Skocz do zawartości

Homologacja m1


turu2006

Rekomendowane odpowiedzi

Tam nie jest napisane: "każdy pojazd rodzaju "samochód osobowy" należy do kategorii homologacyjnej M1.

Jeśli

20 minut temu, michal_k napisał:

To, że pojazd nie ma kategorii w DR, nie oznacza, że jej nie ma wcale.

to czemu WK jej nie wpisują???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest moje zdanie. Uważam ze takie pojazdy stwarzają zagrożenie i będę się czepiał wszystkiego czego tylko mogę, żeby takich samochodów było jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrc69 napisał:

to czemu WK jej nie wpisują???

 

Bo WK mogą wpisać wyłącznie na podstawie DR lub świadectwa zgodności.

 

1 godzinę temu, wrc69 napisał:

każdy pojazd rodzaju "samochód osobowy" należy do kategorii homologacyjnej M1

 

To wskaż jaką inną kategorię może mieć samochód osobowy :P

20 minut temu, trucker napisał:

Uważam ze takie pojazdy stwarzają zagrożenie

 

A posiadasz może jakieś dane wskazujące na liczbę wypadków z udziałem takich pojazdów z powodu umieszczenia kierownicy po prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wk napisał mi mejla że im homo m1 jest do niczego nie potrzebny. 

Wrc69 miałem napisać to samo co ty.. Jakieś dane statystyczne na ten temat że angol stwarza zagrożenie. Uważam że angole są w lepszym stanie technicznym jak auta z kiera po lewej stronie.. Więc Truck twoja argumentacja mnie nie przekonuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, michal_k napisał:

To wskaż jaką inną kategorię może mieć samochód osobowy

Była już taka dyskusja na forum. Chodziło o samochód ciężarowy N1 przerobiony na samochód osobowy a w DR pozostało nadal N1. @Michał-K wskaż przepis na mocy którego ten samochód osobowy staje się pojazdem M1 po przebudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co z rzeczoznawca i jego opinia na temat homologacji, nie wspominam nic o krótkim nr VIN. Czy jest to dobry kierunek... Bo już różnie myślę. Mitsubishi Motors napisalo mi o homologacji w pimocie Czy jakoś tak. Jak to wyglada w przypadku sprzedaży auta np do Czech, Słowacji Austrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, turu2006 napisał:

co z rzeczoznawca i jego opinia na temat homologacji

Kategorię homologacyjną nadaje producent pojazdu i tylko on może ja potwierdzić. 

Diagnosta nie musi się zgadzać i brać pod uwagę jakiejkolwiek opinii rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piękna odpowiedź o to mi chodziło. 

Ale reasumując dyskusje wg. Polskiego prawa samochód bez zaświadczeń homologacji M1 badania nie przejdzie, oraz opinie rzeczoznawcy o kant podłogi potluc. W takim przypadku błagać ministerstwo infrastruktury o to aby łaskawie nadała odstępstwo. Bo czytając kilka razy dyskusje na temat  homo żaden diagnosta negatywa nie wystawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, turu2006 napisał:

wg. Polskiego prawa samochód bez zaświadczeń homologacji M1 badania nie przejdzie

 

Przejdzie. Napisał Ci przecież tutaj jeden diagnosta, że uważa tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, danielg539 napisał:

wskaż przepis na mocy którego ten samochód osobowy staje się pojazdem M1 po przebudowie

 

Klasyfikacja pojazdów - załącznik nr 4 do rozporządzenia w sprawie szczegółowych czynności.

 

Załącznik nr 2 do PORD. Samochód osobowy ma tylko jedną możliwą "przypisaną" kategorię - M1.

4 minuty temu, turu2006 napisał:

żaden diagnosta negatywa nie wystawi

 

Każdy wystawi - oczywiście ten, który wymaga M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam kilka warunków. Pojazd bez rdzy, dziur, w dobrym stanie technicznym (hamulce, zawieszenie, emisja itp.), prawidłowe oświetlenie i lusterka. Wszystko ma być tak, żeby tylko numer był powodem do negatywa.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michal_k napisał:

A posiadasz może jakieś dane wskazujące na liczbę wypadków

nie posiadam żadnych danych statystycznych. Ale cała nasza infrastruktura jest przystosowana do ruchu prawostronnego (dla poj. z kier po lewej str). 

Wcześniej napisałem  ze to MOJE ZDANIE, z którym nie musicie się zgadzać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aboz niewiem czy doszedł priv.. Bo to jakoś dziwnie działa na moim tel. A czy przejdzie niewiadomo może jakas rdza albo dziura się znajdzie... 
Priv doszedł. Moje warunki znasz. Samochód ma być na nie przygotowany.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli organ rejestrujący zapyta diagnostę, na podstawie jakich dokumentów źródłowych (bo przecież w dowodzie rejestracyjnym nie ma) stwierdził że pojazd był homologowany jako samochód osobowy z określoną w niej kategorią M1 w dodatku z krótkim numerem VIN to co diagnosta powie? Skąd wiadomo że nie był to pojazd fabrycznie ciężarowy? :) Mozna wtedy wpisać kategorie M1 dla takiego pojazdu (był ciężarowy)? :)

 

Gdzie tu piszę ze kategorie wpisuje się na podstawie załącznika do ustawy?

Cytat

W rubryce przy kodzie J – wpisuje się kategorię pojazdu na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 3 ustawy, jeżeli jest wymagany, albo na podstawie dowodu rejestracyjnego, jeżeli zawiera kod J z informacją o kategorii pojazdu;

 

Artykuł 72 ust. 1 pkt mówi:

Cytat

Świadectwa zgodności WE albo świadectwa zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu – jeżeli są wymagane;

 

A o ile wiem to kategorie na zaświadczeniu wpisuję się na podstawie:

Cytat

O ile dane są dostępne i zostały ustalone na podstawie dowodu rejestracyjnego pojazdu (pozwolenia czasowego), świadectwa zgodności WE, świadectwa zgodności, wyciągu ze świadectwa homologacji typu pojazdu, odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji typu pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu.

 

I właśnie takich diagnostów mamy w PL :) po co nam przepisy :) przecież Ci klepnę tylko przyjedz :) a przecież to podstawy :)

 

 

Zrzut ekranu 2018-10-10 o 20.42.34.png

Zrzut ekranu 2018-10-10 o 20.42.43.png

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorii nie wpisze ani diagnosta ani WK w tym przypadku. A przepis dotyczący kierownicy z prawej można zastosować do każdego samochodu osobowego, bo nie ma dla osobowych kategorii innej niż M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LimonQ z pierwszego postu, przynajmniej dla mnie wynika, że nie chodzi o nadawanie kategorii M1 przedmiotowemu pojazdowi, tylko o niechęć niektórych diagnostów do wykonania badania angolowi ponieważ w dokumencie źródłowym brakuje wpisu M1 ( nadmienię, że ja też nie wykonałbym badania z tego powodu), ten który zaoferował pomoc chce zrobić obt przed pierwszą rejestracją w kraju a nie ustalać kategorię, trzymajmy się więc sedna sprawy,

a to chyba nie było potrzebne nawet z uśmieszkami :

 

Cytat

I właśnie takich diagnostów mamy w PL :) po co nam przepisy :) przecież Ci klepnę tylko przyjedz :) a przecież to podstawy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LimonQ napisał:

I właśnie takich diagnostów mamy w PL :) po co nam przepisy :) przecież Ci klepnę tylko przyjedz :) a przecież to podstawy :)

Klepnąć to sobie możesz swojego chłopaka. Jakbyś się odrobinę wysilił i przeczytał wątek (ledwie dwie strony), to może byś załapał bezsens tego przepisu. Ale nad nim pewnie siedział baran podobny do Ciebie. Zerknij może do projektu nowej tabeli opłat i powiedz jak po jej wprowadzeniu wykonać badanie techniczne pojazdu, który ma pustą poz. J DR. Kozak jesteś, bo zacytowałeś przepisy... Tylko wiedz patałachu, że nie mają one w tym przypadku zastosowania. I napisz łaskawco jak podszedłbyś w takim przypadku do pojazdu kat. M1G, bo rozporządzenie enumaratywnie wymienia tylko kat. M1. A przecież to podstawy.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.