Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Wacek

Badania techniczne pojazdów służb

Polecane posty

IVVO

1c. 73 Opłaty, o których mowa w ust. 1, mogą być uiszczone po przeprowadzeniu badania technicznego, jeżeli przewiduje to umowa zawarta między przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów a właścicielem lub posiadaczem pojazdu.

5 minut temu, kurant2000 napisał:

My mamy podpisaną umowę z OSKP i diagnosta ma wykaz aut, które może przyjąć, nie ma na liście auta, to klient otrzymuje informacje którędy udać się do wyjścia.

 I tak to powinno wyglądać

Więc nie tylko ja tak działam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Żyjemy w wolnym kraju. Można robić co się komu podoba. Można w Wielkanoc stroić choinki i zamiast do galerii chodzić do kościoła.

Pokażcie mi oboje paragraf z ustawy, że dyspozycja/umowa co do współpracy i opłaty z odroczonym terminem, o której tu oboje mówicie ma być/musi być zawarta na piśmie. 

Nie interesuje mnie co kto i w którym segregatorze zbiera. Mnie interesuje podstawa prawna, że umowa/dyspozycja obciążenia rachunku musi być pisemna.

Koniec. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
3 godziny temu, Paprock napisał:

paragraf z ustawy

Nie ma , ale my jako resort musimy mieć zlecenie, bo inaczej płacą kierowcy z własnych środków. Diagnosta na OSKP za free nie pracuje.

znalazłem tylko to ale to dotyczy resortu

§ 6. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badania technicznego pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzą- cych działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:

  1. 1)  w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu lub Krajowej Admini- stracji Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo

  2. 2)  wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

    § 7. 1. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badań technicznych pojazdów innej służby niż właściwa dla komórki

organizacyjnej przeprowadzającej badanie.

2. Badania przeprowadza się na podstawie pisemnej zgody kierownika komórki lub jednostki organizacyjnej, której stacja kontroli pojazdów podlega, albo pisemnego porozumienia zawartego pomiędzy kierownikami tych jednostek organi- zacyjnych.

3. Rodzaj oraz dopuszczalną liczbę pojazdów objętych możliwością przeprowadzenia badania zgodnie z ust. 1 w okre- ślonym przedziale czasu uzależnia się od warunków technicznych niezbędnych do przeprowadzenia badania, istniejących w jednostce organizacyjnej przeprowadzającej badanie.

4. Szczegółowe warunki współpracy przy wykonywaniu badań, o których mowa w ust. 1, określa się w porozumieniu, o którym mowa w ust. 2, zawartym na czas określony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Paproku a czy Ty jesteś  przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów czy diagnostą

Masz upoważnienie od szefa na danie przelewu - ja tak - pisemne

Ciebie  jako diagnostę to nie interesuje bo szef w razie W dostanie w tyłek - Ty robisz swoje i koniec - a ja prowadzę całą buchalterię 

Jak byś miał jakąś odpowiedzialność za prowadzenie SKP oprócz wyposażenia to może Byś troszeczkę inaczej podchodził do tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Panowie! Nie o to chodzi. Chodzi o to, że możecie robić co sobie chcecie. Możecie wymagać zleceń, umów, i nie wiadomo czego jeszcze. Możecie to mieć na piśmie, w e-mailu, umowie zawartej sympatycznym atramentem lub esemesem. Możecie spisać umowę grupowo dla jakiejś tam floty, lub indywidualne na każdy pojazd, który z resortu takiego lub innego do Was przyjedzie. To są szczegóły jakich kartek, jakich kredek użyje się do zawarcia takiej czy innej umowy. Chodzi o to, żeby nie powoływać się na ustawę w tej sprawie, bo ustawa nic takiego nie precyzuje, nie wymaga, nie nakazuje.

W wielu przypadkach paragon, faktura, potwierdzenie transakcji z kasy fiskalnej wyczerpuje znamiona umowy. Nikt nie pyta, nikt nie mówi o formie płatności, ani też nikt nie precyzuje długości odroczenia spłaty. Może być tydzień, a może być i dziewięćdziesiąt dni. Wszyscy narzekają na biurokrację, a każdy zbiera świstki, kartki, papierki. Kseruje, kopiuje, fotografuje, zakłada tajne akta nie wiadomo na co i po co. I nie, nie. Nie brać mi za złe. Nikomu nic nie wypominam - wiem to z autopsji.

To tyle miałbym w sprawie. Poszukać sobie w Googlach tematów o zobowiązaniach, zleceniach, dyspozycjach, umowach, bo w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym tego nie ma!

Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smaug

W przypadku faktury przelewowej jej podpisanie przez odbiorce jest traktowane jak zlecenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

- a czym jest jej nie podpisanie?

- a w którym akcie można poczytać o obowiązku podpisywania faktur/przelewowych faktur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000

 

11 godzin temu, Paprock napisał:

Wszyscy narzekają na biurokrację,

Zgadza się jest biurokracja , to prawda, ale takie naciski ja np. mam z góry to co będę się kopał z koniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
5 godzin temu, smaug napisał:

W przypadku faktury przelewowej jej podpisanie przez odbiorce jest traktowane jak zlecenie 

Już minęło 20 lat jak zniesiono obowiązek podpisywania faktur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jast

Podpisując kwitujesz jej odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

- Ta! Podpisz na Allegro! :evil:

- i jeszcze taki patent z podpisywaniem faktur jak w Catroramie! :evil:

Podpisów, że hoho ponastawiane! A pieczątek olaboga! :evil:

Edytowano przez Paprock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smaug

Na allegro jak nie zapłacisz to nie dostaniesz towaru , a jak zapłacisz to nie zawsze dostaniesz , faktura przelewowa podpisana to ktoś się zgadza z wykonaną usługą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.