Skocz do zawartości

Wykaz części do ponownego użycia


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Paprock napisał:

A jak pióra wycieraczek powymienia to też ich stan dowód zakupu potwierdza

Nie oto chodzi , ale jak na przeglądzie napiszesz mu do wymiany pas bezpieczeństwa i przyjedzie klient i powie Ci, że już wymieniłem to nie będziesz dochodził czy, aby nie wyjął pas np z samochodu po wypadku  , skąd wież że tak nie było, ma wymienić na nowy TAK? czy nowy używany  jak kto woli . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas jak i wydech oraz pióra wycieraczek w jednym i tym samym rozporządzeniu ujęli więc ich ciężar gatunkowy jest zbliżony. Nie wnikam skąd dany element pochodzi.

To nie zbiornik gazu po przejściach, że mam wołać o aktualny protokół/decyzję datowaną na po zdarzeniu drogowym. 

Poza tym ja nic nie wiem. Masz życzenie wołać o fakturę, to wołaj. Nie kapuję po co pytasz. Skora faktura ma Ci uratować tyłek, no to proś klienta o taki dokument.

Nie widzę sensu ani prawnych podstaw aby o fakturę wołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wacek napisał:

żądacie dowodu zakupu? 

 

Po pierwsze nie ma podstawy prawnej na to. Po drugie - dowód zakupu nie musi dokumentować zakupu nowej części. Po trzecie - nawet jeśli dokumentuje zakup nowej części to nie wiadomo, czy w międzyczasie nie była używana w innym pojeździe. A po czwarte - na dowodzie zakupu nie będzie wpisanego pojazdu, do którego część miała być / była zamontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A po piąte przez dziesiąte
Będą ćwierkać, świstać, kwilić,
Pitpilitać i pimpilić"

- kurcze, teraz to strach podejść po trzech latach do badania bez wykazu części użytych do kompletacji pojazdu, no bo jak z pięć razy był roztrzaskany i z używek poskładali... ;(
 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wykaz dość długo obowiązuje.

 

To i ja się przyznam. Wymieniłem dopinacze (?) pasów, bo w renówkach nawet przy małej stłuczce te po wewnętrznej stronie foteli od razu strzelają. Przyznaję - kupiłem na ale-drogo - UŻYWANE. Diagnosta podczas badania dopuścił się przestępstwa i nawet tego nie sprawdził. Jak myślicie - jakby co mogę go pociągnąć za współudział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blakop napisał:

To i ja się przyznam. Wymieniłem dopinacze

czy wymieniłeś bo diagnosta ci wpisał jako usterkę , czy bo musiałeś? 

Mi chodziło o to czy jak my jako diagności wpisując klientowi usterkę jako UI   np. wymiana pasa bezpieczeństwa to powinniśmy żądać dowodu zakupu. Wystarczyła odpowiedź TAK lub NIE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.