Skocz do zawartości

Lusterko IV klasy VOLVO FH 12 2011r C.S


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyjechał do nas ciagnik siodłowy  Volvo fh12 z 2011 r sprowadzony z belgii nie posiada lustra klasy IV wlasciciel twierdzi że nie musi mieć , nie ma nawet miejsca po montażu takiego lustra a mamy takie samo tylko nowsze i jest to lustro. Pytanie mam takie od którego roku wymagane jest to lustro nie mogę nic znależc odnośnie odnośnie dat od kiedy jest takie wymagane. dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko przednie klasy VI nie jest obowiązkowe, jeżeli kierowca widzi linię kontrolną o długości 300 mm przed pojazdem na wysokości 1200 mm nad powierzchnią drogi. W praktyce dotyczy to pojazdów z odpowiednio niską kabiną i taką pozycją kierowcy, która pozwoli zauważyć niewysoki obiekt tuż przed maską pojazdu.

http://www.klubdiagnosty.pl/download/zmianawarunkow.pdf

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieliśmy przypadek zatrzymany DR przez ITD Opole za zbite" lusterko wsteczne oraz brak lusterka umozliwiającego widzenie pieszego przed pojazdem" tak było w pokwitowaniu, ale własciciel twierdzi że nigdy takiego nie miał w tym aucie ale zamontował i przyjechał  DBT  i jest ok . Nurtuje mnie sprawa z tym pierwszym OBT wyzej wymieniony pojazd też go nie posiada nie widac jakis sladów przeróbki czy coś jak wiadomo FH nie należy do najniższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek - dzisiaj nie wyrabiam się z przeglądami wiec tylko okiem rzuciłem na temat i przypuszczałem iż o IV nikt by się nie pytał  - koniec dniówki wreszcie

Do poniedziałku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mecher napisał:

Po za faktem iż w załaczniku nr 12 do rozporzadzenia w sprawie warunków technicznych ..... 

jest wpis obowiazkowe to dat nie ma 

§ 11.1

...

5a) w lusterka, zgodnie z załącznikiem nr 12 do rozporządzenia; nie dotyczy motocykla;

 

Przepisy przejściowe i końcowe:

 

3b. Przepis § 11 ust. 1 pkt 5a stosuje się do samochodu osobowego, autobusu, samochodu ciężarowego i pojazdu specjalnego;
dotyczy samochodu osobowego, samochodu ciężarowego i pojazdu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej
wynoszącej do 3,5 t zarejestrowanych po dniu 25 stycznia 2010 r., a w odniesieniu do pozostałych pojazdów, po dniu
1 sierpnia 2009 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

2. Zanim zapytasz...!

To chyba podstawowa zasada wszystkich forów. Zanim przedstawisz swój problem, poszukaj w dziale problemów rozwiązanych, czy już ktoś wcześniej nie rozwiązał Twojego problemu. Może z początku wydawać Ci się to stratą czasu, jednak 10-20 minut poświęconych na szukanie to nie to samo, co 10 godzin lub nawet dni na ponowne rozpatrywanie tematu. Pamiętaj też, że możesz skorzystać z  wyszukiwarki dostępnej tutaj 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacdiag napisał:

Kolego Jacdiag ja pytałem o lusterko klasy VI a w tytule jest pomyłka ktorą pożniej sprostowałem nie mogę nic znależc na temat IV klasy i dlatego założylem nowy temat

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert27 napisał:

nic znależc na temat IV klasy

 

I jak widać nadal nie jesteś zdecydowany 

 

 

Cytat

 

12. Pisz poprawnie

Na Forum możesz pisać dowolnym stylem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników.

Znaczna część z nich gdy zobaczy słowa "jush", "goopi", "tesh", "pozdroofka" itp., może zignorować Twoją wypowiedź - i najpewniej to zrobi - czym znacznie zmniejszysz szanse na otrzymanie pomocy.

Nie stosowanie znaków interpunkcyjnych, wielkich liter oraz wyraźnego podziału na akapity również znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi. W najgorszym wypadku Twoja wypowiedź może się wogóle nie doczekać odpowiedzi. Oczekujesz pomocy? Pozwól więc innym sobie pomóc i pisz tak, aby mogli się skupić na istocie problemu, a nie na deszyfrowaniu treści.

 

cały regulamin tam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.