Skocz do zawartości

Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Teoria teorią, wszystko ładnie. A jak to u was wygląda w praktyce ?? U mnie bez zmian. Nie widziałem jeszcze pokwitowania w którym w dolnym okienku Skierowany na dodatkowe badanie techniczne pisało coś o art. 81... Zawsze jest w powodzie zatrzymania art. 132 ust. 1 pkt 1 lit. a)... co jasno nie mówi czy ma to być tylko sprawdzenie usterek czy całe powypadkowe. Na dole gdzie powinno wyraźnie pisać czy jest to art 81 ust. 11 pkt 1 lit. a) lub b) zawsze pisze JW (jak wyżej)... jeszcze nie spotkałem się z zaświadczeniem które byłoby tak wypełnione jak w pierwszym poście, bez różnicy czy przed wirtualnymi zatrzymaniami czy teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

I po co to wszystko jak teraz policja odblokowuje DR wirtualnie zatrzymany. I nie interesuje ich jakie badanie zostało wykonane czy okresowe czy inne dodatkowe. Ważne żeby klient miał zaświadczenie z badania, a wszystko to z mojej wczorajszej rozmowy ze znajomym policjantem. On twierdzi że oni nie wiedzą jakie badanie miało być wykonane i ich to nie interesuje i odblokowują na podstawie pokazanego zaświadczenia przez petenta. Mało tego niedawno bliska mi osoba miała wypadek i zatrzymano jej DR wirtualnie wystawiono pokwitowanie, w którym widniała informacja że DR zatrzymany za kolizję drogową, a pan policjant poinformował tą osobę że jak naprawi auto to nie musi jechać na stację tylko do nich podjechać to oni odblokują DR. Do czego to wszystko prowadzi? Po co stacje? I jak to u Was wygląda? Czy też tak jest czy tylko w mojej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Demart napisał:

Czy też tak jest czy tylko w mojej okolicy?

A jak jest tak naprawdę w Twojej okolicy? Dowiadywałeś się u źródła? Może sam osobiście tego doświadczyłeś?

Bo jak na razie to "Pytała się Pani pewnego doktora,czy lepiej jest.......".itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

A jak jest tak naprawdę w Twojej okolicy? Dowiadywałeś się u źródła?

 

 

Też Ci piszę że rozmawiałem ze znajomym policjantem i oni nawet nie mają pojęcia o co chodzi. Jak dostanie zaświadczenie z pozytywnym wynikiem to odblokowuje DR i nie ważne dla niego jest jakie badanie ktoś przyniósł bo on nawet nie jest w stanie zweryfikować tego bo w systemie widzi że był zatrzymany i ma tylko podstawę prawną gdzie wszyscy zaznaczają art.132 ust.1 pkt1a bo tak jest im prościej i nie interesuje ich jakie badanie klient przyniesie bo oni się na tym nie znają. I jest to informacja od policjanta z naszej komendy to chyba lepszego źródła nie znajdę.

52 minuty temu, blakop napisał:

 Co niby w WK jest inaczej?? 

 

Akurat w naszym wydziale na to patrzeli i mieli pojęcie jakie klient ma badanie dostarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że policjant nie zna wszystkich zapisów PORD, jakie go obowiązują, to wina samego policjanta. Oprócz informacji w systemie, powinien dostać od właściciela/posiadacza pojazdu pokwitowanie, w którym powinna być jasna informacja co do przyczyny zatrzymania DR. A ta już ewidentnie wskaże rodzaj badania, bo jest ono zapisane w art. 81 ust. 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w większości pokwitowań za zatrzymany dowód piszą powód zatrzymania art.132 ust.1 ptk1b 9( pojazd zagraża porządkowi ruchu ) , skierowanie na bad. tech j/w i bądź tu mądry i zgadnij o jakie wady techniczne chodzi ? z materiału szkoleniowego policji Porządkowi ruchu pojazd zagraża z kolei wtedy (ust. 1 pkt 1 lit. b), gdy ma takie wady techniczne, które nie zagrażają co prawda bezpieczeństwu ruchu, ale mają istotny wpływ na jego sprawność. Za takie należy uznać np. brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej lub jej nieczytelność, niedziałanie świateł awaryjnych, brak, obluzowanie lub uszkodzenia stopni, brak błotników tylnych lub fartuchów, brak ocechowania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, aboz napisał:

To, że policjant nie zna wszystkich zapisów PORD, jakie go obowiązują, to wina samego policjanta. Oprócz informacji w systemie, powinien dostać od właściciela/posiadacza pojazdu pokwitowanie, w którym powinna być jasna informacja co do przyczyny zatrzymania DR.

 

A no widzisz jak zwykle w naszym kraju nikt ich nie przeszkolił i nie wydał reprymendy jak mają robić i jest wolna amerykanka, a ludzie jak to ludzie głupi nie są i kombinują po co robić dodatkowe jak zrobię okresowe bo DR ma ręce pokwitowanie zatai i może się uda. I jak widać się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Demart napisał:

po co robić dodatkowe jak zrobię okresowe bo DR ma ręce pokwitowanie zatai i może się uda.

A w zaświadczeniu z badania diagnosta nie pisze czasem "Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

A w zaświadczeniu z badania diagnosta nie pisze czasem "Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego"??

Jak będzie widział pokwitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

A w zaświadczeniu z badania diagnosta nie pisze czasem "Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego"??

nie, odkąd określasz wynik badania dodatkowego. Przed zmianą przepisów owszem "klepało" się taką formułkę ponieważ nie określaliśmy wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, crackers napisał:

Ja i tak taką regułkę piszę

no przez takich "carckersików" wydzwaniają do mnie panie z pretensjami, że im regułki brakuje i szlag mnie trafia jak muszę tłumaczyć po raz setny... :medit:

Edytowane przez biker100
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 hehe,do mnie też wydzwaniali i biłem się z koniem,miałem już dość i doszedłem do wniosku że mam to w ... nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No dobrze. Regułki regułkami, wirtualne zatrzymania wirtualnymi zatrzymaniami i tak dalej.

Klient stawia się z zatrzymanym dowodem, który dzierży w ręku wraz z pokwitowaniem/skierowaniem o treści brak aktualnych badań technicznych.

I teraz literalnie jakie wykonać badanie w sensie okresowe, czy dodatkowe z powodu zaburzenia porządku i ładu w ruchu drogowym. Z resztą mniejsza o rodzaj badania. Dylemat mam taki, czy podbić mu dowód, który zatrzymany bo zatrzymany, lecz jednak został mi okazany. Więc jaki tok postępowania, rzecz jasna, że o literalny się rozchodzi.

Od razu się przyznam, że wykonałem badanie okresowe, wystawiłem zaświadczenie i zapodałem termin do dowodu wskazując jednocześnie azymut na najbliższy urząd lub komisariat coby odblokowali dowód.

Lipa czy gra gitara?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

Lipa czy gra gitara?

Gra gitara.

W interesie klienta jest, aby iść odblokować DR. A tak na wszelki wypadek możesz, jak masz podejrzenia, że klient ma wirtualnie zatrzymany DR, wziąć od niego oświadczenie. Ja na wszelki wypadek pytam każdego klienta czy nie jest zatrzymany DR. Dziewczyny z naszego WK powiedziały mi, że pomimo tego, że w niektórych przypadkach klient powinien przynieść zaświadczenie o badaniu dodatkowym, a przynosi zaświadczenie o okresowym, to i tak mu odblokowują DR. Policja podobno w ogóle nie zwraca uwagi na to czy ma być okresowe czy dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.