Skocz do zawartości

Czy auta elektryczne faktycznie są ekologiczne?


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, markes30 napisał:

Kurde jak bym czytał o nowym projekcie ustawy PORD !!!

ok, ok tyle tylko, że sprawę przejęcia nadzoru nad SKP przez TDT zapoczątkowała poprzednia koalicja...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale ta nam dowaliła po 200`000 zł kosztów modernizacji + 5000 zł miesięcznie na kalibracje - badania "na zmiany" - 3,5 zł .......... Po zmianach 1/2 SKP padnie w ciągu 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, biker100 napisał:

Niech infrastrukturę kolejowa odbudują

Na kolei remonty idą pełna parą! Remont torów pomiędzy Warszawa a Lublinem opóźniony jest już o rok gdyż główny wykonawca porzucił budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wschodzie było ich tak mało, że za bardzo nie było co zwijać. Choć były też i takie próby ale armia nie wyraziła zgody, gdyż tory mają wartość strategiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie estakady, nowe trasy, zwiększanie przepustowości i nowe dworce/przystanki. Do tego masa wiaduktów, dodatkowych torów itp. Ale przez Kraków biegnie E30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błażeju to jeszcze napisz jaki jest średni czas opóźnienia w inwestycjach PKP, bo nie wiem na jak długi okres objazdu do Warszawy przez Łuków mam się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ciekawe czy można obliczyć ile szkodliwych substancji poszło w powietrze i ile trzeba przeciwstawić aut konwencjonalnych których wydalanie spalin zrównoważyłyby wyniki , nie to żebym był przeciwnikiem pojazdów elektrycznych, tylko pianie z zachwytu nad elektrykami przez polityków "ratujących" matkę ziemię już mnie po trosze śmieszy.  

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/splonal-pierwszy-elektryczny-jaguar-i-pace/8wfmfml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo ustawa śmieciowa to zamach na kasę obywateli i wielki biznes.

Spalić plastikowa butelkę w swoim piecu to przestępstwo ale spalić wielkie wysypisko śmieci to pożar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, danielg539 napisał:

ale spalić wielkie wysypisko śmieci to pożar...

Tu nie chodzi o pożar, tylko przepisy, które znoszą odpowiedzialność za takie sytuacje. Mało tego, śmieci to intratny biznes, który wymyka się wszelkim regulacjom, bo ewentualne kary są śmiesznie niskie, urzędy odpowiedzialne za kontrolowanie sytuacji bezradne, a ściganie trudne, bo ciężko jest ustalić winnego. Już niejedno centrum handlowe stoi na górze śmieci, często toksycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Te artykuły troszkę manipulują jednak.

Również w ten weekend czytałem artykuł o sieci "lonity", gdzie 100km wyceniono na 70zł.

Gdzie zatem jest prawda?

 

PS Mam nadzieję, że aplikacja do poprawy pisowni "Cezary" przepuści mi ten post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blakop napisał:

100km wyceniono na 70zł.

Jakby nie patrzył to też nietanio, a co do aplikacji poprawnej pisowni, pojawiła się najnowsza wersja która poprawia wszystkie poprzednie i do tego paluszkiem grozi. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - 70zł to też ciągle dużo. Natomiast daje to już jakiś pogląd na sens zjawiska - wykazać, że jest drożej. Nieważne - 100, 50, byleby napisać, że jednak drożej. To z kolei jak dla mnie stawia pod znakiem zapytania obiektywność tych artykułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cena wcale mnie nie dziwi, bo moc 350 kW, to sporo więcej niż moc przeciętnego transformatora na wiosce. Przyłącze elektryczne z własnym transformatorem może kosztować nawet powyżej 1 mln złotych zatem okres amortyzacji jest bardzo długi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.