Skocz do zawartości

Brak wpisu + brak kuli haka


olech90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Chciałbym zapytać jak ma sie sprawa gdy nie posiadam haka, wpisu w DR oraz nie posiadam kuli. W aucie jest zamontowana belka oraz wtyk który nie wystaje za obrys auta. Moim autem robiłem już 3 przeglądy ale ostatnio Diagnosta wspomniał że będzie negatywne badanie jeśli nie będę miał kuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kuli po po cholerę targasz ten kawał szmela pod bagażnikiem?

Zdecyduj się, albo masz hak albo nie. To dotyczy też instalacji.

Jeśli chcesz mieć hak, dokup kulę, zrób "warunki dodatkowe - pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep" i idź do WK po adnotację.

Jeśli nie chcesz mieć haka, zdemontuj instalację i nie będzie pytań podczas OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, olech90 napisał:

Jak kupiłem auto to już tak było. Instalacja fabryczna. Nie mogę znaleźć kuli do tego zestawu

A co to za auto? Podaj markę, model, typ i rocznik.

Edytowane przez rewers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie umiesz znaleźć oryginalnej kuli do tego haka zamontuj inny. Chociaż w serwisie FORDa na pewno taką  kulę by Ci sprzedali. Tylko za ile? Ofert do tego modelu na ryku jest wiele i są w różnych cenach.  Instalacje możesz zostawić tą, która jest zamontowana.

Edytowane przez rewers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na takiego klienta jak ja miałem,to się dowiesz: "Panie mój pojazd nie ma haka,to jest tylko instalacja hakowa, a to różnica..." A potem: "Wie Pan jaka jest różnica między jajkiem a jajecznicą?" Tego się nie dowiedziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale nie spełnia wymagań tak? Więc wpisu nie dostanie. Przyczep ciągać nie chce, a bagażnik na rowery raz na czas zakłada. I co zmusić go do wpisu "HAK"??
Mam znajomego z wpisem "bagażnik" w DR a wpisu "HAK" brak. Więc WK nie widzi problemu. 

Edytowane przez luket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że nie należy mylić "HAK" z "pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep". Co więc począć z belką bez zaczepu kulowego? 
Na zdrowy rozsądek 

15 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

: "Panie mój pojazd nie ma haka,to jest tylko instalacja hakowa, a to różnica..." 

ma w sumie rację...

Edytowane przez luket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IVVO napisał:

 

Każdy diagnosta czepił by się tego

Nie koniecznie. 
Panie nie ma wpisu "HAK".
Bo nie ma kuli i nie spełnia wymagań.
To proszę usunąć belkę i instalację.
A na podstawie jakiego przepisu?...

Tak na zdrowy rozsądek w niczym nie przeszkadza... a jest przepis niedoprecyzowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi czym się różni wieszak od platformy oprócz braku homologacji 

To właściwie każdy brak wpisu HAK możemy podciągnąć pod  wieszak

Dokąd jednoznacznie nie będzie określone co to Hak a co wieszak to wszystko jak na razie jest hakiem

A reszta to wolna interpretacja na której łatwo się przejechać

W Niemczech nawet w sposób wizualny jesteś w stanie to stwierdzić - wieszak ma czerwoną nakładkę na kulę - i tak jestem ciekaw ile tych wieszaków jest wpisanych u nas jako HAKI

Edytowane przez IVVO
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek.

Jest belka i instalacja elektryczna, nie ma kuli. Hak jest z demontowalny.

Dla mnie ewidentnie pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy.

Że klient nie ma kuli (ramienia z kulą, końcówki demontowalnej: jak tam zwał)? To klient tak twierdzi.

Jeśli bym wierzył we wszystko co mówią klienci to bym w trampkach zimą chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luket napisał:

Wynika z tego że nie należy mylić "HAK" z "pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep"

W którymś rozporządzeniu jest objaśnienie odnośnie wpisu "HAK"

 

5 godzin temu, luket napisał:

Panie nie ma wpisu "HAK".
Bo nie ma kuli i nie spełnia wymagań.
To proszę usunąć belkę i instalację.
A na podstawie jakiego przepisu?...

Panie nie ma wpisu "GAZ".

Bo nie jeżdżę na gazie a do przeglądu zdjąłem zbiornik LPG to i dokument TDT zbędny, więc nie spełnia wymagań i mam tańszy przegląd.

To proszę usunąć całą instalację gazową.

A na podstawie jakiego przepisu?...

Może czas już przestać kombinować i szukać niedoprecyzowanych przepisów....

5 godzin temu, luket napisał:

 

 

Edytowane przez Grzegorz Łódź
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Panie nie ma wpisu "GAZ".

Bo nie jeżdżę na gazie a do przeglądu zdjąłem zbiornik LPG to i dokument TDT zbędny, więc nie spełnia wymagań i mam tańszy przegląd.

Powiedz że nie miałeś takiego klienta... Ja kilku :silent: 
niedawno nawet jakiś gość wysadził auto ba zatankował gaz, a zapomniał że zbiornik zdemontował. Dobra bo to nie na temat. i jeszcze bana dostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luket napisał:

Mam znajomego z wpisem "bagażnik" w DR a wpisu "HAK" brak. Więc WK nie widzi problemu. 

 

Bo nie ma problemu - są bagażniki montowane np. na klapę, które zasłaniają światła i tablicę rejestracyjną, więc musi być trzecia tablica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.