Skocz do zawartości

Starostwa, które zdecydowały się na współpracę z TDT


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.10.2021 o 11:37, Krzysztof plus napisał:

otrzymało zawiadomienie o zamiarze kontroli inspektora TDT (po raz pierwszy w historii) wraz z pracownikiem U.M

moze czas najwyższy ?

W dniu 1.10.2021 o 11:37, Krzysztof plus napisał:

wyznaczyli rozpiętość 30 dniową

U nas zawsze miedzy 7 a 30 dni.

W dniu 1.10.2021 o 11:48, wrc69 napisał:

mam takie kontrole co roku

jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 08:05, mojoraisen napisał:

raz do roku podczas kontroli my udajemy , że wykonujemy BT zawsze zgodnie z rozporzadzeniem, a pan inspektor z TDT udaje , że w to wierzy.

W punkt. Ja tam mogę startować w "konkursie" bo raczej  przykładam się do zawodu. Ale czy  w przypadku nadmiernego stresu lub jakiegoś nieoczekiwanego rozwoju wypadków  diagnosta może odmówić weryfikacji uprawnień przed kontrolerami a to choćby z tego względu że losowo  taka pokazówka przypada tylko na jednego diagnostę a nie np wszystkich zatrudnionych. (przydałaby się w związku z tym jakaś nowelizacja przepisów lub ich doprecyzowanie) Było już co prawda o tym ale czy ktoś próbował tego osobiście ? Czy raczej  nie kopać się z koniem i pozwolić sporej grupie osób na przeszkadzanie mi na ciasnym stanowisku badawczym podczas badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzysztof plus napisał:

Czy raczej  nie kopać się z koniem

Ja bym nie kopał się z koniem tylko wziął sobie zaktualizowane rozporządzenie do ręki i krok po kroku wykonywał czynności. Punkt po punkcie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michal_k napisał:

i krok po kroku wykonywał czynności. Punkt po punkcie.

Dokładnie, nie zapomnij sprawdzić czy w opakowaniu jest trójkąt ostrzegawczy,(bo ja zapomniałem:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Krzysztof plus napisał:

taka pokazówka przypada tylko na jednego diagnostę a nie np wszystkich zatrudnionych

znam takich , co skutecznie unikają obecności na takiej kontroli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 12:20, Mecher napisał:

Ja też, jak już się znajdzie odważny by przyjechać  :evil:

 

Czyli już poszła wiadomość w miasto żeby nie przyjeżdżać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysztof plus napisał:

diagnosta może odmówić weryfikacji uprawnień

W trakcie corocznej kontroli nikt nie weryfikuje czy masz uprawnienia wydane zgodnie z prawem czy nie. Kontrola sprawdza czy pracujesz zgodnie z literą prawa. Jak Cię zapytam ile to jest 2x2, to nie sprawdzam czy samodzielnie napisałeś maturę, tylko czy znasz wynik takiego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof plus napisał:

czy  w przypadku nadmiernego stresu lub jakiegoś nieoczekiwanego rozwoju wypadków  diagnosta może odmówić weryfikacji uprawnień przed kontrolerami a

Jak najbardziej. Ty swój egzamin już miałeś. Coroczna kontrola sprawdza co prawda  poprawność wykonywania badań technicznych ale jak dla mnie to nie to samo co sprawdzenie umiejętność diagnosty. Więc idę o zakład że w przypadku odmowy przez diagnostę robienia pokazówki nie przyniesie mu prawnych konsekwencji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu już temat na forum poruszany że z prawnego punktu widzenia nic nie grozi diagnoście za odmowę pokazówki, i na wielu stacjach po prostu jak jest kontrola to nie robi się badań. Ja bym  się osobiście na taką pokazówkę nie zgodził, bo nie to jest przedmiotem kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Rafi90 napisał:

na wielu stacjach po prostu jak jest kontrola to nie robi się badań

Do czasu jak NIK zarzuci niewykonanie kontroli, tak było u mnie, przyjechali smętni panowie i po ich wizycie kontrola magistracka trwała do skutku.

41 minut temu, Rafi90 napisał:

Ja bym  się osobiście na taką pokazówkę nie zgodził

A ja robię za każdym razem to, co na co dzień i jeszcze nigdy nie miałem żadnej uwagi wpisanej do protokołu. Nie rozumiem waszych obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, michal_k napisał:

Ja bym nie kopał się z koniem tylko wziął sobie zaktualizowane rozporządzenie do ręki i krok po kroku wykonywał czynności. Punkt po punkcie.

Z dawnych raportów NIK wynikało, że tylko dwóch diagnostów podczas kontroli przeprowadziło poprawnie badania i jedno z nich trwało 1 h 15 min a drugie 1 h 40 min. Jak widać się da pod warunkiem, że potrafi się obsługiwać urządzenia będące wyposażeniem SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.