Skocz do zawartości

Osobowy a ciężarowy


MS_PL

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Nie wiem o co kaman! 

 

ja w końcu też nie wiem o co biega, czy o to, że wolno robić zk, czy ich nie wolno, czy trzeba robić po zk badanie techniczne, czy go nie trzeba robić, czy może jadnak zk ma robić uprawniony zakład, "janusz w garażu" czy diagnosta, a może że wystarczy iść do wk i oni tam poprawią.  amen :silent:

p.s. nie dam się sprowokować i więcej na powyższe nie będę pisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władcy postów lubią mieszać i pisać z mały sensem. Ale to nie znaczy że tak ma być.

Są jednostki uprawnione które dokonują zmian konstrukcyjnych (art. 66 ust. 4 pkt  6) wydając świadectwo homologacji lub oświadczenie, że posiadają uprawnienia i że zmiany są zgodne z przepisami.

Pozostali którzy nie mają uprawnień i nie mogą wziąć za to odpowiedzialność, muszą wykonać zmiany konstrukcyjne na OSKP gdzie diagnosta to sprawdzi, weźmie odpowiedzialność i się pod tym podpisze.

Nie można równo traktować zmian wykonanych przez właściciela z jednostką która jest uprawniona i oświadcza że wykonała to zgodnie z przepisami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janopassat napisał:

Pozostali którzy nie mają uprawnień i nie mogą wziąć za to odpowiedzialność, muszą wykonać zmiany konstrukcyjne na OSKP gdzie diagnosta to sprawdzi, weźmie odpowiedzialność i się pod tym podpisze.

Możesz rozwinąć? Zaczyna być interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto może wykonywać  zmiany konstrukcyjne.

1. producent -  tak, + zmiana rodzaju, świadectwo homologacji.

2. warsztat - tak, + zmiana rodzaju, kod działalności gospodarczej PKD 45.20.Z - konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych - oświadczenie, że posiada uprawnienia i że zmiany są zgodne z przepisami.

3. właściciel - tak, bez zmiany rodzaju, brak uprawnień, brak dokumentu -    badanie techniczne zmiany konstrukcyjne na OSKP - zaświadczenie że pojazd spełnia warunki techniczne lub nie spełnia.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podejrzewałem jednego z użytkowników na tym forum, że pochodzi z innej planety. No ale w tym wypadku to już nie wiem - w grę wchodzi inna galaktyka chyba :)

Ale pisz - pisz dalej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z kilkoma diagnostami też tak podejrzewałem, każdy co innego mówił..

Mam inny problem jak z przyczepy 2500 kg zrobić 2200 może na twojej ziemi wiedzą, i jakie diagnosta zrobi zmiany?

Chyba że, OSKP mają w spółce warsztat PKD 45.20.Z to oni wiedzą chyba jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie diagności NIE ROBIĄ ZMIAN. Oni jedynie je oceniają. Ale u ciebie jak widzę jest inaczej.

A w ogóle w czym problem z taką zmianą? Idziesz do producenta, on ci robi zmianę, daje homologację i po sprawie. Albo ten warsztat z tym PKD. Nie wiem czy jeszcze to potem trzeba gdzieś zgłaszać - chyba nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.