawki i wyskakuje też okienko , rozmawiałem z informatykiem, który ma nadzór nad tym programem, to powiedział mi że tak ma być , bo tak chcieli diagności, facet niereformowalny i nie przyjmuje do wiadomości , że program SKP PRO po prostu żle to wylicza i wprowadza w błąd diagnostów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na konferencji PISKP usłyszałem trafne stwierdzenie - programy tworzą informatycy, a diagności wykonują badanie na podstawie przepisów (i za to ponoszą odpowiedzialność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.