Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
MS_PL

Osobowy a ciężarowy

Polecane posty

cezary
1 godzinę temu, Paprock napisał:

Nie wiem o co kaman! 

ja w końcu też nie wiem o co biega, czy o to, że wolno robić zk, czy ich nie wolno, czy trzeba robić po zk badanie techniczne, czy go nie trzeba robić, czy może jadnak zk ma robić uprawniony zakład, "janusz w garażu" czy diagnosta, a może że wystarczy iść do wk i oni tam poprawią.  amen :silent:

p.s. nie dam się sprowokować i więcej na powyższe nie będę pisał. 

Grzegorz Łódź
1 godzinę temu, cezary napisał:

, "janusz w garażu" czy diagnosta

Czy diagnosta może być Janusz?

janopassat

Władcy postów lubią mieszać i pisać z mały sensem. Ale to nie znaczy że tak ma być.

Są jednostki uprawnione które dokonują zmian konstrukcyjnych (art. 66 ust. 4 pkt  6) wydając świadectwo homologacji lub oświadczenie, że posiadają uprawnienia i że zmiany są zgodne z przepisami.

Pozostali którzy nie mają uprawnień i nie mogą wziąć za to odpowiedzialność, muszą wykonać zmiany konstrukcyjne na OSKP gdzie diagnosta to sprawdzi, weźmie odpowiedzialność i się pod tym podpisze.

Nie można równo traktować zmian wykonanych przez właściciela z jednostką która jest uprawniona i oświadcza że wykonała to zgodnie z przepisami. 

Grzegorz Łódź
5 minut temu, janopassat napisał:

Pozostali którzy nie mają uprawnień i nie mogą wziąć za to odpowiedzialność, muszą wykonać zmiany konstrukcyjne na OSKP gdzie diagnosta to sprawdzi, weźmie odpowiedzialność i się pod tym podpisze.

Możesz rozwinąć? Zaczyna być interesująco.

mirek_handlarz

@janopassat ale o co Ci chodzi ?

biker100
23 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Możesz rozwinąć?

Grześ, nie rozdrapuj...

janopassat

Kto może wykonywać  zmiany konstrukcyjne.

1. producent -  tak, + zmiana rodzaju, świadectwo homologacji.

2. warsztat - tak, + zmiana rodzaju, kod działalności gospodarczej PKD 45.20.Z - konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych - oświadczenie, że posiada uprawnienia i że zmiany są zgodne z przepisami.

3. właściciel - tak, bez zmiany rodzaju, brak uprawnień, brak dokumentu -    badanie techniczne zmiany konstrukcyjne na OSKP - zaświadczenie że pojazd spełnia warunki techniczne lub nie spełnia.  

blakop

Kiedyś podejrzewałem jednego z użytkowników na tym forum, że pochodzi z innej planety. No ale w tym wypadku to już nie wiem - w grę wchodzi inna galaktyka chyba :)

Ale pisz - pisz dalej! :)

janopassat

Po rozmowie z kilkoma diagnostami też tak podejrzewałem, każdy co innego mówił..

Mam inny problem jak z przyczepy 2500 kg zrobić 2200 może na twojej ziemi wiedzą, i jakie diagnosta zrobi zmiany?

Chyba że, OSKP mają w spółce warsztat PKD 45.20.Z to oni wiedzą chyba jak to zrobić.

blakop

U mnie diagności NIE ROBIĄ ZMIAN. Oni jedynie je oceniają. Ale u ciebie jak widzę jest inaczej.

A w ogóle w czym problem z taką zmianą? Idziesz do producenta, on ci robi zmianę, daje homologację i po sprawie. Albo ten warsztat z tym PKD. Nie wiem czy jeszcze to potem trzeba gdzieś zgłaszać - chyba nie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.