Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam - mam taki problem  17.10.2018 przegapiłem termin badania technicznego  dziś odebrałem samochód  z zainstalowaną instalacją LPG gdzie  muszę jechać zrobić  przegląd czy wbić GAZ  do dowodu proszę o pomoc 

Napisano (edytowane)

Do wydziału komunikacji po wbicie adnotacji "gaz" w DR a pózniej na SKP na okresowe badanie techniczne.

 

Choć możesz jechać pierw na SKP na badanie, jednak z braku adnotacji o lpg w dowodzie, wynik badania będzie negatywny. No ale kto bogatemu zabroni . :-P

 

Edytowane przez Mecher
Napisano

a ten gaz widać?? Bo jak wlew w korku paliwa a diagnosta leciwy/leniwy to może nie zauważyć co mi się kiedyś zdażyło i dopiero jak drukował fakturę dałem 2 stówy a on patrzy na mnie i że stówa a ja że jest LPG ;)
Tylko wtedy nie wiem czy diagnosty na minę nie wsadzisz bo zrobi przegląd a Ty w WK pokażesz kwity z montażu gdzie był wykonany przed przeglądem ;) 

Zapytaj diagnostę, jak człowiek, to pomoże ogarnąć temat żebyś nie marnował czasu i pieniędzy i nikogo na minę nie wsadzi. Jak nie pomoże to wiesz gdzie więcej nie robić przeglądów. 

Napisano
30 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Tylko wtedy nie wiem czy diagnosty na minę nie wsadzisz bo zrobi przegląd

Jak diagnosta zrobi OBT bez gazu ( CNG, LPG, LNG ) to cytowana  mina się uzbroi.

 

32 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

Ty w WK pokażesz kwity z montażu gdzie był wykonany przed przeglądem

I wtedy cytowana mina eksploduje, łatwo sobie wyobrazić co będzie się działo z diagnostą ....:silent:

Napisano
56 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

ten gaz widać?? Bo jak wlew w korku paliwa a diagnosta leciwy/leniwy to może nie zauważyć

Czy już wszystkich naprawdę po....Takie rady na ogólnodostępnym forum??

Od tego jest PW a nie potem taki pismak czyta i robi pożywkę.

Normalnie ręce opadają....

Napisano

szkoda że nikt nie skomentował chyba najważniejszej części mojej wypowiedzi ;)

Wszystko się da ominąć tylko czy warto?

Napisano
2 godziny temu, Mumarcin napisał:

I jakie optymalne wyjśćie z tej sytuacji ?

 

Idź do WK wbić gaz. Jak nie będą chcieli (a nie mają prawa) to wytłumacz, że nie zrobisz badania z wynikiem pozytywnym bez wpisu. Jeśli nadal nie będą chcieli to pozostaje Ci zawnioskować o czerwone tablice (a przy okazji wydawania pozwolenia czasowego muszą wpisać gaz). Potem na stację.

Napisano

@michal_k  taniej będzie na SKP dostać N-kę i pojechać do WK po wpis do DR. :icon_wink:

U " mnie " WK nie bardzo wpisuje w DR adnotacje jeżeli brak jest ważnych badań technicznych.:silent:

Napisano
1 minutę temu, leski66 napisał:

taniej będzie

 

1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

Zapytaj diagnostę, jak człowiek, to pomoże ogarnąć temat żebyś nie marnował czasu i pieniędzy

....daj kwity to załatwi przegląd i nawet wpis GAZ załatwi.A jak mu jeszcze zostawisz samochód to zatankuje gratis paliwo,umyje i da dużo gratisów w tym zimowy płyn do spryskiwaczy i na klęczkach będzie prosił żebyś za rok wrócił...

Napisano
12 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

wpis GAZ

Paręnaście lat temu na SKP bez problemu się to odbywało ( chodzi mi o wpis w DR ), też nie było problemu z OBT + gaz do wejścia Cepik 2 ( usterka UD ) .:icon_wink:

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Mumarcin napisał:

a czy  bez ważnego przeglądu wbiją pieczątkę LPG ?

A czy to problem wielki zadzwonić do swojego WK i zapytać ?

No tak, trzeba poczekać aż do poniedziałku ...

1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

szkoda że nikt nie skomentował chyba najważniejszej części mojej wypowiedzi ;)

Wszystko się da ominąć tylko czy warto?

A jaki jest sens głupotę komentować ? :]

Edytowane przez Mecher
Napisano
55 minut temu, leski66 napisał:

U " mnie " WK nie bardzo wpisuje w DR adnotacje jeżeli brak jest ważnych badań technicznych.

 

Więc co mu da badanie z wynikiem N? Ono też nie będzie "ważne" - w sensie aktualnego terminu następnego badania.

Napisano
1 minutę temu, michal_k napisał:

w sensie aktualnego terminu następnego

Jak klient ma zaświadczenie z N -ką to w WK nie robią problemu, nie dopytywałem się w WK ( bo i po co jak to działa ) ale wydaje mi się , że " może "  traktują to  jako " zaczęte " badanie :icon_wink:

Napisano (edytowane)
59 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

 

....daj kwity to załatwi przegląd i nawet wpis GAZ załatwi.A jak mu jeszcze zostawisz samochód to zatankuje gratis paliwo,umyje i da dużo gratisów w tym zimowy płyn do spryskiwaczy i na klęczkach będzie prosił żebyś za rok wrócił...

ogarnąć temat - skierować tam gdzie ma to załatwić aby było dobrze = zgodnie z prawem!! Oni dobrze wiedzą co i jak tylko trzeba czasem z nimi porozmawiać i popytać, znam takich co powiedzieli mi co i jak i uniknąłem niepotrzebnych kosztów lub marnowania czasu i ich szanuję za to.

24 minuty temu, Mecher napisał:

A jaki jest sens głupotę komentować ? :]

chyba twoją

najważniejsza część wypowiedzi to:
Zapytaj diagnostę, jak człowiek, to pomoże ogarnąć temat żebyś nie marnował czasu i pieniędzy i nikogo na minę nie wsadzi. Jak nie pomoże to wiesz gdzie więcej nie robić przeglądów. 

Edytowane przez Nikita_Bennet
Napisano
4 minuty temu, leski66 napisał:

Jak klient ma zaświadczenie z N -ką to w WK nie robią problemu

 

Czyli naciągają klienta na zbędne koszty. Oczywiście jeśli miałoby się skończyć czerwonymi tablicami to koszty jeszcze większe.

Napisano

No po takim wstępie jaki walnąłeś na początku swojej wypowiedzi,to ta najważniejsza po prostu zaginęła.

Napisano

ja nie chcę nic omijać tylko nie chcę być odsyłany -- od iwana do pogana --

Napisano
6 minut temu, Mumarcin napisał:

nie chcę być odsyłany

Jeśli już to "nie chciałbym być odsyłany", bo brzmi to roszczeniowo. Troszkę pokory skoro

 

4 godziny temu, Mumarcin napisał:

przegapiłem termin badania technicznego 

 

Napisano
1 minutę temu, Mumarcin napisał:

ja nie chcę nic omijać

I bardzo dobrze, bo więcej byś stracił niż zyskał. :icon_wink: Po mojemu dzwonić do WK i dopytać o ( wpis w DR bez ważnych badań ), a jak nie to papiery od gazy w rękę i na SKP po N-kę, później do WK po wpis gaz i z powrotem na SKP na badanie " usterkowe " wpis w DR i cieszyć się S-ką z gazem,  no to tak by było pokrótce. :$

  • Lubię 1
Napisano

nie, nie jest usterkowa, sprawy formalne są nie w porządku ( brak wpisu gaz w dr), obecnie to UI i nie ma od tego odwołania.

Napisano
12 godzin temu, Mumarcin napisał:

nie chcę być odsyłany -- od iwana do pogana --

wpisz do nawigacji taka trasę - dom , WK , SKP , dom. to będzie najkrótsza droga, nie wiem czy zrozumiałeś :D

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.