Skocz do zawartości

Opisówka 14/11/18r. godz. 8 Warszawa


diadg5255

Rekomendowane odpowiedzi

Na SKP w dniu dzisiejszym przyjeżdża pojazd na zdjęciu poniżej ( przyczepa do przewozu samochodów, lorha ) zarejestrowany w 2009 (chyba) na badanie okresowe.

  • jakich dokumentów pojazdu zażąda  diagnosta od właściciela pojazdu lub kierowcy
  • rodzaj badania i jakie czynności wykona diagnosta
  • jakie dokumenty wystawi diagnosta po przeprowadzonym badaniu

 

 

Odpowiedź: 

  •   Diagnosta żąda DR oraz protokół UDT
  • Jest to badanie okresowe
  •  Niektóre  czynności paragrafu 2 ptk1-3 ( oczywiście należy wypisać te czynności, ale nie wszystkie, bo np. kontrola układu kierowniczego już nie)oraz kontrola ciśnienia w ogumieniu, identyfikacja urządzenia technicznego jakim jest ruchomy podest przyczepy do przewozu samochodów i porównanie  ze zgodności ze stanem faktycznym.
  • Diagnosta po wykonanym badaniu technicznym wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym w uwagach zamieszcza datę wydania i numer protokołu UDT.

  Opisówka zdana.

Jeśli gdzieś się pomyliłem, poprawcie mnie.

images.jpg

Na zdjęciu jest solówka, ale chodziło mi o przyczepę

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensem pytania było urządzenie poddozorowe, bo po opisach egzaminów rzadko się zdarza aby taki eksponat był przedstawiony do badania. Gaz LPG owszem, a poddozorowa cysterna staje się oklepana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich zdających egzaminy na diagnostę.

Od kwietnia staram się zdać te egzaminy z rożnym skutkiem w chwili obecnej zaliczyłem teorie i opisowke .

Na której byłem w Poznaniu 14 list 2018 temat dotyczył procedur badania  emisji spali samochodu osobowego o zapłonie iskrowym z instalacja gazowa zarejestrowanym po raz pierwszy w 2012r.

Udało się zaliczyć ale wiele osób źle przeczytało pytanie i opisało badanie przed data 1995r. podstawa jest w opisowce skoncentrować na przeczytaniu pytania.

13.12 2018 praktyczny w Poznaniu. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać pytania ale również trochę przysiąść do nauki. Wiele osób z mojej grupy (ITS)przychodziło na egzamin zobaczyć jak w ogóle wygląda egzamin. Egzamin jak egzamin, pytania podobne do tych z Vademecum i Niezbędnika diagnosty a wiele przykładów opisówek znajdziecie tu na FORUM, tylko czy warto płacić TDT-owi 270 zl po to by zobaczyć jak wygląda egzamin? I nie wymądrzam się jak wielu hejterów myśli bo zdałem dopiero na drugim podejściem po solidnym przetrzepaniu materiału. Pozdrawiam wszystkich zdających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - porzadne zglebienie materialu mocno ulatwia zadanie. Na farcie raczej nie da rady. Zycze powodzenia tym, ktorzy jeszcze maja cos do zdania. Ja od grudnia zaczynam prace. Stres sie pojawia. Postaram udzielac sie na forum jako diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.