Skocz do zawartości
andy143

Przyczepa ciężarowa rolnicza przeznaczenie- przystosowana do przewozu osób

Rekomendowane odpowiedzi

andy143

Mam małe pytanie na pewno każdy kojarzy o jaką przyczepe mi chodzi , jeśli taka przyczepa przyjedzie na badanie czy można wykonać z wynikiem pozytywnym ? Czy zmieniło się coś i nie ma przyczepy rolniczej do przewozu osób ? Czy może trzeba zrobić zmiany konstrukcyjne na pojazd wolnobieżny wchodzący w skład kolejki turystycznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Po mojemu o taką przyczepę się rozchodzi:

 

Przepisy ust. 2 i ust. 3 pkt 2 stosuje się do przyczepy przystosowanej do przewozu osób. 

A WIĘC NIE SAMOCHÓD TYLKO PRZYCZEPA POWINNA BYĆ WYPOSAŻONA W:

(2. Samochód ciężarowy przewożący osoby poza kabiną kierowcy i pomieszczenie przystosowane do przewozu osób powinny być wyposażone w:) 

 1) stopnie lub drabinkę z poręczą, zapewniającą bezpieczne wsiadanie i wysiadanie;  

2) oświetlenie wnętrza; 

3) okienka służące do oświetlania i do przewietrzania wnętrza, jeżeli nie ma innych wywietrzników; 

4) przymocowane ławki, z zastrzeżeniem § 8 ust. 4 pkt 2a, o długości co najmniej 400 mm na jedną osobę i szerokości (głębokości) nie mniejszej niż 300 mm; odstęp między dwiema sąsiednimi ławkami ustawionymi jedna za drugą nie powinien być mniejszy niż 650 mm, a ustawionymi naprzeciw – 900 mm, wliczając w to szerokość (głębokość) jednej ławki; 

5) urządzenie sygnalizacyjne (świetlne lub akustyczne) zapewniające łączność przewożonych osób z kierowcą; 

6) apteczkę doraźnej pomocy;  

7) ogumione koło zapasowe; koło to może być umieszczone na powierzchni ładunkowej, jeżeli konstrukcja samochodu przewiduje umieszczenie tam tego koła; 

8 )dwie gaśnice, z których jedna powinna być umieszczona możliwie blisko kierowcy, a druga wewnątrz przestrzeni przeznaczonej do przewozu osób. 

A WIĘC PRZYCZEPA POWINNA BYĆ OZNAKOWANA: 

(3. Samochód ciężarowy przewożący osoby poza kabiną kierowcy lub pomieszczeniem do tego przeznaczonym powinien być oznakowany:)  

2) z tyłu – znakiem określającym dopuszczalną prędkość.

 

Chyba jej niczego nie brakuje z powyższego, co?

 

Sorry za format, ale mam takiego kompa, że szkoda gadać! :cry: 

 

nie zganiaj na kompa, bo to raczej lenistwo  :) 

J

Edytowane przez Jacdiag
formatowanie
  • Piwo 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andy143
Cytat

Dzieki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kier

PoRD

Art.63

3.Zabrania się przewozu osób w przyczepie,z tym że dopuszcza się przewóz:

1)dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób,ciągniętej przez ciągnik rolniczy;

2)konwojentów,drużyn roboczych i osób wykonujących czynności ładunkowe w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy pod warunkiem że:

a)liczba przewożonych osób nie przekracza 5,

b)osoby stojące trzymają się uchwytów,

c)osoby nie znajdują się pomiędzy ładunkiem a przednią ścianą przyczepy,

d)prędkość zespołu pojazdów nie przekracza 20km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.