Skocz do zawartości

Moc silnika hybrydowego Yaris.


r_kubis

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Zielone tablice tylko dla aut, do których nie wlewa się paliwa.

Czyli tak " samo " jak przy dwusuwach w DR wpisuje się *( P lub M ) ?

* :

- P : wlewam do baku czyste paliwo ( do mieszania są oddzielne elementy np. " dozownik " )

- M : wlewam do baku mieszankę

Tak ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ketiw38 napisał:

I to Ty popełniłeś błąd, a nie urząd. Pewnie urząd wpisał jak w homologacji.

Ogólnie temat jeden z wielu ile ludzi tyle interpretacji. Rozumiem doskonale Twój punkt widzenia i co więcej nawet się z nim po części zgadzam. Ale nie zmienia to faktu iż jest to uproszczenie żeby jakoś się w temacie hybryd odnaleźć. Niestety niepoparte żadnymi argumentami prawnymi.

Teksty typu hybryda H+ jest elekrtykiem a H- nie, są trochę naciągane. Jedno i drugie ma silnik spalinowy i silnik ELEKTRYCZNY jedno i drugie zasilane jest prądem, jedno i drugie jest w stanie poruszać się tylko przy pomocy ów silnika elektrycznego. Co więcej ani jedno ani drugi nie dostanie zielonych tablic ze względu na posiadanie silnika spalinowego.

Wszystkie te cechy sprowadzają się do jednego: Że jest to HYBRYDA czy się to komuś podoba czy nie, czy H+czy to H- to jest to HYBRYDA! Osobiście uważam iż fakt ten w jednym i drugim przypadku powinien być w DR jakoś odnotowany.

Ogólnie rzecz biorąc nasz WK wpisuje EE do wszystkich priusów itp. I w omawianym przypadku również nie było ale ze strony WK o pole P3 ale o ustalenie mocy.

 

9 godzin temu, Paprock napisał:

19) w rubryce przy kodzie P.3 – wpisuje się rodzaj paliwa lub źródło mocy, stosując skróty określone w załączniku nr 3 do rozporządzenia, przedzielone ukośnikiem, jeżeli występuje więcej niż jeden rodzaj paliwa lub źródło mocy;

I ile by tu piany nie bić źródłem mocy dla silnika elektrycznego w hybrydzie H- jest również EE. skąd kolwiek się ten prąd tam bierze.

Edytowane przez Dar-jusz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dar-jusz napisał:

akt ten w jednym i drugim przypadku powinien być w DR jakoś odnotowany

Dokładnie tak - do tego służy adnotacja P.2, przy której podaje się moc silnika spalinowego i elektrycznego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

Dokładnie tak - do tego służy adnotacja P.2, przy której podaje się moc silnika spalinowego i elektrycznego.

Niech będzie i P2 dla mnie to i w adnotacjach mogę wpisywać. Mnie bardziej ciekawi co przeszkadza w oznaczeniu EE?Cała polemika tyczy się HYBRYDY przeca. Różnica jest tak naprawdę w gnieździe do ładowania bądź w jego braku. No może jeszcze bateria jest inna. Na przeglądach też jakoś inaczej powinniśmy oglądać modele H+ a H-???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dar-jusz napisał:

Mnie bardziej ciekawi co przeszkadza w oznaczeniu EE?Cała polemika tyczy się HYBRYDY przeca. Różnica jest tak naprawdę w gnieździe do ładowania bądź w jego braku.

" Bingo " :

Cytat

13) pojazd hybrydowy – pojazd samochodowy w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, o napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;

A teraz proszę mi ładnie powiedzieć czy " hybryda non plug-in " - jest hybrydą ?

Dziękuję. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, leski66 napisał:

 

A teraz proszę mi ładnie powiedzieć czy " hybryda non plug-in " - jest hybrydą ?

 

Konstrukcyjnie jak najbardziej jest, a według ustawy o elektromobilności już nie jest. Muszą się chyba dogadać producenci z politykami bo mają odmienne wizje na samochody hybrydowe.

Tzn źle mówię. Politycy usilnie próbują zrobić z hybryd niehybrydy żeby jak najmniej ulżyć obywatelowi.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, leski66 napisał:
Cytat

13) pojazd hybrydowy – pojazd samochodowy w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, o napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;

A teraz proszę mi ładnie powiedzieć czy " hybryda non plug-in " - jest hybrydą ?

Dziękuję. :smile:

No i szach mat na dzisiejszy stan prawny 🙃 Zwracam honor przyznaje racje bije się w pierś choć uważam że to bez sensu 😉

Ps. To w naszym WK chyba tez tego nie doczytali. A i producenci samochodów kłamią 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dar-jusz napisał:

(...) uważam że to bez sensu

P.s ( ja tak też uważam :smile: ), ale jest jeszcze homologacja od tematowej Toyoty ( wrzucona przeze mnie ) z której wynika, że to hybryda - ( co dalej począć ... - sam się już w tym pogubiłem ) :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, leski66 napisał:

z której wynika, że to hybryda - ( co dalej począć ... - sam się już w tym pogubiłem ) :silent:

Dlatego napisałem 

 

25 minut temu, Dar-jusz napisał:

A i producenci samochodów kłamią 🤣

I tak dalej i tak dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dar-jusz napisał:

Ps. To w naszym WK chyba tez tego nie doczytali.

A po co mieliby czytać definicję hybrydy z ustawy o elektromobilności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michal_k napisał:

A po co mieliby czytać definicję hybrydy z ustawy o elektromobilności?

Właśnie po to żeby nie wpisywać EE do każdego priusa.... bo jak stanowi owa ustawa nie ma on nic wspólnego z hybryda 😉 Serio ???

 

Edytowane przez Dar-jusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dar-jusz napisał:

o jak stanowi owa ustawa nie ma on nic wspólnego z hybryda

Ale jakie to ma znaczenie na gruncie PORD i rozporządzeń wykonawczych? Nie odnoszą się one do definicji hybrydy z ustawy o elektromobilności, więc nie ma obowiązku jej stosować. Co innego definicja pojazdu elektrycznego, w której jest stosowne odniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michal_k napisał:

Ale jakie to ma znaczenie na gruncie PORD i rozporządzeń wykonawczych? Nie odnoszą się one do definicji hybrydy z ustawy o elektromobilności, więc nie ma obowiązku jej stosować. Co innego definicja pojazdu elektrycznego, w której jest stosowne odniesienie.

To stosować czy nie bo już się serio pogubiłem... Dla jasności powtórzę bo nie wiem jak kolega dokładnie temat śledzie że dla mnie silnik spalinowy plus elektryczny to już hybryda :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dar-jusz napisał:

To stosować czy nie bo już się serio pogubiłem...

Nie stosować, bo PORD się do tego nie odnosi.

2 minuty temu, Dar-jusz napisał:

dla mnie silnik spalinowy plus elektryczny to już hybryda

Dla mnie też, ale nie oznacza to, że ma być paliwo EE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal_k napisał:

Dla mnie też, ale nie oznacza to, że ma być paliwo EE ;)

Ok to skoro ustaliliśmy już że to hybryda to ustalmy że nie chodzi mi o paliwo a o źródło mocy które też się wpisuje w P3. I EE do silnika elektrycznego moim zdaniem pasuje doskonale 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dar-jusz napisał:

I EE do silnika elektrycznego moim zdaniem pasuje doskonale

Moim też, ale producenci stosują to inaczej i nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam inne pytanie:

Jest Lexus GS450h 2007r, 3456cm3

W dowodzie rejestracyjnym P.1 - 128kW

Brak homo, auto z UK,

 

W P.3 P/EE ; P.2 128kw / 90kW czy 218kW ? W katalogach moc podawana jest 218kw, w dowodzie 128kW, nie ma info o innej mocy ani o paliwie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód był u kolegi na stacji, nie u mnie, mam vin tylko. Przegląd zrobiony, ale kolega miał obiekcje na temat mocy bo mu mało się coś wydało jak na 3,5 L

JTHBC96S005011921

Dzwonił i pytał czy poprawiać.

Edytowane przez lato8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po winie rozkodowałem wersję i niby takie homo ( brak mocy elektryka :silent: ) :

lexus.thumb.JPG.d57319ed6dae8842915729e7f067c182.JPG

--------------------

Po winie.... ehhh... 8/

A miało być po VIN-e :smile:

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można by tak wyjaśnić mi, w jakim celu i dlaczego się tak uczepiono tego P.2 ? Bo niby wiem ( a może mi się tylko wydaje), że przy tzw. "pierwszym" z zagranicy wpisuje z ZDR jak jest, a raczej jest zawsze, przy dodatkowym (ustalenie danych) korzystam z katalogu ITS, innych katalogów, dekoderów i innych wiarygodnych źródeł. mysli.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.