Skocz do zawartości

Inne czynności/nabicie tabliczki


alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W nowej rzeczywistości zacząłem od pobrania opłaty i zarejestrowania pojazdu w systemie. Poszedłem do pojazdu, żeby go zidentyfikować ( przyczepa sam ) i pytam właściciela o numer ramy - zdziwienie na twarzy. Popatrzyłem w miejsca, gdzie teoretycznie powinien być nabity i nic. Rama malowana x razy. W przypadku badania  wpisałbym brak możliwości odszukania numeru, negatyw i niech klient skrobie ramę, jednak kiedy są to inne czynności wyniku nie określa się. Tabliczki nie mogę nabić, wyniku nie mogę ustalić. Może ktoś z kolegów miał taki przypadek? Jak zgodnie z przepisami takie coś zakończyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, alex napisał:

Jak zgodnie z przepisami takie coś zakończyć?

Ja stoję na stanowisku, że identyfikację pojazdu należy wykonać przed rozpoczęciem badania. Nie ma numeru VIN (numeru ramy) i TZ to nie podchodzę do badania bo nie mam gwarancji czy badam właściwy pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielg539 napisał:

identyfikację pojazdu należy wykonać przed rozpoczęciem badania

wg mnie identyfikacja pojazdu jest elementem BT.

Ja rozpoczynam  BT tak jak kolega alex Jak nie ma nr VIN lub TZ to daje wynik N potem klient jedzie do WK po decyzje o wydaniu TZ zastępczej lub nadanie nowego nr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, trucker napisał:

Jak nie ma nr VIN lub TZ to daje wynik N potem klient jedzie do WK po decyzje o wydaniu TZ zastępczej lub nadanie nowego nr.

Znaczy się dopasowywujesz pojazd do dokumentów którymi klient dysponuje bez możliwości sprawdzenia czy to dokumenty właśnie od tego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielg539 napisał:

dokumenty właśnie od tego pojazdu.

może zbyt krótko pracuje w tym zawodzie, ale nie zdarzyło mi się żeby ktoś próbował podstawić inny Dow.rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy zdarzyło mi się ze był błąd w DR (Jakieś literówki typu "V" zamiast "Y" itp ) wtedy dawałem N i w uwagach wpisywałem poprawny nr VIN odczytany z natury.

Klient jechał do WK "prostować" błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem identyfikacje powinno wykonywać się przed badaniem. Z jakiegoś powodu jest w ustawie pod numerem 0 a nie numerem 1. Zresztą są pojazdy wyposażone w HDSy czy podesty i bez oględzin tego samochodu nie ustalisz czy musi posiadać UDT czy nie. A bez protokołu badania rozpocząć nie możesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Logen napisał:

Z jakiegoś powodu jest w ustawie pod numerem 0 a nie numerem 1.

To akurat jest w rozporządzeniu.W ustawie,że opłata przed badaniem.Rozsądek podpowiada

6 minut temu, Logen napisał:

identyfikacje powinno wykonywać się przed badaniem.

Potem komplet potrzebnych dokumentów, kasa i badanie

Nie tylko kasa,kasa....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, trucker napisał:

Brak nr VIN to nie jest mój problem. daje N, a klient musi "walczyć " z WK

Pod warunkiem, że pojazd przedstawiony do BT jest tym od którego masz DR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, trucker napisał:

daje N

 

Jakie znowu N? Jaka identyfikacja? To nie jest badanie.

 

Skoro numeru brak lub skorodowany to po prostu nie wykonuje się tabliczki, bo nie wiadomo, czy to właściwy pojazd. I nie bardzo rozumiem, co autor chce "zakończyć" skoro de facto nic nie rozpoczął (bo to nie jest badanie). Oczywiście nie powinno się pobierać danych z CEP.

Edytowane przez michal_k
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trucker napisał:

nie zdarzyło mi się żeby ktoś próbował podstawić inny Dow.rej.

 

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Możesz się zdziwić.

i to nawet bardzo zdziwić 

Osobiście miałem kila takich przypadków, jeden był dosyć ciekawy, ale i tak klientowi się nie udało. 

Było tak - klient przyjechał na badanie mercedesem i zaliczył po dwóch dniach przyjechał następnym mercedesem tej samej klasy , koloru, ale przyjechał jego pracownik, mercedes nie zaliczył badania dostał N i jak klient twierdził jak naprawi to przyjedzie, ok powiedziałem. Po dosłownie 10 dniach podchodzi do ponownego badania , że niby usunął usterkę. Ja mam jak to sie mówi we krwi, nawyk sprawdzania nr VIN i okazało się że na poprawkę podstawiony został ten mercedes co wcześniej zaliczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, blakop napisał:

Kasę oddać, klienta odprawić.

Jak tak możesz?Co szef na to. A co dopiero Kolega Kuba? On na pewno coś wymyśli,żeby klient był zadowolony.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przypadek klijent przyjechał motocyklem na BT i jedna cyfra w nr sie nie zgadzała zamiast 2 była 1 ostatnie badanie w dowodzie z 2014 r dałem negatyw A on mówi że winien jest ten diagnosta co robił te badanie w 2014r dodam że WK umywa ręce składa na diagnoste no ale to już 4 lata i zmieniali się własciciele motocykla co otym myślicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, trucker napisał:

 żeby ktoś próbował podstawić inny Dow.rej.

Ja bym to  raczej nazwał próbował  podstawić inny pojazd. Miałem już takie próby (mam nadzieje ze tylko) głownie z rolniczymi i raz z osobowym z latającym nr pod dywanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurant2000 napisał:

Ja mam jak to sie mówi we krwi, nawyk sprawdzania nr VIN i okazało się że na poprawkę podstawiony został ten mercedes co wcześniej zaliczył. 

Nie prościej było zacząć od tablic rejestracyjnych i naklejki na przedniej szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.