Skocz do zawartości

Przykłady (skany) dokumentów


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Czy możecie wysłać przykładowe skany wypełnionych dokumentów? Chodzi mi o przygotowanie się do egzaminu praktycznego, bo ponoć Warszawa duży nacisk stawia na dobre wypełnienie zaświedczeń. Chodzi mi o dokument autobus tempo 100, ADR, DIP, auto po zmianach kontrukcyjnych oraz zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu (różne przypadki np z gazem, hak, badanie dodatkowe).
I pytanie dodatkowe. Jak robimy badanie okresowe autobus 100 (okresowe+ dodatkowe) to wystawiamy wiadomo zaświadczenie dotyczące autobusu 100 i zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym w ilości 1 sztuki czy 2 sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O [BUS-100] już było: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13471-zaświadczenie-bus-100-pytanie-egzamin/&do=findComment&comment=256995

 

 

 

I wedle życzenia zaświadczenie z naciskiem na ZAŚWIADCZENIE Z BADANIA! A nie jakieś tam DiP-y = załączniki.

Po mojemu to zaświadczenie występuje jako samoistny dokument i każdemu powinien taki rodzynek wystarczyć! Jednak praktyka stosowana pokazuje całkiem odmienne nawyki, tak wśród diagnostów jak i twórców oprogramowania, pracowników WK, poprzez ośrodki szkolące i komisje egzaminujące, które wychodzą z założenia, że im więcej papierów, to tym lepiej i do tego zaświadczenie zupełnie niepotrzebnie dodrukowuje się rzeczy zbędne. :silent:

Zaświadczenie BUS-100.gif

 

Zaświadczenie ADR:

 

Zaświadczenie ADR.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cześć! Troszkę odkopię temat. Czy ktoś byłby taki dobry i może wrzucić przykładowo wypełniony opis zmian dokonanych w pojeździe, lub posiada czysty taki dokument?

Będę niezmiernie wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, thefilinek napisał:

przykładowo wypełniony opis zmian dokonanych w pojeździe

Może być ?

Po nowemu nie robione, po staremu trzeba było trochę poszukać

01.jpg

02.jpg

03.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam może pytanie dziwne, ale w zaświadczeniu z autobusu100  we wskaźniku prędkości i wytrzymałości jest wpisane "1" czyli , że spełnia czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

No właśnie coś takiego mi klient pokazywał ale nie byłem pewny bo wyglądało to jak zwykła kartka papieru... Rozumiem, że daty pierwszej rejestracji i tak na tym dokumencie nie uświadczę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
31 minut temu, Logen napisał:

Tam niby jakaś data jest... Ale czy to jest data pierwszej rejestracji ?? 

Jeśli nie jest oznaczona wprost jako data I rejestracji to należy przyjąć 01.01.RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga. Proponuje ustalać rok produkcji faktyczny , a nie patrzeć że skoro urząd wpisał DPR 01.01. 2016 to rok produkcji też 2016. Przy samochodzie wartym powiedzmy 150tyś może być później nie mały problem z klientem

80% pojazdów które przyjeżdżają do nas na kolejne OBT a były sprowadzone z usa i 1BT miało robione na innej stacji ma rok produkcji niezgodny z tym co na TZ, czyli są o rok odmłodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No albo dowód albo 'tajtel'. Innej opcji nie ma jak na razie. Dla mnie to dowód rejestracyjny.

W sensie, że trzeciego dokumentu nie spotkałem z USA. Na 'tajtla' toto wcale nie wygląda, więc tylko dowód pozostaje.

Poza tym sam tytuł mówi o "rejestracji wehikułu". Na polskim dowodzie z angielska jest napisane "registration certificate". Po mojemu wychodzi na jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 19:42, michal_k napisał:

A jak jest tłumaczony?

Nie miałem tłumaczenia, badanie wykonywałem na podstawie PC, klient pokazał dokument z powodu mojej ciekawości. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.