Skocz do zawartości

Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym robiąc autobus tempo 100 w rubryce rodzaj badania wpisujemy okresowe czy dodatkowe ? A najlepiej jakby ktoś miał to mógłby wrzucić fotkę?  Bo szczerze zglupialem z tym... bo rozumiem ze wystawiamy podczas OBT bus 100 2 zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i załącznik odnośnie bus 100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pracujesz na programie, który pozwala łączyć badania, to w rodzaju badania wpiszesz oba zakresy czyli okresowe + dodatkowe. Natomiast, przy programie na to nie pozwalającym, zrobisz dwa oddzielne badania. Zaświadczenia w pierwszym przypadku wystawisz oba, a w drugim pojedynczo dla każdego badania. Ten załącznik o którym wspominasz, to jest zaświadczenie (samodzielne) z badania dodatkowego BUS100. Nie musisz do niego drukować "klasycznego" zaświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mike_van_mik napisał:

załącznik odnośnie bus 100.

ZAŚWIADCZENIE
o przeprowadzonym badaniu technicznym autobusu, którego dopuszczalna prędkość
na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h

1 godzinę temu, mike_van_mik napisał:

w rubryce rodzaj badania wpisujemy okresowe czy dodatkowe

Nie ma takiej rubryki w tym zaświadczeniu (zał 6)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie jest z grupy badań dodatkowych, tak po ustawie jaki i po zakresie, tylko że tytuł zaświadczenia to miano pomija.

 

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

8 ) autobus, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, co do zgodności z dodatkowymi warunkami technicznymi;

 

A o zaświadczeniach to tam już coś było: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13524-przykłady-skany-dokumentów/&do=findComment&comment=257801

 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zaświadczenie z załącznika nr 3 co zalaczylem  (nie zwracajcie uwagi na notatki moje które sobie wpisalem). Robimy badanie autobusu na 100. I co wpisujemy w rubryce rodzaj pojazdu i w rubryce rodzaj badania, czynnosci???

I rozumiem ze termin następnego badania tez na 6 miesięcy wpisujemy

20181105_105338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ,załącznik nr 1 w którym jak wcześniej opisano w zależności od systemu na SKP - badania można połączyć lub wykonać je jedno po drugim - wszystko co do 100 to w innym załączniku

Jeśli wykonujesz badanie nie łączone tylko każde osobno to załącznik 1 jest przy nim drukowany obligatoryjnie i będzie jako dodatkowe BT

Czyli dostanie klient 2 załączniki nr 1 - z okresowego i dodatkowego na 100

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @mike_van_mik czy byłeś uprzejmy zapoznać się z materiałem, który specjalnie dla Ciebie zalinkowałem?

Odpowiedz sam sobie na pytanie, czy przedmiotowe zaświadczenie przez Ciebie wklejone jest wymagane przy badaniu dodatkowym BUS-100, a zapewniam że będzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mike_van_mik napisał:

co wpisujemy w rubryce rodzaj

 

Może Cię to zaskoczy, ale w przypadku autobusu w tej rubryce wyjątkowo wpisujemy... "autobus" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic wystawiamy zaświadczenia tego co wyżej wstawilem tylko wypełniamy zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym bus 100 i tyle w temacie. Chodzi mi jak się postępuje na egzaminie praktycznym który mnie czeka. 

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mike_van_mik napisał:

Chodzi mi jak się postępuje na egzaminie praktycznym który mnie czeka. 

A to zależy jakie pytanie wylosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Oblalem na tym wlasnie. A wiec mialem przeglad autobus i w wystawianym zaswiadczeniu wszystko mialem Ok czyli OKRESOWE , NAST.PRZEGLAD ZA 6 MIESIECY I CALA RESZTE ale uwalilem ze nie wpisalem w zaswiadczeniu w rubryce Spelnia warunki,.........T100 , czyli jesli w dowodzie autobusu jest wpisane w adnotacjach T100 i np. Hak to tego nie wpisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ELCAR napisał:

czyli jesli w dowodzie autobusu jest wpisane w adnotacjach T100

W DR nie ma takiej adnotacji. Trzymaj się właściwej terminologii jak chcesz mieć pozytyw na poprawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ELCAR napisał:

Jak nie ma .

No ja pracując ponad dwadzieścia lat w zawodzie takiej adnotacji nie widziałem, chyba że to radosna twórczość WK.

Za Dz.U. 2130 z 2019 r.:

"...2. Dane i informacje, o których mowa w ust. 1a–1c zamieszcza się odpowiednio w poszczególnych rubrykach pozwolenia czasowego albo dowodu rejestracyjnego, stosując następujące zasady:

...

30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” – wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

...

h) „BUS 100 km/h” – dotyczy autobusów, o których mowa w art. 20 ust. 4 ustawy, ..."

16 minut temu, ELCAR napisał:

Data pierwszej rejestracji w kraju -  - T100

Chyba się ten zapis ciut różni :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

Nieaktualny dziennik. Teraz mamy Dz.U. 2022 r. poz. 1849.

Niewiele to zmienia ale adnotacja dalej ma postać:

Cytat

h) „BUS 100 km/h” – dotyczy autobusów, o których mowa w art. 20 ust. 4 ustawy,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zgadza się moje mój błąd w nazewnictwie przepraszam.. No w zaświatczeniu nie wpisałem że spełnia warunki dla BUS 100km/h. Tak mi powiedział Pan Egzaminator po oblaniu egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ELCAR napisał:

mój błąd w nazewnictwie

Zawsze powtarzam aby uczniowie zawsze posługiwali się właściwą terminologią aby nie dostać zonka przy nawet poprawnym dokonaniu wpisu ale o niezgodnej frazie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.