Skocz do zawartości

Badania techniczne pojazdów służb


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

1c. 73 Opłaty, o których mowa w ust. 1, mogą być uiszczone po przeprowadzeniu badania technicznego, jeżeli przewiduje to umowa zawarta między przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów a właścicielem lub posiadaczem pojazdu.

5 minut temu, kurant2000 napisał:

My mamy podpisaną umowę z OSKP i diagnosta ma wykaz aut, które może przyjąć, nie ma na liście auta, to klient otrzymuje informacje którędy udać się do wyjścia.

 I tak to powinno wyglądać

Więc nie tylko ja tak działam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w wolnym kraju. Można robić co się komu podoba. Można w Wielkanoc stroić choinki i zamiast do galerii chodzić do kościoła.

Pokażcie mi oboje paragraf z ustawy, że dyspozycja/umowa co do współpracy i opłaty z odroczonym terminem, o której tu oboje mówicie ma być/musi być zawarta na piśmie. 

Nie interesuje mnie co kto i w którym segregatorze zbiera. Mnie interesuje podstawa prawna, że umowa/dyspozycja obciążenia rachunku musi być pisemna.

Koniec. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

paragraf z ustawy

Nie ma , ale my jako resort musimy mieć zlecenie, bo inaczej płacą kierowcy z własnych środków. Diagnosta na OSKP za free nie pracuje.

znalazłem tylko to ale to dotyczy resortu

§ 6. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badania technicznego pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzą- cych działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:

  1. 1)  w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu lub Krajowej Admini- stracji Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo

  2. 2)  wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

    § 7. 1. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badań technicznych pojazdów innej służby niż właściwa dla komórki

organizacyjnej przeprowadzającej badanie.

2. Badania przeprowadza się na podstawie pisemnej zgody kierownika komórki lub jednostki organizacyjnej, której stacja kontroli pojazdów podlega, albo pisemnego porozumienia zawartego pomiędzy kierownikami tych jednostek organi- zacyjnych.

3. Rodzaj oraz dopuszczalną liczbę pojazdów objętych możliwością przeprowadzenia badania zgodnie z ust. 1 w okre- ślonym przedziale czasu uzależnia się od warunków technicznych niezbędnych do przeprowadzenia badania, istniejących w jednostce organizacyjnej przeprowadzającej badanie.

4. Szczegółowe warunki współpracy przy wykonywaniu badań, o których mowa w ust. 1, określa się w porozumieniu, o którym mowa w ust. 2, zawartym na czas określony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paproku a czy Ty jesteś  przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów czy diagnostą

Masz upoważnienie od szefa na danie przelewu - ja tak - pisemne

Ciebie  jako diagnostę to nie interesuje bo szef w razie W dostanie w tyłek - Ty robisz swoje i koniec - a ja prowadzę całą buchalterię 

Jak byś miał jakąś odpowiedzialność za prowadzenie SKP oprócz wyposażenia to może Byś troszeczkę inaczej podchodził do tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Nie o to chodzi. Chodzi o to, że możecie robić co sobie chcecie. Możecie wymagać zleceń, umów, i nie wiadomo czego jeszcze. Możecie to mieć na piśmie, w e-mailu, umowie zawartej sympatycznym atramentem lub esemesem. Możecie spisać umowę grupowo dla jakiejś tam floty, lub indywidualne na każdy pojazd, który z resortu takiego lub innego do Was przyjedzie. To są szczegóły jakich kartek, jakich kredek użyje się do zawarcia takiej czy innej umowy. Chodzi o to, żeby nie powoływać się na ustawę w tej sprawie, bo ustawa nic takiego nie precyzuje, nie wymaga, nie nakazuje.

W wielu przypadkach paragon, faktura, potwierdzenie transakcji z kasy fiskalnej wyczerpuje znamiona umowy. Nikt nie pyta, nikt nie mówi o formie płatności, ani też nikt nie precyzuje długości odroczenia spłaty. Może być tydzień, a może być i dziewięćdziesiąt dni. Wszyscy narzekają na biurokrację, a każdy zbiera świstki, kartki, papierki. Kseruje, kopiuje, fotografuje, zakłada tajne akta nie wiadomo na co i po co. I nie, nie. Nie brać mi za złe. Nikomu nic nie wypominam - wiem to z autopsji.

To tyle miałbym w sprawie. Poszukać sobie w Googlach tematów o zobowiązaniach, zleceniach, dyspozycjach, umowach, bo w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym tego nie ma!

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Paprock napisał:

Wszyscy narzekają na biurokrację,

Zgadza się jest biurokracja , to prawda, ale takie naciski ja np. mam z góry to co będę się kopał z koniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, smaug napisał:

W przypadku faktury przelewowej jej podpisanie przez odbiorce jest traktowane jak zlecenie 

Już minęło 20 lat jak zniesiono obowiązek podpisywania faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ta! Podpisz na Allegro! :evil:

- i jeszcze taki patent z podpisywaniem faktur jak w Catroramie! :evil:

Podpisów, że hoho ponastawiane! A pieczątek olaboga! :evil:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jak nie zapłacisz to nie dostaniesz towaru , a jak zapłacisz to nie zawsze dostaniesz , faktura przelewowa podpisana to ktoś się zgadza z wykonaną usługą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
W dniu 12.12.2018 o 22:02, kurant2000 napisał:

Nie ma , ale my jako resort musimy mieć zlecenie, bo inaczej płacą kierowcy z własnych środków. Diagnosta na OSKP za free nie pracuje.

znalazłem tylko to ale to dotyczy resortu

§ 6. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badania technicznego pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzą- cych działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:

  1. 1)  w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu lub Krajowej Admini- stracji Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo

  2. 2)  wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

    § 7. 1. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badań technicznych pojazdów innej służby niż właściwa dla komórki

organizacyjnej przeprowadzającej badanie.

2. Badania przeprowadza się na podstawie pisemnej zgody kierownika komórki lub jednostki organizacyjnej, której stacja kontroli pojazdów podlega, albo pisemnego porozumienia zawartego pomiędzy kierownikami tych jednostek organi- zacyjnych.

3. Rodzaj oraz dopuszczalną liczbę pojazdów objętych możliwością przeprowadzenia badania zgodnie z ust. 1 w okre- ślonym przedziale czasu uzależnia się od warunków technicznych niezbędnych do przeprowadzenia badania, istniejących w jednostce organizacyjnej przeprowadzającej badanie.

4. Szczegółowe warunki współpracy przy wykonywaniu badań, o których mowa w ust. 1, określa się w porozumieniu, o którym mowa w ust. 2, zawartym na czas określony.

 

Czy mógłbys powiedzieć z jakiego aktu prawnego pochodzą cytowane przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Godzinę temu, nesiasps napisał:

a ŻW nie ma problemów z pieczątko spoza resortu?

Za ichnim rozporządzeniem:

"...8. Dopuszcza się możliwość przeprowadzania badań technicznych pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy, nieposiadających upoważnienia, o którym mowa w § 5 ust. 1, jeżeli:

1) w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Ochrony Państwa lub Krajowej Administracji Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo

2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do OE to

 

1d. Obowiązek uiszczenia opłaty ewidencyjnej, o której mowa w ust. 1, nie dotyczy pojazdów niepodlegających rejestracji i pojazdów, o których mowa w art. 73 ust. 3.

A Art.73 ust3 mówi

Cytat

3.  Rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Służby Ochrony Państwa, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową dokonują właściwe organy tych jednostek. Organy te wydają dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, chyba że dla danego pojazdu tablice (tablica) rejestracyjne nie są wymagane, a numer rejestracyjny umieszcza się bezpośrednio na pojeździe.

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chciałbym się upewnić z tą OE, gdyż przyjeżdżają do nas pojazdy z Izby Administracji Skarbowej z dowodem "normalnym" wydanym przez Izbę Administracji Skarbowej - przykład w załączniku. Pojazdy wyglądają jak cywilne, ale nie ma ich w CEPIK. Przyjeżdżają również pojazdy typowo resortowe, obklejone "Służba Celno-Skarbowa" uprzywilejowane. Od jednych i od drugich nie pobieramy OE. Mam wątpliwość gdyż zgodnie z powyższym Art.73 ust.3 zwolnione z OE są pojazdy Krajowej Administracji Skarbowej wykorzystywane przez Służbę Celno-Skarbową. Pytam kierowców ale nic mi się nie udało dowiedzieć. Jak ustalić które z nich są wykorzystywane przez Służbę Celno-Skarbową? Czy po prostu jeżeli nie ma w CEPIK to nie pobierać OE?

dowod izba.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Arizona napisał:

Czy po prostu jeżeli nie ma w CEPIK to nie pobierać OE?

Tak jest, nie pobieramy

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobieram

Kiedyś się zdarzyło, że o tym zapomniałem, to i tak tej złotówy nie przelali

Edytowane przez Mecher
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas trzeba było faktury poprawiać jak ktoś zapomniał i doliczył do faktury :P 

Ja mam za to inne pytanie. W co musi być wyposażony pojazd aby go uznać za uprzywilejowany ?? Wiadomo, że nie każdy musi być odpowiednio oznakowany. Każdy za to musi mieć sygnały dźwiękowe i błyskowe.

1. Pojazd nie jest oznakowany. Pojazd posiada w przednim zderzaku poukrywane dodatkowe niebieskie światła, we wnętrzu pojazdu mamy pilota zarówno do świateł jak i sygnału dźwiękowego. Rozumiem, że od takiego pojazdu pobieramy opłatę za pojazd uprzywilejowany ??

2. Pojazd nie jest oznakowany. Nie posiada żadnych dodatkowych sygnałów świetlnych. Posiada tylko przycisk z tak zwanym rozganiaczem (trzeba wcisnąć i trzymać przycisk żeby wyły syreny) oraz megafon żeby nakrzyczeć na cywili ;) Od takiego pojazdu nie pobieramy opłaty za uprzywilejowany ?? 

Dodatkowo czy Policja ma jakieś swoje inne przepisy dotyczące rejestracji pojazdów ?? Czy u nich wszystkie pojazdy mają wykonywane badania corocznie ?? Nawet takie które nie są uprzywilejowane ?? Miałem już kilka rocznych pojazdów w których żadnych cech pojazdu uprzywilejowanego nie znalazłem... Nie wiem czy z przyzwyczajenia wszystkim ładują badania na rok czy maja jakieś osobne przepisy ^^ 

Edytowane przez Logen
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Logen napisał:

W co musi być wyposażony pojazd aby go uznać za uprzywilejowany ??

Za WT:

"...§ 25. 1. Pojazd samochodowy uprzywilejowany wyposaża się w sygnały ostrzegawcze:
1) dźwiękowy;
2) świetlny błyskowy. ..."

15 minut temu, Logen napisał:

Pojazd nie jest oznakowany

Bo nie musi.

16 minut temu, Logen napisał:

świateł jak i sygnału dźwiękowego. Rozumiem, że od takiego pojazdu pobieramy opłatę za pojazd uprzywilejowany ??

Oczywiście.

16 minut temu, Logen napisał:

Nie posiada żadnych dodatkowych sygnałów świetlnych. Posiada tylko przycisk z tak zwanym rozganiaczem (trzeba wcisnąć i trzymać przycisk żeby wyły syreny) oraz megafon żeby nakrzyczeć na cywili ;) Od takiego pojazdu nie pobieramy opłaty za uprzywilejowany ?? 

Nie, ponieważ nie spełnia WT.

17 minut temu, Logen napisał:

Dodatkowo czy Policja ma jakieś swoje inne przepisy dotyczące rejestracji pojazdów ??

Tak. Dz.U. 560 z 2019; 61 z 2022; 948 z 2022

20 minut temu, Logen napisał:

Czy u nich wszystkie pojazdy mają wykonywane badania corocznie ??

Nie.

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.