Skocz do zawartości

Moc silnika hybrydowego Yaris.


r_kubis

Rekomendowane odpowiedzi

Po VINIE to najłatwiej Toyota odnajdzie. Tym, co mają katalog warto podać nazwę, typ, wariant, wersję i numer homo jak dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie nie mam homo bo nie widzę auta. Generalnie był klient na przeglądzie i dostał UD za błędnie określony rodzaj zasilania. I teraz dzwonili z WK że wypadało by przy okazji uzupełnienia o EE skorygować tez moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer homo " odgapiłem " z Info - Car.

Po VIN-ie wychodzi wariant ZWE186L-DWXNBW i myślę, że to to, proszę :

Toyota.thumb.JPG.fb612b3d07c732398abcde91ba45aa71.JPG

:smile:

 

Edytowane przez leski66
literówka
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jutro się z WK skontaktuje zobaczymy co oni na to. Generalnie w WK twierdza że już mocy systemowej nie wpisuje tylko moc spalinówki / na moc elektryka.

Ponoć toyota też tak podaje. Zobaczymy co tam wymodzą. 

Jeszcze raz dzięki wielkie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dar-jusz napisał:

Generalnie był klient na przeglądzie i dostał UD za błędnie określony rodzaj zasilania.

Czy możesz opisać za co ta UD?

Co było w DR?

3 godziny temu, leski66 napisał:

Numer homo " odgapiłem " z Info - Car.

HYBRYDA - NON Plug-IN

rodzaj Paliw alternatywnego EE

:smile:

 

To jak to jest EE czy non plug-in

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ketiw38 napisał:

To jak to jest EE czy non plug-in

To są dwie różne kwestie. Hybryda non plug-in nie może być ładowana z zewnętrznego źródła zasilania, ale nadal jest hybrydą.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ketiw38 napisał:

Czy możesz opisać za co ta UD?

Co było w DR?

Za niezgodności w DR z danymi technicznymi poj. P3 była tylko bena brakowało EE. Czy była to oczywista omyłka tego nie wiemy :silent: 😉

Ps. Auto ma jeszcze LPG ale to było chociaż w adnotacjach :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dar-jusz napisał:

P3 była tylko bena brakowało EE.

Ale tego nie będzie w DR ! co najwyżej " wzmianka "co do mocy tego silnika elektrycznego. :smile:

 

Godzinę temu, aboz napisał:

To są dwie różne kwestie. Hybryda non plug-in nie może być ładowana z zewnętrznego źródła zasilania, ale nadal jest hybrydą.

O ! :piwo

Tu więcej o tych wpisach  :smile:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leski66 napisał:

Ale tego nie będzie w DR ! co najwyżej " wzmianka "co do mocy tego silnika elektrycznego. :smile:

No jak nie będzie nasz WK wpisuje o tak jak np tu:

 

sgallery_d27a9e0e-50ef-4abf-b605-9e28aaf778ea_193.png

I uważam że tak jest ok bo wiadomo z samego dowodu z czym mamy do czynienia. Czasem jeszcze tam LPG się znajdzie jeśli instalacja założona przed zamówieniem "twardego" dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dar-jusz napisał:

No jak nie będzie nasz WK wpisuje o tak jak np tu:

Nie dla każdej hybrydy wpisuje się paliwo EE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem na BT Toyota C-HR 1,8 Hybrid 120 KM. Auto trzy letnie nasze krajowe. W polu P.1 oraz P.2 były tylko dane silnika spalinowego. Zero informacji o silniku elektrycznym. 

33 minuty temu, michal_k napisał:

Nie dla każdej hybrydy wpisuje się paliwo EE.

@michal_kjak to ugryźć, gdzie szukać wyjaśnienia z tymi hybrydami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zablocki-michal napisał:

gdzie szukać wyjaśnienia z tymi hybrydami?

Najgorsze jest to, że nigdzie nie jest to wprost wyjaśnione. Nie wiadomo również do końca, którą moc silnika elektrycznego wpisać w adnotacjach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było zadane nie bez powodu. Ponieważ dużo diagnostów myli zasilanie silnika z silnikami jakie posiada pojazd.

Hybryda non plug-in, nie jest zasilana z zewnętrznych źródeł prądem, więc nie może mieć na zasilaniu EE!

3 godziny temu, Dar-jusz napisał:

Za niezgodności w DR z danymi technicznymi poj. P3 była tylko bena brakowało EE. Czy była to oczywista omyłka tego nie wiemy :silent:

I to Ty popełniłeś błąd, a nie urząd. Pewnie urząd wpisał jak w homologacji.

A teraz odpowiedz sobie najprościej jak potrafisz - Jakim paliwem "zasilasz" samochód?

Podpowiem ja też mam akumulator i przejadę na rozrusznku 10 metrów, czy to oznacza, że mam pojazd zasilany EE?

Prą do akumulutorów w hybrydzie non plug-in jest dostarczany z paliwa.

Tym się różnią pojazdy elektryczne od pojazdów spalinowych, że jak nie ma w pobliżu Stacji benzynowej to możesz mu "zatankować" prąd i pojedziesz.

Hybryda non plug-in jest pojazdem spalinowym z możliwością gromadzenia prądu wyprodukowanego z silnika spalinowego  i wykorzystania zgromadzonej energii do chwilowego zwiększenia mocy, a nie dostarczanego z zewnętrznego źródła.

Hybryda  plug-in jest pojazdem spalinowym i elektrycznym. Obydwa "paliwa" są dostarczane z zewnętrznych źródeł.

Dlatego NIEPRAWIDŁOWO wykonałeś badanie. Nie dość tego umożliwiłeś korzystanie hybrydzie "nieelektrycznej" korzystanie z przywilejów pojazdu elektrycznego.

Ciekawe czy mu teraz wydadzą zielone tablice? - przecież ma EE.

I może kogoś obrażę, ale nie am nic prostszego w określeniu źródeł zasilania. Ma wlew paliwa, ma wlew gazu, ma przyłącze elektryczne (wtyczkę) itd.

 

Koniec nauki temat do zamknięcia.

Przepraszam wszystkich, że znów napisałem coś na tym forum, ale nie mogłem wytrzymać.

Do mnie jak przyjedzie będzie duży problem.

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste, że hybryda "z wtyczką" zawsze ma EE.

19 minut temu, ketiw38 napisał:

Ciekawe czy mu teraz wydadzą zielone tablice? - przecież ma EE.

Nie wydadzą, bo:

pojeździe elektrycznym – rozumie się przez to pojazd, o którym mowa w art. 2 pkt 12 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1124)

12) pojazd elektryczny – pojazd samochodowy w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, wykorzystujący do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michal_k napisał:

12) pojazd elektryczny – pojazd samochodowy w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, wykorzystujący do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;

Ale EE mam w DR. Co chcesz podważać mi wpis?

Cytat

Panie wtedy jak ja kupiłem ten pojazd to nawet nikomu się nie śniło o zielonych tablicach, a teraz można....

"zrobić ee...."

Więc proszę Michał nie komplikuj .... Uważam, że to wystarczy co napisałem.  Nie mam zamiaru być doradcą kombinatorów i zawiłości polskiego prawa.

Uważam, że badanie wykonano błędni

 

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ketiw38 napisał:

Ale EE mam w DR

A czytać potrafisz? ;) Zwróć uwagę na słowo "wyłącznie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michal_k napisał:

wykorzystujący do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;

Specjalnie dla Ciebie.

Hybryda Plug - in spełnia ten przepis. Proszę przeczytaj ze zrozumieniem. Jak podłączę hybrydę plug in do zewnętrznego źródła to wyłącznie na tym źródle się poruszam. Jak mam kaprys nigdy nie uruchomię silnik spalinowy.

Masz rację, że tego warunku nie spełnia hybryda non plug - in. Bo jak bym nie kombinował to i tak przyjdzie taki czas, że silnik MUSI się uruchomić. Co najgorsze bez twojej woli. Silnik spalinowy żyje swoim życiem.

9 minut temu, ketiw38 napisał:

podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;

A ten warunek to chyba już nie mamy o czym dyskutować....

Dlatego to jest proste... określenia źródłą zasilania pojazdu

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ketiw38 napisał:

Hybryda Plug - in spełnia ten przepis.

Absolutnie nie. Wyłącznie oznacza, że nie ma silnika spalinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią z Tobą podyskutuje, ale nie na tym forum.

20 minut temu, michal_k napisał:

Wyłącznie oznacza, że nie ma silnika spalinowego.

Skończyłem pisać, a Twoje interpretacje przedyskutuję, ale nie tutaj. Temat uważam za zamknięty , a ty go niepotrzebnie komplikujesz.

 

Jeszcze raz z chęcią to TOBIE wytłumaczę. czy jest napisane o silniku czy o napędzie.

Całkowicie zapominasz o zapisie:

27 minut temu, ketiw38 napisał:

podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania

i go ignorujesz jako coś nieistotnego, a bardzo istotne jest dla Ciebie słowo wyłącznie.

Dla mnie koniec. I proszę jak chcesz kombinować i udzielać wskazówek jak "próbować" zakręcić diagnostę to ja nie będę brał udziału w dyskusji.

Wierz mi i przedyskutuj to z kolegami, że jak mam pojazd plug in to musisz mi dać tablice zielone.

Dla uproszczenia - mam zasilanie wodorem i EE - nie dasz mi zielonych tablic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dar-jusz napisał:

moc spalinówki / na moc

Widziałem tak wystawione PC przez któryś warszawski WK. Nie pamiętam wartości ale wyglądało to tak: P.2- xx, P.3- P/EE, w uwagach był zapis P.2xx/yy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych wywodów nie pojmuję! O co chodzi tak w ogóle? O DiP, a które pozycje? O dowód, o które rubryki? O rodzaj paliwa, o rodzaj silnika, o źródła mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.