Skocz do zawartości

Toyota Aygo a HAK


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...
5 minut temu, duchu napisał:

'hak" tylko pod bagażnik rowerowy -dopuszczalne czy nie

Tak postawione pytanie zadałbym przedstawicielowi producenta na kraj. Gdybym miał taki przypadek tak bym właśnie postąpił. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, duchu napisał:

'hak" tylko pod bagażnik rowerowy -dopuszczalne czy nie

Jeżeli hak to nie ważne do czego.

13 godzin temu, leski66 napisał:

Tu więcej :

Za tym artykułem:

"...W samochodach z określoną wartością masy całkowitej zespołu pojazdów na tabliczce znamionowej pojazdu taką samą jak DMC pojazdu, producent przewidział możliwość zamontowania urządzenia integrującego bagażnik z nadwoziem..."

"...W samochodach bez określonej masy całkowitej zespołu pojazdów na tabliczce znamionowej pojazdu nie można montować urządzeń integrujących, wyglądem przypominających hak, ponieważ producent tego nie przewidział..."

To są raczej pobożne życzenia, które nie posiadają poparcia w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzenia jak życzenia. Ciekawe gdzie znaleźć integrator w formie haka? Kiedyś Westfalia w ofercie miała. Miała ale się wycofała. 

Gdybym spotkała taki intgrator bez tabliczki znamionowej, to normalnie traktowałbym go jak hak bez tabliczki znamionowej. Specjalnie zapodałem stronkę Thule, żeby się zapoznać jak u wiodącego producenta wyglądają urządzenia integrujące, a jak bagażniki montowane na HAKOWĄ kulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Gdybym spotkała taki intgrator bez tabliczki znamionowej, to normalnie traktowałbym go jak hak bez tabliczki znamionowej.

Ciekawy jestem jak będzie do takich rzeczy podchodzić TDT po wejściu zdjęć pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Gdybym spotkała

Az tak się pozmieniało ? Teraz wiadomo skąd tak długa nieobecność na forum :)

Trzeba było napisać wcześniej, dostałabyś specjalne życzenia na dzień kobiet ...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, markes30 napisał:

W mojej ocenie najważniejszy jest Art 71 ust 4 ustawy PORD. Wpis w DR ma mieć pojazd w zestawie z przyczepą na drodze.

No OK @markes30, ale jak to się ma do wieszaka o wyglądzie haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mecher napisał:

Az tak się pozmieniało ? Teraz wiadomo skąd tak długa nieobecność na forum

Kurde... i wszystko jasne. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Paprock napisał:

No OK @markes30, ale jak to się ma do wieszaka o wyglądzie haka?

Wejdź do autoryzowanego serwisu np VW i zapytaj o podporę do VW Up. Zobaczysz, że producent sprzedaje podpory o wyglądzie haka bez możliwości ciągnięcia przyczepy. Na okresowym badaniu technicznym zerkamy i ignorujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że Westfalia to miała, między innym dla Toyotek, Skodek i Volkswageników. Miała, lecz się wycofała. Ale OK, przy najbliższej okazji podjadę do salonu VW.

No proszę pokazać dzisiejszą ofertę producenta, który oferuje wieszaki zamiast haków. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markes30 napisał:

W mojej ocenie najważniejszy jest Art 71 ust 4 ustawy PORD. Wpis w DR ma mieć pojazd w zestawie z przyczepą na drodze.

No ale:

Usterka Istotna - Brak adnotacji "HAK" w dowodzie rejestracyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o tyle zawiła, że chodzi o możliwość obciążenia tylnych podłużnic, a tego nadaremno szukać po zapisach na TZ czy w homologacjach ITS. Tu musi się wypowiedzieć producent pojazdu i taki dokument właściciel/posiadacz pojazdu powinien mieć ze sobą na badaniu, jeśli wytwórca wyda zgodę na mocowanie czegokolwiek do elementów konstrukcyjnych. Czasem pojawiają się tego typu zapisy w instrukcjach obsługi lub katalogach akcesoriów.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markes30 napisał:

W mojej ocenie najważniejszy jest Art 71 ust 4 ustawy PORD. Wpis w DR ma mieć pojazd w zestawie z przyczepą na drodze.

No czy ja wiem, ten artykuł dotyczy dokumentów dopuszczających pojazd do ruchu, a przecież i z niedopuszczonymi pojazdami do ruchu mamy do czynienia, reasumując ten konkretnie punkt dotyczy kierujących, my diagności mamy się na czym opierać i to wystarczy. Idąc Twoim tokiem, mielibyśmy każdorazowo żądać obecności zespołu pojazdów w sytuacji gdy ten pierwszy posiada adnotację HAK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adam1501 napisał:

To są raczej pobożne życzenia, które nie posiadają poparcia w przepisach.

No OK, ( oczywiście proszę nie przytaczać TZ " starych mietków " ) ale :

47 minut temu, aboz napisał:

Czasem pojawiają się tego typu zapisy w instrukcjach obsługi lub katalogach akcesoriów.

O ! :piwo

Edytowane przez leski66
stylistyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trafił się wynalazek Made in Thule w Toyocie Priusie, oczywiście hybrydowej, w której [F.1] = [F.2] = [F.3].

No i teraz tak, co to za urządzenie jest sądząc po tabliczce, oraz czy należy się w dowodzie adnotacja [---HAK---].

 

Wieszak Thule.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tabliczce... - no...:  to wiadomo, że o zaczep wyłącznie do bagażników rowerowych idzie.

W DR nie należy się adnotacja [---HAK---] - chyba...., że małymi literami " *[ ---hak---] ". :silent: :lol:

* - stwierdzenie " od czapy ". :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.