Skocz do zawartości

Problem z odebraniem uprawnień diagnosty


misiek32114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jako świeżo upieczony diagnosta mam problem z odebraniem uprawnień .. Posiadam kilkuletni staż zawodowy , kurs diagnosty,  egzamin zadany pozytywnie, zaświadczenie o niekaralności   wszystkie dokumenty są poprawne jedynie wykształcenie które posiadam nie jest zgodne z wymogami . Posiadam wyższe wykształcenie lecz nie jest techniczne i nie jest związane z wykonywanym zawodem .  Szukam pomocy i nie wiem co mam dalej zrobić. Ponad rok straconego czasu i sporo pieniędzy wydane na darmo .  Proszę o zrozumienie i jakieś pomysły co mam dalej czynić. Wiadomo dalsze kształcenie jest realne ale to kolejne 3 lata które muszę poświęcić ...  Proszę o konstruktywne odpowiedzi bez zbędnego hejtu . Z góry Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt Ci nie powiedział, ani samemu Ci się nie chciało sprawdzić jakie są wymagania na diagnostę, zanim nie zainwestowałeś czasu i pieniędzy. Podziwiam...

Wykształcenie techniczne jest OBLIGATORYJNE.

Natomiast nie jest konieczne zaświadczenie o niekaralności.

Może właśnie te dwa punkty Ci się pomyliły.

Swoją drogą - może napisz konkretnie jaką szkołę średnią kończyłeś, a jaką wyższą, bo tak to pisanie po próżnicy.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie liceum ogólnokształcące  o profilu matematyczno-informatycznym. wyższe likwidacja szkód i ocena ryzyka ubezpieczeniowego (ekonomia). wiem ze nie jest to związane ale według prawa wystarczyło by mi techniczne kompletnie nie związane z zawodem.  z tego co mi powiedziano WK to wystaczyło by mi technikum rolnicze co jest zupełnie nie związany z zawodem ale samo techniczne ma znaczenie. Na poziomie szkoły średniej wiele osób nie jest w stanie ocenić kim będzie chciało zostać w przyszłości. w moim przypadku jest podobnie człowiek nie myślał co chce w życiu robić 13 lat temu a teraz wychodzą konsekwencje swoich decyzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, misiek32114 napisał:

z tego co mi powiedziano WK to wystaczyło by mi technikum rolnicze co jest zupełnie nie związany z zawodem

Owszem związane jest z zawodem, bo program szkół rolniczych obejmuje budowę maszyn, technologię napraw maszyn a często nawet pojazdów.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej wykształcenie musisz uzupełnić. Tak jak mówisz - jakiekolwiek technikum zamiast tego liceum byłoby ok.

Tylko trochę plama, że dopiero teraz to do Ciebie dotarło :)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie się doszkolić. Szkoda by było na tym etapie sobie odpuścić. Jeszcze bardziej szkoda ze praca już czeka nawet od jutra ale niestety nie przeskoczy się . Dzięki za konstruktywne opinie . Jakby ktoś miał jeszcze pomysł jak wybrnąć z sytuacji chętnie wysłucham . pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, blakop napisał:

jakiekolwiek technikum zamiast tego liceum byłoby ok

Dokładnie tak jak pisze blakop, jestem po technikum chemicznym i to wystarczyło.

W moim WK usłyszałem, że nawet matura nie jest potrzebna, liczy się tylko dyplom minimum technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ma facet teraz,  najpierw ukończył studia a tera zmuszony do szkoły średniej. Jak robiłeś kurs diagnosty napewno na kursie wspominali o wykształceniu i praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest jeszcze jedno wyjście a mianowicie "egzamin eksternistyczny". Najszybsza metoda żeby zrobić technika ;)

Zasadnicze pytanie to jakiego rodzaju i przez jaki okres masz udokumentowany staż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, misiek32114 napisał:

Witam serdecznie

Jako świeżo upieczony diagnosta mam problem z odebraniem uprawnień .. Posiadam kilkuletni staż zawodowy , kurs diagnosty,  egzamin zadany pozytywnie, zaświadczenie o niekaralności   wszystkie dokumenty są poprawne jedynie wykształcenie które posiadam nie jest zgodne z wymogami . Posiadam wyższe wykształcenie lecz nie jest techniczne i nie jest związane z wykonywanym zawodem .  Szukam pomocy i nie wiem co mam dalej zrobić. Ponad rok straconego czasu i sporo pieniędzy wydane na darmo .  Proszę o zrozumienie i jakieś pomysły co mam dalej czynić. Wiadomo dalsze kształcenie jest realne ale to kolejne 3 lata które muszę poświęcić ...  Proszę o konstruktywne odpowiedzi bez zbędnego hejtu . Z góry Dziękuje.

 

Tak na marginesie, radzę uwzględnić wykształcenie zawarte w projekcie zmian do ustawy prawo o ruchu drogowym, który właśnie wczoraj przyjęła Rada Ministrów, bo za jakiś czas, jak wejdą w życie nowe przepisy możesz znowu się obudzić z ręką w nocniku. Poza tym obiło mi się o oczy kiedyś takie pismo TDT, które mówiło, że uprawnienia diagnosty należy zdobywać w kolejności szkoła, praktyka, szkolenie, egzamin, uprawnienia. Pamiętaj, że za około pół roku uprawnienia diagnostom będzie wydawał TDT. Link do projektu masz tutaj. http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12290511/katalog/12382565#12382565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rewers napisał:

uprawnienia diagnosty należy zdobywać w kolejności szkoła, praktyka, szkolenie, egzamin, uprawnienia.

Brak podstaw prawnych, chociaż wymagania co do egzaminu nieco precyzują.

 

23 minuty temu, rewers napisał:

radzę uwzględnić wykształcenie zawarte w projekcie zmian do ustawy prawo o ruchu drogowym

Jeśli się wyrobi przed wejściem w życie nowych przepisów, to uprawnienia otrzyma na starych zasadach.

 

@misiek32114 od siebie dodam, że formalnie powinno się unieważnić Twój egzamin, bo składałeś we wniosku oświadczenie o spełnianiu wymagań stawianych prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aboz napisał:

składałeś we wniosku oświadczenie o spełnianiu wymagań stawianych prawem.

 

Wskażesz mi, gdzie we wniosku występuje takie oświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rewers napisał:

. Poza tym obiło mi się o oczy kiedyś takie pismo TDT, które mówiło, że uprawnienia diagnosty należy zdobywać w kolejności szkoła, praktyka, szkolenie, egzamin, uprawnienia.

 

Jesteś może w stanie odgrzebać takie pismo ? Rok temu moje starostwo zapytane o "wymóg kolejności" odpowiedziało, że pierwsze słyszy i nigdy nie dostało wytycznych odnośnie kolejności od TDT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, biker100 napisał:

dokładnie, od maja br. zniknęło.

 

A ja nie widzę tego w ogóle od grudnia 2014 r., od kiedy zaczęło obowiązywać rozporządzenie w sprawie szkolenia i egzaminowania diagnostów - Dz.U. 2014 r. poz. 1836.

 

Czyżby TDT wymagało bezprawnie jakiegoś oświadczenia?

34 minuty temu, Bartek_636 napisał:

nie dostało wytycznych odnośnie kolejności od TDT

 

Starostwo ma stosować ustawę, a nie jakieś wytyczne. Z ustawy nie wynika kolejność. Zdaje się jednak, że były jakieś wyroki sądów o kolejności (zarówno wymagające kolejności, jak też mówiące, że kolejność nie ma znaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że niektóre starostwa jednak wymagają wyżej wspomnianej kolejności (wiem o dwóch :)) Słyszy się o przypadkach, że diagnosta zmienia zameldowanie i ostatecznie zostaje diagnostą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2018 o 16:03, Bartek_636 napisał:

 

Jesteś może w stanie odgrzebać takie pismo ? Rok temu moje starostwo zapytane o "wymóg kolejności" odpowiedziało, że pierwsze słyszy i nigdy nie dostało wytycznych odnośnie kolejności od TDT :)

Ciężko było, ale zdobyłem to pismo ze starostwa. Pismo w załączniku.

pismo.pdf

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.