Skocz do zawartości

Vivaro z ciezarowego na osobowe import


PawelLeszno

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Po trzecie - jakie znaczenie ma, czy pojazd jest zarejestrowany w kraju, czy nie?

Było o tym nie raz . Dla niektórych WK ma .Jeszcze będą chcieli homologacji na osobowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie widzicie tego, że autor tematu prosi o pomoc jak zalegalizować ten pojazd naginając prawo.Już widzę jak jedzie do Niemiec i szuka zakładu który dokonał zmian.

Zgodnie z prawem tak się nie da.To co piszecie to prawda,ale w tym konkretnym przypadku to trzeba "zakombinować".

Jak się chciało być takim prawym, to przed kupnem należało się dopytywać  na forum. Chyba wiadomo było co się kupuje.A teraz po fakcie to bez kombinowania się nie obejdzie i nie ważne kto ma się pod tym podkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEO-Grzegorz Łódź. Przydomek NEO idealnie do Ciebie pasuje. Mam wrażenie że nic nie wiesz o życiu, a  byłeś w "D". Od początku zauważyłem że lubisz dyskutować, wymądrzać się w celu nabicia postów, stąd ksywa "władca postów". To co koledzy wyjaśnili w 2 postach Ty nabiłeś 22. To weź teraz auto i odwieź do Niemiec panu pod dom 1020 km;) No przecież jako klient masz prawo do zwrotu (Śmiech). Takiego kupiłem, jak wyżej opisałem, teraz muszę z tego wybrnąć. Jak wiesz Grzegorz, nie jestem tak wszechwiedzący jak Ty, dlatego podczas oglądania o 21 nie byłem w stanie tego przewidzieć. Ale dzięki kilku kolegom którym zaraz kliknę łapkę w górę, wiem że po kilku trudnych dniach, zarejestruję furę jako 9-osobowy. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziały gały co brały. Choć o 21 to dużo nie widziały :D 

O 21 internet na zachodzie wyłączają i niestety nie dało się poczytać forum. Więc twoje tłumaczenia jak najbardziej przemawiają do mnie :hihi:

Cytat

Takiego kupiłem, jak wyżej opisałem, teraz muszę z tego wybrnąć

Z tego wychodzi, ze nawet nie chciało się czegokolwiek przewidywać, no może po za faktem jak go spokojnie odtransportować.  I o to chodziło bez owijania. 

A swoja droga jakby nie było mozliwości 'kombinacji" to co byś zrobił ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, PawelLeszno napisał:

To co koledzy wyjaśnili w 2 postach Ty nabiłeś 22

W czwartym odpowiedziałem.

 

57 minut temu, PawelLeszno napisał:

teraz muszę z tego wybrnąć

Ładnie ujęte. I wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty na pewno byś o tej 21 tu czekał i na bieżąco mu odpowiadał... Weźcie już też nie przesadzajcie.

 

Przepis o "właściwym przedsiębiorcy" jest tak kretyński, że aż prosi się o omijanie. Najzwyklejszy "Mietek z garażu" posiadający działalność gospodarczą może ten kwit wystawić, nie mając nawet pojęcia o tym jak taką zmianę wykonać, ale samemu nie wolno.

W praktyce większość SKP jak zobaczy to na stacji taki pojazd to za opłatą sama zaproponuje wystawienie stosownych oświadczeń o czym dobrze wiecie, a jak nie zdajecie sobie z tego sprawy to... lepiej jedźcie na ryby - długi weekend przed Wami.

 

Przestrzegam jedynie właściciela, że jak tam nie ma oryginalnych punktów to może być kłopot. Nawet jeśli pierwsze badanie zrobi "przychylny" diagnosta, to na każdym kolejnym badaniu, jak i nawet podczas dokładniejszej kontroli drogowej może to być zakwestionowane i oznaczać spore kłopoty.

 

A jak WK będzie fikał, to pojedzie sobie obok do takiego co zrobi to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blakop napisał:

Najzwyklejszy "Mietek z garażu" posiadający działalność gospodarczą może ten kwit wystawić,

Można sobie za friko dopisać każdy rodzaj działalności, w każdym momencie i w dowolnym z niego zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blakop napisał:

I Ty na pewno byś o tej 21 tu czekał i na bieżąco mu odpowiadał...

A mógłbyś przytoczyć gdzie napisałem, ze bym mu odpisywał ? A moze napisałem o poczytaniu forum ? A podobnych tematów trochę było. Tak wiec nie czepiaj sie jak rzep psiego ogona. 

Czyżby suszyło ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blakop napisał:

Nawet jeśli pierwsze badanie zrobi "przychylny" diagnosta

No  i o to właśnie autorowi tematu chodzi.O taką pomoc za którą

1 godzinę temu, PawelLeszno napisał:

zaraz kliknę łapkę

Dobra ja skończyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego to wyczytałeś.

Ktoś tu się zadeklarował że da pozytywny wynik badania pozytywny bez fabrycznych punktów kotwiczenia?

Skąd Ty wiesz o co autorowi chodziło? W myślach czytasz?

Jednego z Łodzi już znałem, co miał takie tendencje. Kolega? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, luzik. Dziekuje za konkretne odpowiedzi, trafiające w mój punkt myślenia. Jeśli nikt nigdy nie naginał przepisów, niech pierwszy rzuci kamień. Może jakbym chociaż przeczytałem na miejscu papiery, lub sprawdził vin to może bym sie zaczął zastanawiać. 

Bardzo przydały mi się wasze konkrety, z tematem już sobie poradziłem i już z tego wybrnąłem. 

 

Sprzedałem kaktusa:) 

Miłego. 

Szerokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, rewers napisał:

zapodam decyzję SKO w Kielcach,

 

Czy właściciel odwołał się do sądu? Moim zdaniem SKO błędnie uznało, że przepis o uprawnionej jednostce ma zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest różna interpretacja , dla jednych na badaniu jest samochód osobowy w którym dokonano zmian konstrukcyjnych . a dla innych samochód ciężarowy o podrodzaju VAN  w którym dokonano zmian konstrukcyjnych i ma zastosowanie przepis o jednostce uprawnionej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku miałem wątpliwości, czy aby można tak sobie dołożyć miejsca siedzące do ciężarowego przez firmę z odpowiednim nr pkd, zmienić rodzaj z ciężarowego na osobowy i po sprawie, z powyższych wpisów wyciągnąłem dla siebie taki wniosek ( dla spokojnego snu), zk pojazdu fabrycznie wykonanego i homologowanego jako ciężarowy można robić ale na papier od jednostki uprawnionej, pojazd ciężarowy który powstał po II etapie (z fabryki był homologowany jako osobowy) jako ciężarowy można zrobić jako osobowy na podstawie kwitu z firmy o odpowiednim pkd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz, że wołałbyś o papiery z jednostki uprawnionej na przemianowanego Fiacika Seicento z fabrycznego ciężarowego na osobowy pozmianowy?

Zakładam, że gwinty pod pasy/kanapę zrobiła fabryka ino korkami na czas ciężarówki zaślepiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny diagnosta, który wymyślił sobie coś, czego sam nie do końca rozumie, albo nie umie tego nazwać :)

 

3 minuty temu, cezary napisał:

pojazd ciężarowy który powstał po II etapie (z fabryki był homologowany jako osobowy)

 To gdzie i kiedy on się stał ciężarowy, skoro "z fabryki" wyszedł jako osobowy i co to w ogóle oznacza "wyjść z fabryki"... I co to jest "fabryka"?

 

I pytanie - widziałeś już takie oświadczenie, skoro:

 

8 minut temu, michal_k napisał:

w opinii uprawnionej jednostki ten przepis nie ma zastosowania przy zmianie rodzaju

I takie auta odsyłają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blakop napisał:

Kolejny diagnosta, który wymyślił sobie coś, czego sam nie do końca rozumie, albo nie umie tego nazwać

nie wymyślił, a wywnioskował, a to że pozostałych pojęć udajesz, że nie rozumiesz nie mój problem, natomiast to

Cytat

w opinii uprawnionej jednostki ten przepis nie ma zastosowania przy zmianie rodzaju

jakoś nie chcę się przekonywać czy tak jest, czy nie w sądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumiem. Ty nie skoro zapisałeś to z użyciem takich a nie innych pojęć i nazewnictwa.

Nie winię Cię - na kursach o tym nie uczą.

Tylko czy w tym kształcie badania w ogóle mają sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blakop napisał:

Ja doskonale rozumiem. Ty nie skoro zapisałeś to z użyciem takich a nie innych pojęć i nazewnictwa.

i Ty, i ja oraz wszyscy tu udzielający się forumowicze nie mają problemu ze zrozumieniem pojęć  ogólnie przyjętych w mowie potocznej, nie zadawaj pytań nie mających umocowania w tym temacie, próbujemy rozstrzygnąć badanie ( jeden typ badań) po zmianach, nie jestem biegłym, ani ekspertem, tylko i aż UDS, mam wątpliwości co do zasadności takiej zmiany i napisałem jakie, i jak widać nie jestem odosobniony, vide wpis @rewers, teraz pytanie, jesteście diagnostami @blakop, @michal_k macie wykonać takie badanie, znacie przepisy, ale z tyłu głowy jest to co przytoczył @rewers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cezary napisał:

macie wykonać takie badanie

 

Jeśli strach Cię obleciał to nic prostszego - zasięgnij informacji w jednostkach uprawnionych, np. PIMOT lub ITS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal_k napisał:

strach Cię obleciał

może strach, może troska o swój spokój z powodu niepewności interpretacyjnych, ale spodziewałem się odpowiedzi na zadane pytanie, a tu niestety...:silent:, a może strach.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.