Skocz do zawartości

Drugie stanowisko


Tomi015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was takie pytanie związane z drugim stanowiskiem kontrolnym, może ktoś pomoże. Posiadamy Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz warsztat do samochodów ciężarowych który chcemy przerobić na drugie stanowisko OSKP. Pytanie moje brzmi jak wygląda odbiór stacji przez TDT, czy sprawdzają tylko nowe stanowisko czy też to pierwsze musi przejść  "przy okazji" nowy odbiór? i co z biurem czy wystarczy tylko jedno czy musimy zagospodarować dodatkowe miejsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mi wychodzi, że stacja będzie miała drugie legalne stanowisko kontrolne wraz z ławą pomiarową, tak?

Jeżeli tak, to sprzęty do kontroli, przynajmniej te przenośne, jak analizator, dymomierz można przenosić i używać tu lub tam w zależności od potrzeb.

Reszta, jak chociażby wypoziomowanie posadzki, podnośniki, szarpaki, nawiewy/wywiewy, instalacje alarmowe, kanały powinna być wyposażona po całości i po całości odbiór przechodzić. 

Podsumowując. Jedna stacja z dwoma stanowiskami i nie ma, że jeden kanał krzywy, z kafelków poobijany, a drugi nówka do rewizji pojazdów odpicowany.  ;-)

 Co do biura, to wolna amerykanka. Można office zorganizować całkiem osobno. U mnie nazwali to budką! :evil:

 

 

3. Po obu stronach ławy pomiarowej lub urządzenia do podnoszenia całego pojazdu powinna znajdować się powierzchnia robocza o szerokości co najmniej 0,7 m. Na powierzchni roboczej nie mogą być zamontowane na stałe urządzenia i przyrządy oraz nie mogą znajdować się elementy konstrukcji budowlanych.
Dopuszcza się, aby na powierzchni roboczej znajdowały się dodatkowe kanały do wykonywania badań technicznych lub zamontowane były elementy składowe urządzeń i przyrządów, jeżeli jest to wymagane ze względu na ich konstrukcję lub technologię wykonywania badań.

 

5. Powierzchnia pomocnicza stanowi pozostałą część stanowiska kontrolnego i jej łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1 m powinna umożliwiać rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.
6. Powierzchnia pomocnicza może stanowić wspólną część sąsiednich nieoddzielonych ścianą stanowisk kontrolnych znajdujących się w jednym pomieszczeniu stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

będzie miała drugie legalne stanowisko kontrolne wraz z ławą pomiarową

Mam rozumieć , że wtedy odbiór TDT-u ta stacja przechodzi jako dwustanowiskowa i będzie  funkcjonowała pod jednym kodem rozpoznawczym. Tak ?:icon_wink: Czy drugie stanowisko będzie funkcjonowało jako oddzielna stacja ? ( bo np. prowadzą je różne podmioty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj. Ja tam sobie tylko gdybam. Nie znam konkretnych założeń. Zgaduję, że jeden i ten sam podmiot pod wspólnym dachem będzie prowadził dwustanowiskową stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak stacja będzie miała drugie normalne stanowisko kontrolne. Wszystko znajduje się w jednym budynku - za ścianą aktualnej stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i GiT. Trzeba będzie zrobić odbiór po całości, w takim sensie, że to drugie stanowisko wraz z oprzyrządowaniem należy do TDT zgłosić. Przyjadą i słuszne czynności poczynią, które, zaiste, zakończą nową decyzją. Nie wiem tylko, czy do starosty po nowe zaświadczenie nie trzeba będzie się zgłosić.

 

 

A co do ściany w aktualnej stacji, to według mnie konstrukcję budowlaną należy wyeliminować z powierzchni roboczych. No tak rozumiem ten przepis co do przedmiotowej modyfikacji stacji.

 

Ta stacja pod Wrocławiem, którą wykorzystują do egzaminowania diagnostów ma dwa stanowiska do badań. Poszukać na facebooku, pooglądać fotki, złapać kontakt, dopytać. ;-)

Lub w swojej okolicy znaleźć reprezentatywny przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wyposażenie - czyli to co zakotwiczone/wbetonowane ( np. szarpak, rolki itp. ) drugie stanowisko musi mieć, a przenośne (  np. analizator, dymomierz itp.) może być wspólne ?:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomi015 a nie prościej zasięgnąć języka u źródła ? Miałbyś pewne, sprawdzone info, przecież to jest ze strony TDT usługa - za pieniądze wykonywana.

 

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to jedna stacja prowadzona przez jeden podmiot, to  odbiór będzie całej stacji, a urządzenia ruchome np. geometria analizator w ilości 1 szt. wystarczą .jest to częsty przypadek np. na  1 stanowisku podnośnik lub kanał i linia do 3.5 ton , a 2 kanał i linia uniwersalna , a pośrodku analizator , dymomierz i reszta , oczywiście oba stanowiska muszą spełniać wymagania ogólne i przeważnie dwa indywidualne wyciągi spalin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w przypadku oddzielonych stanowisk ścianą raczej nie wyobrażam sobie pracy przy użyciu jednego analizatora i dymomierza na obu stanowiskach, zwłaszcza, że po odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilania większość urządzeń uruchomi cykl nagrzewania co trwa kilka minut.  Jedno urządzenie do ustawiania świateł to też za mało. Można mieć jeden miernik poziomu dźwięku, czy tester złącza elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

Jedno urządzenie do ustawiania świateł to też za mało. Można mieć jeden miernik poziomu dźwięku, czy tester złącza elektrycznego.

a z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z praktyki i logicznego rozumowania. Ustawodawca nie był tak błyskotliwy i nie uregulował kwestii stacji dwu stanowiskowej. 

Nie uregulował nawet tego, czy dwa stanowiska oddzielone od siebie ścianą mogą stanowić jedną SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, danielg539 napisał:

Ustawodawca nie był tak błyskotliwy i nie uregulował kwestii stacji dwu stanowiskowej.

dlatego do odbioru wystarczy, że stacja jest wyposażona zgodnie z DZ.U. co innego kwestia

 

21 minut temu, danielg539 napisał:

praktyki i logicznego rozumowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Ale w przypadku oddzielonych stanowisk ścianą raczej nie wyobrażam sobie pracy przy użyciu jednego analizatora i dymomierza na obu stanowiskach....

w/g mnie logicznie to brzmi, prawdopodobnie drugie stanowisko jest tworzone ze względu na dużą ilość badań, któremu jedno stanowisko nie jest w stanie podołać, to teraz co, czekamy na urządzenia bo na dwóch stanowiskach  naraz wykorzystać się ich nie da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mecher napisał:

wyciąć w ścianie "przejście" nie prosciej, taniej 

Może nie być prościej, bo jak jest to ściana nośna to trzeba projekt budowlany pozwolenia itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Podepnę się pod ten temat. Sprawa podobna chodzi o rozbudowę Stacji, ale nie o kolejne stanowisko tylko dodatkową halę. Druga hala stanie obok lecz będzie to osobny budynek. Pytanie czy będzie to traktowane jako kolejna stacja z osobnym numerem czy jedna stacja z dwoma budynkami. 

Oczywiście urządzenia będą osobne dla dwóch budynków, czyli dwie geometrie, dwa analizatory itd.

Dodam, że adres jest ten sam.

Edytowane przez arekkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak u mnie było,dwie hale ale w jednym budynku,jeden nr skp.Po modernizacji mamy jedną halę a obok warsztat i ten sam nr skp został.Ale wszystko do tdt zgłoszone i nowy odbiór zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.