Skocz do zawartości

Brak wpisu + brak kuli haka


olech90

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, michal_k napisał:

są bagażniki montowane np. na klapę

I to jest argument.
Ale co z hakiem takim jak wyżej w linku gdzie uciąg haka 0kg. Stworzony  tylko do bagażnika. Przecież uciąg według przepisu musi być większy niż O.1 więc wpisu "HAK" absolutnie nie dostanie! Ale temat się zrobił....

Edytowane przez luket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po sąsiedzku za ścianą kiedyś to nawet rozprawka była, żeby na taki rowerowy hak wpis otrzymać! I coś mi się zdaję, że klient swego dopiął albo prowadzący wywód wymiękł. Sorry, bu już szczegółów dyskusji nie pamiętam. Niestety ale są takie wynalazki do Toyotek, małych Skód i Volkswageników Up. ;-)

 

O! I jeszcze takie coś: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/11702-badanie-techniczne-pojazdu-cięzarowegoizotermicznego/&do=findComment&comment=221978

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na OBT po raz pierwszy Mitsubishi Space Star z silniczkiem benzynowym 1,2. Na podstawie katalogu ITS (znalazłem homo) wpisałem:

O.1: 200 kg

O.2: 100 kg

Pojazd haka oczywiście nie miał, w Szwajcarskim DR takich danych nie było.

F.1: 1340 kg

F.3: 1540 kg (dane mas z DR i z TZ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że powoli dochodzicie do sedna, które zostało już osiągnięte jakiś czas temu. No to poczekam jeszcze trochę :-)

A co do "hak"-a i "przystosowany do ciągnięcia przyczep". Kiedyś obowiązywały oba wpisy i oznaczały to samo. Obecnie stosuje się skrótowy, który oznacza wyposażenie pojazdu w urządzenie sprzęgające służące do ciągnięcia przyczepy (długa nazwa, co?), co nie oznacza samej kuli ale urządzenie jako komplet. Jeśli któregoś z elementów brak, to jest to urządzenie zdekompletowane i tyle i aż tyle. Klient nie chce haka to demontuje go w całości. Osobiście nie widzę problemu z pozostawieniem jedynie zabezpieczonej wiązki elektrycznej (bez złącza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest montowany na klapie, to wygodniej i bezpieczniej jest wyprowadzić wiązkę w bagażniku pojazdu. Mam klienta z takim rozwiązaniem. Inaczej każde otwarcie bagażnika wiąże się z koniecznością rozpięcia złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny przykład:

Samochód osobowy musi mieć zaczep do holowanie (z tyłu i z przodu). Montując hak w wielu przypadkach należy zdemontować zaczep do holowania. J nie chcę już mieć haka w samochodzie i demontuję kulę ale skoro zdemontowano mi zaczep do holowanie przy montażu haka to belkę haka będę traktował jako zaczep do holowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest operacja odwracalna, jeśli

6 minut temu, danielg539 napisał:

Montując hak w wielu przypadkach należy zdemontować zaczep do holowania.

to przy

7 minut temu, danielg539 napisał:

nie chcę już mieć haka

montujesz ten zaczep do holowania spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby w II części wpisać - pojazd nieprzystosowany do ciągnięcia przyczepy.  Jest to w zaświadczeniu wydanym i w rejestrze badań. Gdyby to jeszcze znalazło się w CEPIK-u to w razie kontroli Policji jest podstawa do ukarania za ciągnięcie przyczepy bez zezwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Czyli wszystko zależy, z której strony zawieje lub którą nogą z wyra się wstanie.

Jak pociąć kratę/przegrodę na łóżko kabinowe, to wporzo wszystko się zdaje. Ale z haka zrobić sprzęt do integracji bagażnika rowerowego, to cały pomysł pali na panewce w zamyśle. A jakby tak z cylindrycznych baniaków po LPG porobić tuby głośnikowe a’la Manta i pomontować w samochodzie, to co będzie?

 

Dla mnie naruszenie kraty/przegrody wiąże się ze złamaniem warunków technicznych samochodu ciężarowego i po ptokach z vatem.

Niekompletny hak służący do integracji bagażnika, to mocno naciągany nie hak, chyba że produkcja Made in Westfalia, no to inna gadka. Jednak łykam bajkę właściciele, że to tylko na rowery, a nie tam jakieś przyczepy, dlatego wpis zbędny. Ja to łykam i nikogo nie namawiam do małpowania.

A zbiorniki poprzerabiane na głośniki, no to przecież nie stuprocentowe zbiorniki magazynujące LPG.

 

I tak wkoło. Czy drabina bez szczebli to drabina, a czołg bez lufy to czołg, a chłop bez ten-tego to chłop? Wystarczy, że ta ten, bez tych tych. No to przecież zaraz deska, a nie ta, no!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.