Skocz do zawartości

Wrocław diagnosta - polemika


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja nt ogłoszenia https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13638-wrocław-diagnosta/&tab=comments#comment-259952

 

 

 

Dnia 1.11.2018 o 07:18, Wolkow44 napisał:

Duża baza klientów.

 

Jakoś nie ładnie to wygląda w publicznym ogłoszeniu. Pomyślałeś co może pomyśleć potencjalny pracodawca? No tak zdobył bazę klientów z poprzedniej pracy a potem mnie też to może czekać.

Jak dla mnie zadziałało odwrotnie.Ja bym takiego pracownika nie zatrudnił,bo w mojej ocenie nie jest wiarygodny. Swoja prywatna baza to co najwyżej rodzina,przyjaciele... 

 

 

.

Edytowane przez Jacdiag
wydzielone z innego tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma swoją bazę klientów to po co Go krytykować.

Poszukuje pracy więc weźmie (klientów) ze sobą chyba dobrze skoro ufają swojemu diagnoście.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wolkow44 napisał:

Duża baza klientów

Pewnie każdy, a na pewno większość diagnostów lub ludzi związanych z motoryzacją jakąś tam swoją klientelę posiada i dobrze. Według mnie  to oczywista oczywistość, a to jak coś takiego interpretuje przyszły pracodawca to kwestia indywidualna. Ja jako pracodawca zapisał bym na duży plus, bo to dodatkowe dochody. I tyle w temacie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka

52 minuty temu, biker100 napisał:

że nie jest to kwestia zaufania, a ...

nie każdy przecież taki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miejsca, gdzie za taki manewr jak wyniesienie bazy klientów jest poważna odpowiedzialność. Ale jak widać niektórych to cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem że pracowałem w JW., jako diagnosta, stąd ta baza klientów, którzy przecież nie mogą robić przeglądów na Stacji w Jednostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wolkow44 napisał:

.

Jak zwał tak zwał ale jak dla mnie jest to i tak nie etyczne.

O bazie klientów może mówić diagnosta-właściciel SKP. Taki klient wykonuje badania na SKP a nie w domu u diagnosty.Bo skoro to są "klienci diagnosty" to ja mam pytanie-czy diagnosta odprowadza podatek do państwa od takiego klienta?

Dalej uważam,że nie ma co ciągnąć....

Chodzi o to ,że takie rzeczy można podawać w rozmowie indywidualnej co najwyżej,a nie umieszczać w formie "reklamy" oficjalnie. Różne osoby to czytają.

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wolkow44 napisał:

Facet daj sobie na wstrzymanie, współczuję twojej ...,chętnie przeznaczę 1 % podatku na twoje leczenie.

Niech potencjalni pracodawcy wyciągną sobie wnioski na temat przyszłego pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to klienci z "bazy" w świetle przepisów RODO. Powodzenia w tłumaczeniu niektórym z nich skąd nowa firma ma ich dane osobowe bez ich zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wrc69 napisał:

skąd nowa firma ma ich dane osobowe bez ich zgody

Od kiedy nr. telefonu to dane osobowe. Raczej bym tu zastosował zakaz konkurencyjności w stosunku do poprzedniej Firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na nr telefonu (powiadomienie sms) zgody klient nie podpisuje ? To po kiego tyle papieru na darmo zużyłem ? 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mecher napisał:

A na nr telefonu (powiadomienie sms) zgody klient nie podpisuje ? To po kiego tyle papieru na darmo zużyłem ? 

Ale jesteście porąbani, dałem informację o zatrudnieniu, a jest kilka idiotów którzy się do tego odnoszą, macie robotę to nie wpierdal...sie. Baza danych to moja grupa przyjaciół, a nie wydruk z komputera, tym bardziej z wojska.Kończę dyskusję , a jaknie masz co robić to idź na cmentarz na dzien zaduszny. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest .... zrozumiano.  Jedna świeczka więcej za ciebie.   :yeah:  Musze dokupić ale spoko ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nhl4 napisał:

Od kiedy nr. telefonu to dane osobowe

od 25-05-2018

Cytat

 

Numer telefonu jest istotną informacją, która umożliwia bezpośredni kontakt z określoną osobą. Sama możliwość skontaktowania się z tą osobą może już bowiem prowadzić do ustalenia jej tożsamości, a więc numer telefonu może stanowić dane osobowe. Przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji na tego rodzaju danych trzeba będzie uwzględniać ochronę przewidzianą w RODO.

W konsekwencji stworzenie w firmie na podstawie posiadanych danych (imienia i nazwiska oraz numeru telefonu) bazy kontaktów będzie wymagało zastosowania przez przedsiębiorcę stosownych środków technicznych i organizacyjnych w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wolkow44 napisał:

Ale jesteście porąbani, dałem informację o zatrudnieniu, a jest kilka idiotów którzy się do tego odnoszą, macie robotę to nie wpierdal...sie.

Poziom twoich wypowiedzi jest żenujący, obraźliwy i niezgodny z regulaminem tego forum. Dlatego apeluję do moderatora o zamknięci tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rewers napisał:

Poziom twoich wypowiedzi jest żenujący, obraźliwy i niezgodny z regulaminem tego forum.

ale "zgodny" z językiem wojskowym (niestety), to czego Ty chcesz wymagać, on inaczej raczej nie potrafi.  :silent:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rewers napisał:

Poziom twoich wypowiedzi jest żenujący, obraźliwy i niezgodny z regulaminem tego forum. Dlatego apeluję do moderatora o zamknięci tematu.

Według mnie ciekawy temat wynikł z ogłoszenia Wolkow44.

Czy klienci stacji kontroli pojazdów XYZ w której pracuje powiedzmy Kowalski są klientami właściciela stacji czy Kowalskiego?

Spróbuj znaleźć rozwiązanie w przepisach.

Zaproponuj  uregulowanie w formie pisemnej jako jeden z warunków umowy o pracę.

 

Edytowane przez simtek
rozwinięcie komentarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.