Skocz do zawartości

Jaki termin badania wyznaczycie


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyjechał do mnie dzisiaj 22.11.2018 VW Crafter rocznik 2017 jako osobowy data I rejestracji to 30.11.2017 r., dostał badanie w urzędzie do 30.11.2018 i teraz przyjechał na badanie, to jaki termin wyznaczycie ? 

Zaznaczam , że nie był ani TAXI czy inne rożne dziwadła. Według mnie jest to błąd urzędnika ,ale klient nie ma czasu tam wyjaśniać, dlatego podpytuję Was koledzy  jaki termin następnego badania  dalibyście teraz klientowi.  

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rok od badania. Powoli odpuszczam naciągane dwa lata. Przekonuję się do tezy, że system 3. 2. 1. tylko tym pojazdom się należy, które go nie złamały.

Nie ważne czy krajowy, czy sprowadzany. No w sumie mógłbym dać na dwa od daty badania, ale ja wiem... Najbezpieczniej na rok. Do trzech lat nigdy nie naciągałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym klientowi radę, żeby udał się do WK i wyjaśnił sprawę. Jeśli nic się nie zmieni w DR (WK nie poprawi swojej pomyłki) dałbym termin na rok. Jeśli WK stwierdzi pomyłkę i poprawi termin NBT na 30.11.2020, to po tym terminie na 2 lata (max do 30.11.2022).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież 

11 godzin temu, Wacek napisał:

że nie był ani TAXI czy inne rożne dziwadła

Pojazd ma DMC 3500 jest zarejestrowany jako osobowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wacek ale ty wcale nie musisz wiedzieć, że pojazd jest zgłoszony jako zarobkowy przewóz osób. U nas urząd wzywa corocznie właścicieli takich pojazdów i do odnowienia licencji wymaga przedstawienia DR z OBT na rok (klient ma wnioskować o to na SKP). Tylko u mnie licencje na przewozy wydaje ten sam wydział co kontroluje SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na rok z wydziału , to nie możesz uzupełniać do trzech lat , badanie na rok albo klient wyjaśnia sprawę w wk , innego rozwiązania nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, smaug napisał:

Jak jest na rok z wydziału , to nie możesz uzupełniać do trzech lat , badanie na rok albo klient wyjaśnia sprawę w wk , innego rozwiązania nie ma

Tak też uczyniłem, ale klient zdecydował jednak ,że chce na rok i nie ma ochoty wędrować do WK wyjaśniać (pewnie wiedział, dlaczego dostał na rok tylko nie chciał nic powiedzieć,  myślał, że mu się uda wyżebrać coś więcej ). Badanie wykonałem dostał na rok.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

Temat Zamykamy

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jako suplement - pewnie wszyscy (albo przynajmniej większość) widząc badanie już na rok, też kolejne dała by na tyle.

Sęk w tym, że jak patrzę na przepisy, to literalnie nie ma ku temu podstaw i auto powinno mieć dopełnienie do 5 lat - niezależnie od daty poprzedniego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 08:46, Wacek napisał:

data I rejestracji to 30.11.2017 r., dostał badanie w urzędzie do 30.11.2018

 

6 godzin temu, blakop napisał:

literalnie nie ma ku temu podstaw i auto powinno mieć dopełnienie do 5 lat

interwały badań są wszystkim znane, więc nie będę przytaczał §,  w/g Ciebie w/w pojazd powinien otrzymać dopełnienie do 5 lat czyli do 30-11-2022, tzn. że jak pojazd przyjechał na badanie 22-11-2018 (tak wynika z pierwszego postu) to diagnosta powinien wyznaczyć termin  na 30-11-2022, na okres 3 lat i 8 dni ?:nausea:, to jak to ma się do wspomnianych czasokresów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót myślowy - sorki. Oczywiście chodziło o dopełnienie, ale zachowaniem terminu 2 letniego, tak jak brzmi przepis.

Po prostu literalnie nie ma podstaw, żeby dawać mu na rok, choć wiem, że tak się przyjęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto dostało badanie z urzędu na rok, to wg Was auto powinno mieć dopełnienie do 5 lat, czyli 1 + 2 + 2 wychodzi 

Dnia 24.11.2018 o 20:59, cezary napisał:

to jak to ma się do wspomnianych czasokresów.

Z jakiś przyczyn urząd dał na rok, zatem my jako diagności nie możemy dać więcej badania niż przednie tak mi podpowiedział inspektor z WK i ma rację. 

Poproszę o podstawę prawną, że mam dać mu do pełnych trzech lat skoro pierwsze badanie z urzędu dostał na rok a nie na trzy, tak jak by mu się należało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Też zadałem kiedyś to pytanie mojemu WK w odpowiedzi na zarzut, że nie "dopełniam" do 3 (trzech lat).

Moim zdaniem, przy interwałach 3-2-1, w pojeździe zarejestrowanym w WK robimy badanie:

-maksymalnie na 2 lata, ale

-nie przekraczając nigdy 5 lat od daty pierwszej rejestracji.

Nie traktuje się tych warunków oddzielnie, tylko razem.

Oczywiście pod warunkiem, że w WK dostał pojazd normalny termin NBT na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2018 o 21:04, blakop napisał:

Po prostu literalnie nie ma podstaw, żeby dawać mu na rok, choć wiem, że tak się przyjęło.

Są podstawy.

Cytat

pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że ustawa mówi o dwóch latach jak się okresowe przed trzema laty przeprowadza. A tu właśnie zachodzi taka sytuacja. Klient przyjechał po roku na badanie, bo tak mu wpisano w dowodzie. Czyli po roku, czyli przed trzema laty i weź bądź tu mądry jak w zgodzie z przepisami postąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.