Skocz do zawartości

Moc silnika hybrydowego Yaris.


r_kubis

Rekomendowane odpowiedzi

Po numerze VIN to najwyżej można sprawdzić jaki silnik był zamontowany w fabryce . A jaki jest teraz - odczytaj numer silnika to po kodzie  można sprawdzić w katalogu (np. Auto Data) i będzie gitara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, r_kubis napisał:

Przecież zdjęcie wszystko wyjaśnia.

wyjaśnia jak jest moc silnika spalinowego i jaka jest moc silnika elektrycznego, pytam jak jest moc zespołu napędowego, a przecież o to pytałeś w pierwszym poście.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor. Źle ująłem pytanie w pierwszym poście. Chodziło mi o moc silnika elektrycznego.

Co do mocy zespołu napędowego brakuje wartości obrotów silnika elektrycznego przy podanej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

po co komu ta moc zespołu

Ja osobiście po uzgodnieniu z panią " Jadzią " zapodawałem taką informacją do Dip-a, a Pani " Jadzia " wpisywała w poz. P2 DR.

Może się nie znam, ale tak robiłem/robię.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się na pewno jako sumę obu silników pisze? Źródła mocy dzieli się ukośnikiem, a tu to nie bardzo wiem.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Paprock napisał:

obu silników pisze?

To jest moc silnika hybrydowego ( jako całości ) . Raczej tego się nie dodaje ( 6 post ). A jak wpisywał z ukośnikiem to Pani " Jadzia " oczu dużych nie robiła ?:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to nie składa. Wiadomo, że hybryda to coś tam plus coś tam. DiP pyta o pojemność i moc silnika - po mojemu o moc tego pojemnościowego silnika.

Znowu słabo przepisy za nowoczesnością nadążyły.

Klika hybryd przez ręce przepuściłem i w DiP zapodawałem pojemność i moc konkretnego silnika o spalaniu wewnętrznym, a do uwag rzeźbiłem, że w aucie jest jeszcze silnik elektryczny o takiej a takiej mocy. Tyle, Dalej nic nie wiem, bo jakoś informacje po rejestracji do mnie nie dotarły. Telefonów z okienka też nie było żadnych. Tak więc można wysnuć wniosek, że poradzili sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

informacje po rejestracji do mnie nie dotarły.

Ciekawi mnie co  jest wpisane w DR ( jaka wartość ). Ja parę razy robiłem jak wyżej napisałem. ( gorzej jak w przyszłości OC będzie liczone od mocy silnika , to klienci, którzy robili u mnie pierwsze badanie ( oczywiście hybryd ) to mi .....:silent:) " co nie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

Ja osobiście po uzgodnieniu z panią " Jadzią " zapodawałem taką informacją do Dip-a, a Pani " Jadzia " wpisywała w poz. P2 DR.

 

Zupełnie niezrozumiałe działanie. Zgodnie z katalogiem ITS w P.2 podaje się moc silnika spalinowego, a dopiero w adnotacji P.2 podaje się moc silnika spalinowego/ moc silnika elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k ale w pozycji P2 nie rozróżnia się silnika spalinowego/elektrycznego, a hybryda ma moc wynikającą z " zespołu napędowego " jako całości. No takie jest moje zdanie.:icon_wink:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale idzie o pojemność i moc tego konkretnego silnika. Nie hybrydy jako całości składającej się z kilku elementów, ale o konkretny silnik chodzi. Jeden silnik. No takie moje zdanie w sprawie.

Nie idzie o moc zespołu napędowego. Idzie o moc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, leski66 napisał:

hybryda ma moc wynikającą z " zespołu napędowego "

 

Ale nie wpisuje się tego do DR. W P.1 i P2 wpisuje się parametry silnika spalinowego, a w adnotacjach moc silnika spalinowego i elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywagację o wpisie do dr to jedna rzecz, ale temat jest

Cytat

 Moc silnika hybrydowego Yaris

dlatego w tym kontekście padło pytanie

 

5 godzin temu, cezary napisał:

no to jaka jest ta moc?

bo chciałem się dowiedzieć do czego  to pytającemu jest potrzebne

jeżeli chodzi o wpis do dr stosuję to co napisał @michal_k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, r_kubis napisał:

wrzucam zdjęcie. 

 

 

W silniku elektrycznym wiem o kolejności faz, ale kolejność zapłonów to jakaś nowość 

cytat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.