Skocz do zawartości

Starostwa, które zdecydowały się na współpracę z TDT


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są doświadczenia tych diagnostów których WK zdecydowały się na nadzór TDT nad stacjami? Interesuje mnie temat bo dostałem propozycje 1/2etatu na SKP w takim starostwie .

Może to jest nowy temat decyzja należy do admina . (nie chciałem zaśmiecać) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są takie starostwa? Szukasz samobójców? - jest to mój najkrótszy komentarz, chyba że starosta nie ma fachowców od nadzoru nad SKP to jak to ma być urzędnik za karę lepiej niech będzie TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Kiedy będziesz miał tą "niewątpliwą przyjemność"?

 

Co wy tak trzęsiecie portkami :lol:

 

Już przy odbiorze stacji przekonałem sie, że nie takie starszne tdt jak je malują. Róbmy swoje i luzik... żadna kontrola nie straszna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z nowym projektem PORD kontrola TDT będzie wszechobecna i KAŻDA SKP będzie podlegać takiemu nadzorowi :D

 

Może troszkę to uporządkuje rynek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 2 tygodnie temu mielismy kontrole pracownika starostwa w asyscie pracownika tdt. Standardowa kontrola, posprawdzali, pomierzyli i ok. Milo i przyjemnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzali dosc szegolowo i pytali jak wykonujemy takie , a jak inne badanie, jak okreslamy cene badania. Oczywiscie pelna kontrola wszystkich urzadzen i przyrzadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z nowym projektem PORD kontrola TDT będzie wszechobecna i KAŻDA SKP będzie podlegać takiemu nadzorowi :D

 

Może troszkę to uporządkuje rynek ?

 

a mozna by rozwinac w jakim sensie to uporzadkuje rynek ??

bo wszystko chyba zalezy rowniez od kompetencji urzednika a te jak wszyscy wiedza czescto sa :shock:

 

jak osoba nie posiadajaca uprawnien diagnosty moze kontrolowac jego prace ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak osoba nie posiadajaca uprawnien diagnosty moze kontrolowac jego prace ??

Pytanie retoryczne raczej - a póki co jak jest ? Czy kontrolujący urzędnik - pracownik UM/SP - ma uprawnienia diagnosty ?

 

a mozna by rozwinac w jakim sensie to uporzadkuje rynek ??

A chociażby tak, że wszelkie wtopy i szwindle diagnosty (nie mówię o zwykłych, ludzkich pomyłkach) być może nie będą wkładane do teczek na zasadzie - znajomy mój / szefa itp. - ale ujrzą światło dzienne.

Nie widzisz różnicy pomiędzy odbiorem SKP przez ITS i TDT ? Moim zdaniem to już o czymś świadczy ...

Czy będzie lepiej ? Nie wiem, czas pokaże. Oby ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak osoba nie posiadajaca uprawnien diagnosty moze kontrolowac jego prace ??

Pytanie retoryczne raczej - a póki co jak jest ? Czy kontrolujący urzędnik - pracownik UM/SP - ma uprawnienia diagnosty ?

 

a mozna by rozwinac w jakim sensie to uporzadkuje rynek ??

A chociażby tak, że wszelkie wtopy i szwindle diagnosty (nie mówię o zwykłych, ludzkich pomyłkach) być może nie będą wkładane do teczek na zasadzie - znajomy mój / szefa itp. - ale ujrzą światło dzienne.

Nie widzisz różnicy pomiędzy odbiorem SKP przez ITS i TDT ? Moim zdaniem to już o czymś świadczy ...

Czy będzie lepiej ? Nie wiem, czas pokaże. Oby ... :D

 

A propo's odbiorów : z moich obserwacji wynika : panowie z ITS mieli pojęcie o stacjach i badaniach, panowie z TDT w wiekszosci wywoluja smiech brakiem znajomosci tematu.

Mysle ze wszystkim nam chodzi o to aby uzdrowic sytuacje odnosnie badan technicznych. Pamietajmy jednak iz ITS byl jednostka badawcza a TDT to teoretycy biegajacy na odbiorach z Dz.U. w reku i dowolnie je interpretujacy. :mrgreen:

Przepraszam jesli tym stwierdzeniem kogos urazilem, ale chyba wiekszosc przyzna mi racje. Rowniez jestem przeciw przekretom, natomiast jak najbardziej za FACHOWYMI odbiorami SKP przez FACHOWCOW. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. dyplomatycznie rzecz ujmując - masz duuuuużo racji w tym, co mówisz.

Ale i ja troszeczkę mam ...

 

A racja ? Racja będzie po stronie tego, kto potrafi uzdrowić sytuację panującą na SKP. A ciężko będzie, oj ciężko ...

Komuś musi się zechcieć - a to nie jest takie całkiem oczywiste - prawda ?

 

Póki co - otworzyłem sobie drugie :piwo:D

Miód w gębie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja będzie po stronie tego, kto potrafi uzdrowić sytuację panującą na SKP

Obecnie wygląda to tak, jak zamiatanie schodów pod górę :/

 

Pamietajmy jednak iz ITS byl jednostka badawcza a TDT to teoretycy biegajacy na odbiorach z Dz.U. w reku i dowolnie je interpretujacy.

 

Pierwsze koty za płoty :lol: Fachowcem stajemy się przez praktykę, a Dz. U. jest na SKP potrzebny, jak łopata na budowie.

Można się o coś oprzeć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 years later...

W mieście w którym pracuję,  kilka stacji otrzymało zawiadomienie o zamiarze kontroli inspektora TDT (po raz pierwszy w historii) wraz z pracownikiem U.M. Kontrole mają się odbyć z pewnego "zaskoczenia" po okazaniu legitymacji i upoważnienia. Z doświadczenia wiem że z reguły uzgadnia się właściwy termin. A teraz wyznaczyli rozpiętość 30 dniową .

Ja, raczej się nie obawiam, ale swoje lata mam i uważam że taka  zmiana w terminologi postępowania nie powinna mieć miejsca( z uwagi na długotrwały stres). Czy u Was pojawiły się też podobne kwestie rozpiętości czasowych na kontrolę stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadne zaskoczenie, mam takie kontrole co roku.

Zawiadomienie i termin kontroli wynika z Ustawy Prawo Przedsiębiorców (nie pamiętam dokładnej podstawy prawnej). Przedsiębiorca dostaje pismo Zawiadomienie o wszczęciu kontroli. Od daty dostarczenia pisma zaczynają biec terminy: kontrola NIE MOŻE zacząć się przed upływem 7 dni od daty dostarczenia Zawiadomienia i MUSI zacząć się przed upływem 30 dni od daty dostarczenia Zawiadomienia.

Jeśli upłynie 30 dni od daty dostarczenia zawiadomienia, potrzebne jest nowe zawiadomienie o wszczęciu kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzysztof plus napisał:

Was pojawiły się też podobne kwestie rozpiętości czasowych na kontrolę stacji?

Tak, gdy kontrole były mieszane, jak opisałeś.

Nawet jak kontrola tylko z UM, to i tak w piśmie-zawiadomieniu masz o terminie do 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wrc69 napisał:

kontrola NIE MOŻE zacząć się przed upływem 7 dni od daty dostarczenia Zawiadomienia

Na wniosek przedsiębiorcy kontrola może być wszczęta przed upływem 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę dla niektórych to szok - kontrola z udziałem TDT - dla mnie i wielu to norma - też dostałem powiadomienie o kontroli corocznej wczoraj - jak na SKP jest w miarę wszystko OK to nie ma co się obawiać - Oni działają na naszą korzyść - na pewno nie są Naszymi wrogami, bo to co szef nie załatwił przez rok to teraz zaraz się naprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło poza tym , że raz do roku podczas kontroli my udajemy , że wykonujemy BT zawsze zgodnie z rozporzadzeniem, a pan inspektor z TDT udaje , że w to wierzy.

  • Haha 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mojoraisen napisał:

(...) raz do roku podczas kontroli my udajemy , że wykonujemy BT zawsze zgodnie z rozporzadzeniem

Kto " udaje "..., ten udaje. :evil:

Ja tam ciężko " haruje ". :smile:

  • Haha 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.