Skocz do zawartości

egzamin praktyczny Domasław k/Wrocławia 17.10.2018


Johntravel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem na egzaminie praktycznym w Domasławiu - wynik pozytywny ( pierwsze podejście)

Pojazdy na egzaminie: autobus Setra turystyczny 3 osiowy,

Star cysterna ADR,

audi A6 z gazem LPG wersja amerykańska.

Jak ktoś ma jakieś pytania to postaram się coś podpowiedzieć, bo nie ukrywam byłem częstym gościem forum i korzystałem z opisów lub podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Johntravel napisał:

byłem częstym gościem forum i korzystałem z opisów lub podpowiedzi.

 

Ale samemu trudno Ci napisać swoje pytania i odpowiedzi? Trzeba Cię o to pytać? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wylosowałem pytanie Audi A6  z lpg : Badanie dodatkowe - ustalenie danych( DMC pojazdu, Dmc dla przyczepy z h-em i bez h-ca, rozstaw osi, naciski na oś) - na tabliczce znamionowej były : nr  VIN , DMC pojazdu , nacisk na oś I, nacisk na oś II ( wartości podane w LBS - wersja amerykańska) trzeba było znać przeliczniki LBS ( pund) na kg i naciski przeliczyć na  kN.

Wypełnienie zaświadczenia. Okazane było : DR , protokół i decyzja TDT na zbiornik gazu lpg. Znałem przeliczniki, bo miałem okazję być dwukrotnie w Ameryce i to mi bardzo pomogło, wszystko poszło płynnie i po  ok 10 min. mogłem się cieszyć z wyniku P bez żadnych pytań pomocniczych.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdradź jak nie mając masy zespołu na TZ i zakładam, że na DR, skoro wysłali na ustalenie mas przyczep dokonałeś tego obliczenia?

 

Badanie dodatkowe zaczyna się od identyfikacji - nr VIN był?

A inne warunki były ok (światła, kierunki) czy w ogóle nie kazali Ci na to zwracać uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawać mogli jednak co to zmienia skoro wartość z h-cem jest zawsze większa, bądż równa tej bez. A mniejszej nie wpiszą. Do tego chyba DMC z KP jest równe MMC z hamulcem z DR. Ale to ty wiesz lepiej i mnie poprawisz jak się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

A mniejszej nie wpiszą

 

Wpisywali obie oddzielone "/".

 

2 minuty temu, Mecher napisał:

chyba DMC z KP jest równe MMC z hamulcem z DR

 

Zazwyczaj tak wpisują producenci i urzędy. Nie oznacza to jednak, że jest to prawidłowe. Jeśli MMC przekracza DMC (nieraz się tak zdarza, chociaż rzadko) to wartość ta w KP powinna być ograniczona do tej wynikającej z warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michal_k napisał:

powinna być ograniczona do tej wynikającej z warunków technicznych.

To mi w  "ferworze walki" umknęło

 

A co do tych oddzielonych, to jeszcze nie spotkałem (tych z i bez h-ca)

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Johntravel napisał:

byłem częstym gościem forum

Smutno mi z powodu ,że możecie na Wasze pytania nie uzyskać odpowiedzi,ponieważ Kolega jasno się wyraził:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie. byłem wczoraj (17,10,18 warszawa) na egzaminie praktycznym - wynik pozytywny ( pierwsze podejście)

Pojazdy na egzaminie: autobus 100 2 osiowy, cysterna tzw solowka FL ADR, panda z gazem LPG. wszystkie auta stanem tech bdb. 

to co pamietam z pytań...ja wylosowalem pande, pyt. detektor gazu, opisac i sprawdzic instalacje gazową, wypelnic dokumenty - badanie okresowe. uwaga dla wszystkich: nie wpisujemy badanie okresowe plus dodatkowe tylko okresowe. ja tego nie wiedzialem. nie bede pisal odpowiedzi bo to...latwizna w porownaniu do adr. AUTOBUS - badanie dodatkowe po wypadku, wypelnic kwity..reszty nie pamietam. no i adr tu nic nie powiem bo byl zakaz gadania a kazdy kto zaliczył przepadal jak kamien w wode. ogolnie nie bylo trudno ale wiedze trzeba miec. komisja ok. jak ktos sie pultal pomagali wyciągnąć i naprowadzić. pozdrawiam serdecznie KOMISJE.. 1-wsza i 2 grupa 80% zdawalnosci. jesli ktos liczy na tzw FUKSA to tam go szybko leczą....pozdrawiam. 

aha i jeszcze jedno. jesli ktos się nie czuje na silach, to zrobcie prosze miejsce na egzaminie dla tych, co mają ostatnią szanse. pozdrawiam furumowiczów 

i jeszcze... mile widziany stroj roboczy, wlasna latarka i dlugopis i nie bac się wybrudzic i polozyc na posadzce lub wejsc do kanalu...to tyle jak sobie cos przypomne to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

(ciach * 

dziekuje i pozdrawiam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

* nie dało się tego zrozumieć

Edytowane przez Jacdiag
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest kandydat na Uprawnionego Diagnostę. I na bank za mniej niż siedem koła nie będzie pracował. Poza tym, ci co klikają ze smartfonów, z tabletów, laptopów, komputerów są zwolnienie ze wszelkich reguł. Podobnie jak ci, co bazgrolą długopisem. Wszystko w du...e!

I uważaj Cezary, bo takie posty podszyte są jadem! Jak analfabetyzm wtórny może być podszyty jadem?! A ci, co zwracają uwagę są nienormalni bacząc na linkowaną wykładnię.:evil:

tam gify, czateria, czat, obrazki, ikony, emotikony https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14946-samochód-ciężarowy-kolizja-wymiana-ramy/&do=findComment&comment=280733

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 19:19, Paprock napisał:
Nie. To jest kandydat na Uprawnionego Diagnostę. I na bank za mniej niż siedem koła nie będzie pracował. Poza tym, ci co klikają ze smartfonów, z tabletów, laptopów, komputerów są zwolnienie ze wszelkich reguł. Podobnie jak ci, co bazgrolą długopisem. Wszystko w du...e!
 

Dla mnie kasa nie jest tak wazna jak dla ciebie, Ciebie, ja pracuje dla rodziny a nie dla mamony. Dozucze ci Dorzucę Ci jeszcze do twojej wyplaty 30 srebrników za pomoc. Sa ludzie ktorzy pomoga, ale widze ze ty Ty do nich nie nalerzysz. należysz. Ja nie zwarzam zważam na błedy malo mnie one obchodza mam wiecej kultory niz ty Ty i sam bym pomagal bezinteresownie bo tak mnie nauczono. Ale widze ze ty tego nie znasz, dziwie sie ze jestes jeszcze diagnosta. Bo tacy jak tynie Ty nie znaja czegos takiego jak pomoc innym.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 


 

Edytowane przez Jacdiag
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprociak, przeginasz wypisując takie dyrdymały, zastanów się, skoro masz więcej kultury, to wymagaj więcej od Siebie i żebyś nie był zdziwiony, te wypociny też zgłosiłem do kasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.