Skocz do zawartości

Vivaro z ciezarowego na osobowe import


PawelLeszno

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu bym takie badanie wykonał.

Bez problemu bym takie auto zarejestrował.

Resztę instrukcji dał Ci Michał. Skoro wymagasz na stacji niemożliwego (bo ITS i PIOMOT odeślą takiego klienta) to nie dziw się zażenowaniu z mojej strony.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja firma powiedzmy że współpracuje z firmą która przeprowadza różnego rodzaju zmiany konstrukcyjne i w przypadku takim jak w tej decyzji, gdzie z ciężarowego robi się osobowy, zazwyczaj z 4 osobowego na 5, czasami z 2 osobowego na 5 zawsze dołącza 2 maile. Jeden od PIMOTu, drugi od ITSu, gdzie jasno jest wytłumaczone, że w przypadku zmiany rodzaju pojazdu na osobowy nie trzeba od nich potwierdzenia. Pod koniec tygodnia wam wrzucę zdjęcia maili bo chwilowo jestem na urlopie.

Z drugiej strony dodam, że w przypadku gdy przeprowadzają zmiany z ciężarowego 2 lub 3 osobowego, na osobowy 9 miejscowy zawszę dostaję decyzję z PIMOTU...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - odprowadź akcyzę - tak jak od osobowego

Jeśli zmiany zostały wykonane przed pierwszą potrzebujesz oświadczenie G 45-20Z - fikcyjne czy nie mnie to nie interesuje - ma być - oraz mają być TR zgodne z ZDR

I niestety - tutaj w zależności od WK - wykonuje się przed pierwszą pojazdu w formie pierwotnej i po czerwone aby na nich wykonać zmiany lub na czerwonych od razu zmiany.

Pamiętaj iż jako diagnosta sprawdzę czy punkty mocowania foteli 2-go rzędu są fabryczne i w głębokim poważaniu mam to co napisał G 45-20Z 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym doprecyzować pewne zagadnienia poruszane w tym temacie.

Pierwsze zagadnienie. Zmiana rodzaju pojazdu.

W mojej opinii zmianę rodzaju (ciężarowy na osobowy i odwrotnie) pojazdu zarejestrowanego, może dokonać tylko przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie (kod działalności gospodarczej PKD 45.20.Z - konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych) oświadczenie w załączniku.

Warsztat dokonuje zmiany i wystawia OŚWIADCZENIE (oświadczenie w załączniku).

Podstawa prawna. Prawo o ruchu drogowym.

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1,

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1) 

w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów.

Rozdział 2. Rejestracja pojazdów.

14.1 W przypadku zawiadomienia o zmianie stanu faktycznego wymaganej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającej:

5) z wprowadzenia w pojeździe zarejestrowanym zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, do zawiadomienia dołącza się:

a) dokument potwierdzający, że dokonane zmiany konstrukcyjne zmieniające rodzaj pojazdu zostały wykonane przez przedsiębiorcę, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy,

b) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu potwierdzające, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów.

 

Drugie zagadnienie. W mojej opinii zwiększenie ilości miejsc siedzących, i inne zmiany konstrukcyjne  można wykonać we własnym zakresie, zgodnie z przepisami art.66 Prawo o ruchu drogowym, oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, po których trzeba wykonać dodatkowe badanie techniczne (zmiany konstrukcyjne).

W naszym przypadku pojazd musi posiadać fabryczne punkty mocowania siedzeń, pasów oraz udowodnić diagnoście, że pasy bezpieczeństwa, fotele zintegrowane z pasami bezpieczeństwa nie były zdemontowane z innego pojazdu.

CCF20181030_00000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, janopassat napisał:

W mojej opinii zwiększenie ilości miejsc siedzących, i inne zmiany konstrukcyjne  można wykonać we własnym zakresie

Pod warunkiem iż nie zmieniasz rodzaju pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO - to jak i u kogo klient sobie załatwi oświadczenie na przeróbkę to faktycznie nie powinno nikogo interesować, ale za zdanie:

 

1 godzinę temu, IVVO napisał:

wykonuje się przed pierwszą pojazdu w formie pierwotnej

 

powinieneś sam oddać uprawnienia jeśli sam tak robisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego - są to bzdury które nie są do końca sprecyzowane - jeden WK robi tak inny jak wcześniej napisano zażąda oświadczenia od od producenta o możliwości zabudowy/przebudowy - a co do moich uprawnień to mam je od 30 lat i dalej jestem diagnostą czynnym i takich co mi je chcieli zabrać było już kilku i jakoś Im nie pykło :516: tak jak Ja robi połowa lub więcej tu na forum tylko się do tego nie przyznaje - i jestem za tym bo eliminuje się cwaniaczków co to zamiast akcyzy kupują ciężarówkę na VAT z Germanii - nie mówię tu o tym konkretnym przypadku bo wszystko może być OK 

A druga połowa nie ma pojęcia jak do tego podejść i wysyłają do mnie takie przypadki

Tak że ustaw się w kolejce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, IVVO napisał:

robi połowa lub więcej tu na forum tylko się do tego nie przyznaje

 

W tym sęk. Mówić głośno na publicznym forum, że się robi lewe badania. Podziwiam odwagę. Tylko czy to na pewno odwaga?

Proponuję nie brnąć dalej w tą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam.

Zarejestruje czasowo, bez badania technicznego gdzie będzie miał ciężarowy  2 osobowy, wykona interesujące go zmiany.

"wykonuje się badanie techniczne po raz pierwszy w formie pierwotnej" -  bo tak to rozumiem, w mojej opinii ani nie ma sensu, ani podstawy prawne tzw. kręcenie,  lanie wody i stwarzanie niepotrzebnych problemów.

 

Podstawa prawna. Prawo o ruchu drogowym.

Art. 74.
1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu – po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;
2) na wniosek właściciela pojazdu – w celu umożliwienia:
 a) wywozu pojazdu za granicę,
 b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
 c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop - to taka sama sytuacja jak z Hakiem - czego osobiście nie praktykuje - najpierw badanie okresowe a za 5 minut następne "montaż haka" i tu z tego co pamiętam jakoś nie protestowałeś a nawet doradzałeś - jakoś nie mogę namierzyć tego tematu na tym nowym forum - i tu lewizny nie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, janopassat napisał:

"wykonuje się badanie techniczne po raz pierwszy w formie pierwotnej" -  bo tak to rozumiem, w mojej opinii ani nie ma sensu, ani podstawy prawne tzw. kręcenie,  lanie wody i stwarzanie niepotrzebnych problemów.

No to jak postąpić w przypadku badania po raz pierwszy z Quadem ,który w dokumentach ma wpisane że jest to ciągnik rolniczy z mocą ponad 15 kW?

Z powyższego rozumowania wynika że najpierw WK zarejestruje go jako ciągnik na PC z mocą większą niż 15 kW ,my robimy BT na ciągnik, potem klient robi lipne zmiany na czterokołowca z ograniczona mocą a my to przyklepujemy i takim sposobem mamy już zamiast ciągnika ,pojazd samochodowy inny.

Brawo my!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat prosta sprawa - pojazd za granicą dostał odstępstwa od warunków technicznych które mnie nie interesują - a następna sprawa iż w Dr nie jest napisane ciągnik rolniczy tylko maszyna ciągnąca którą to zaprzyjaźniony tłumacz przysięgły "tłumaczy" jako papaja - u nas takiej klasyfikacji nie ma więc - POGONIĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

u nas takiej klasyfikacji nie ma więc - POGONIĆ

To jest twoje i moje też słuszne zdanie,ale dla innych diagnostów to jest:

 

37 minut temu, janopassat napisał:

tzw. kręcenie,  lanie wody

I po naszym kochanym kraju zapiepszają przerobione ciągniki rolnicze ?:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, IVVO napisał:

u nas takiej klasyfikacji nie ma więc - POGONIĆ

 

Lekki samochód dostawczy za granicą (np. Dania) - u nas takiej klasyfikacji nie ma. Pogonić?

Lekki motocykl (Niemcy) - u nas takiej klasyfikacji nie ma. Pogonić?

Już pomijam, że samochód osobowy w Niemczech w pełnym brzmieniu ich klasyfikacji też nazywa się całkowicie inaczej.

 

Brawo TY! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blakop napisał:

Brawo TY

Brawo Ja - tylko zauważ iż podają kategorie pojazdu zunifikowaną - taką dla Kowalskiego ? - a przy tych wymysłach quado- ciągnikach jakoś próżno ich szukać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być tak.

Wydział komunikacji rejestruje jak chce, najpewniej z dokumentów bo pojazdu nie widzi na oczy.

Diagnosta ocenia czy dane w dowodzie rejestracyjnym zgadzają się ze stanem faktycznym, wystawia wynik negatywny.

Wydział komunikacji prostuje dane w DR.

Diagnosta wykonuje badanie poprawkowe.

Jest klasyfikacja pojazdów, nie powinno być z tym problemu, jeżeli przekracza 15kW i 400 kg (550 kg do przewożenia towarów) bez akumulatorów, to nie może być to czterokołowiec. Takie zdaje się są przepisy i można je stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janopassat napisał:

eżeli przekracza 15kW i 400 kg (550 kg do przewożenia towarów) bez akumulatorów, to nie może być to czterokołowiec.

 

A zdziwiłbyś się. L7e-B1 może przekraczać 15 kW na podstawie rozporządzenia WE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugi roczny z Germanii na pierwszej - miał pełną dokumentację łącznie z homo też Polaris - wynik pozytywny zgodnie z UE ale z WK chyba było z 20 telefonów więc do badania jako załącznik dałem wyciąg z ustawy którą wcześniej  na forum zapodałeś

Nie powiem iż miałem taką malutką satysfakcję wewnętrzną

Sorry że piszę tak jak bym miał prostatę - ale za*******a dzisiaj nie możebny  

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.