Skocz do zawartości

Stacje diagnostyczne pod specjalnym nadzorem. Rząd szykuje kolejne uszczelnienie


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, vaandee napisał:

Pieknie, każdy gapcio zapłaci 50% ceny badania prosto dla urzedasów ? Polska taka piekna 

Nie prosto do kieszeni urzędasów tylko z diagnostów chcą zrobić poborców podatkowych. To my będziemy nakładać te kary a opierdal od klienta będzie całą wartością dodaną.

Czy mając w perspektywie karę za spóźnienie w ogóle pojechalibyście na badanie techniczne ? Kiedy ostatnio kontrolowała was policja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:

....

Czy mając w perspektywie karę za spóźnienie w ogóle pojechalibyście na badanie techniczne ? Kiedy ostatnio kontrolowała was policja?

no w moim przypadku samochód będzie miał OBT choć lokalnie nie zdażyło się chyba z 10 lat aby kontrolowali bo znają. No chyba że pojazdę poza swoje okolice.

Natomiast na 3 ciągniki tylko jeden wyjeżdża poza obręb geodezyjny/wiochę - w sensie odwieźć zboże+przywieźć materiały, pozostałe dwa jak coś robie to po wiosce -> jak nie zrobię OBT w terminie to chyba tylko wirtualne zabranie DR + mandat mnie zmusi do tego.

Na 4 przyczepy podlegające OBT jedna wyjeżdża poza teren, druga chodzi jako pierwsza w zestawie więc po co OBT skoro ciągnik i ostatnie przyczepa ma OBT, ostatnia przyczepa mimo że w tym roku zrobione OBT to jeżeli będzie dużo drożej to nie będę robił jej wcale OBT. Trza ciąć koszta.

 

Jedyny bat na to żeby OBT było robione systematycznie to nadzór nad CEPem bo raczej da się sprawdzić kto nie ma OBT, wyższe stawki u ubezpieczycieli przy OC jeżeli nie ma OBT a nikt na to nie patrzy (nawet jak jest AC) no i wyższe opłaty przy obt po terminie. Rządzący biorą się od du*y strony jak zwykle.
Kwestię poczty wynikającej z nieszanowania uprawnień przez diagnostę czy po prostu chęć pracodawcy do jak najwięszych zysków to całkiem inna bajka ale też ważna jeżeli mówimy o podniesieniu bezpieczeństwa pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

 Trza ciąć koszta.

A po co ciąć. Zamiast wydawać na OBT, można przecież co cenie złomowej zarobić. No chyba, iż sens powyższego znaczy ... "przydziadować" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie myślę tak - jak przede mną jedzie auto z aktualnymi badaniami i za mną też, to ja jadąc w środku mogę jechać bez badań? :)

 

Wiecie - coś jak z rowerami - jedziemy we trójkę - kolega z przodu ma sprawne przednie światło, kołega z tyłu ma sprawne tylne, a ja bez świateł ?

  • Super 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre z tymi rowerami ;)
Po prostu się przyglądam innym i nie raz przyczepa jadąca w środku nie ma tablic ;) a jak znam właścicieli .....
Co do cięcia kosztów - niestety ale tną wszędzie gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym regionie to za badanie jeśli tylko ktoś zechce to jeszcze bonusy dają tylko żeby skp się utrzumała bo stacji coraz więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stacje co sam właściciel SKP jeździ do klientów,bierze pojazd na SKP i wyobraź sobie,że oddaje im umyty pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wadi napisał:

Współczucie dla diagnosty

No co Ty. Diagnosta ma za to premię i jest szczęśliwy.Bo zysk właściciela to zysk diagnosty. Kolega kuba19787 może Ci zaraz wykład pierdyknąć co zrobić aby klienta zadowolić.

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Łódź napisał:

może Ci zaraz wykład pierdyknąć co zrobić aby klienta zadowolić.

oby to nie było jakieś świństwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.