Skocz do zawartości

Jak to się robi za naszą zachodnią granicą.


rewers

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, IVVO napisał:

Wieczorem - szlaban

i z tym radzimy sobie udając, że słuchamy, kiwajmy głową i co jakiś czas wydajemy dźwięki mające świadczyć o głębokim (no, powiedzmy średnim) zainteresowaniu, dlatego nie jest nam  łatwo wyłowić treść główną informacji. Może więc lepiej poprosić żonę, by sprawy wagi państwowej (naszego prywatnego państwa) ogłaszała w jakiś wcześniej omówiony sposób. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma - matka - w umowie w miejscu pracy - cała Polska

Ostatnio gdzieś znalazłem ogłoszenie - diagnosta mobilny na zastępstwo - 300PLN/dniówka + koszty dojazdu i zakwaterowania

 

Zobaczcie tak od 6 minuty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, IVVO napisał:

jak kto nie jeździł zawodowo - to niech spróbuje - ja to ćwiczyłem 

też mam troche lat " za fajerą" . teraz tak dla "odchamienia się " w jakis weekend albo jeszcze lepiej w sezonie  autobusem się pojedzie . bardziej jako hobby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cześć wam, odnośnie badań za granicą mam do zakomunikowania dwa fakty: 

- w Anglii stacja jest gorzej wyposażona niż w Polsce ale za to diagnosci mają dużo większą wiedzę techniczną niż nasi polscy i co ważne korzystają z niej, badania nie wykonuje jedna osoba tylko kilka, dzięki temu badanie robi się szybciej, dokładniej i więcej, nie ma ryzyka korupcji bo za dużo oczu patrzy, ryzyko ataku słownego klienta na diagnostę również znikome i przy tym stres mniejszy 

- nasz "katalog" usterek został wzięty żywcem z niemieckiego TUV  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 08:24, bertone122 napisał:

nasz "katalog" usterek został wzięty żywcem z niemieckiego TUV  

Nasz katalog usterek obowiązuje w całej unii, bo pochodzi z dyrektywy. Każdy kraj mógł go jedynie w pewnym zakresie zmodyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 08:24, bertone122 napisał:

za to diagnosci mają dużo większą wiedzę techniczną niż nasi polscy

Poziom diagnosty jest taki jakiego oczekują pracodawcy/rynek. Widać w UK SKP to nie kura znosząca złote jaja, tylko instytucja rzeczywiście starająca się podnosić BRD. 

U nas jeden myk w PoRD spowodowałby to, że ludzie w PL również chcieliby wnikliwego diagnosty, tj. taki jak we Włoszech. Wypłata OC korelowałaby bezpośrednio ze stanem technicznym pojazdu, jakiekolwiek uchybienie wchodzące w zakres UI i sprawca placi z własnej kieszeni. Gwarantuje, że po 2-3 latach z dróg samoistnie zniknęłyby wszelkiego rodzaju wydumki i dziwactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to SKP w Anglii wykonujące BT powyżej 3.5T nie należą do rąk prywatnych, i np badanie autobusu to jest naprawdę konkret zrobione, bez żadnego pobłażania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Czolgista napisał:

Wypłata OC korelowałaby bezpośrednio ze stanem technicznym pojazdu, jakiekolwiek uchybienie wchodzące w zakres UI i sprawca placi z własnej kieszeni.

A od kiedy "fajni chłopcy" i pocztowcy zaznaczają UI? Po takiej zmianie to już całkiem nie mieli by czasu robić przeglądów i tylko podbijali by DR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chodzi o weryfikację stanu technicznego po zgłoszeniu szkody. Wiadomo, że są usterki, które mogły powstać w momencie zderzenia. Ale jak samochód bardziej przypomina wiązankę chrustu niż konstrukcję stalową to w OBT był jakiś geszeft i odszkodowanie się nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.